23:46 Sestdiena, 14. decembris

Dāvana 50 gadu jubilejā

A.Rītiņš

1949.gada 10.aprīlī savu pirmo spēli aizvadīja rūpnīcas "Sarkanais metalurgs" jaunizveidotā un pēc tam tik slavenā futbola komanda. 1999.gada 10.aprīlī "Liepājas metalurgs" ievadīja Latvijas virslīgas meistarsacīkstes un šo jubileju atzīmēja ar 4:0 uzvaru pret FK "Rēzekne".

Dienu pirms spēles ieradušies Rēzeknē un pievakarē patrenējušies laukumā, liepājnieki secināja, ka tas nav tik purvains kā pašreiz "Daugavas" stadiona laukums Liepājā, toties nelīdzens gan, kas var izspēlēt kādu joku. Treneru prātus nemierīgus darīja arī tas, ka pēdējā treniņspēlē gūtais savainojums vismaz uz pāris nedēļām no ierindas izsitis pamatsastāva vārtsargu Brauni, kas spēlē Rēzeknē vēl nebija tik būtiski, bet var likt just jau sestdien, kad "Liepājas metalurgs" stāsies savu cienītāju priekšā spēlē pret Daugavpils "Dinaburgu".

Pirmajai spēlei treneri bija izvēlējušies šādu sastāvu: Mališevs, Atmanāvičs, Magdišausks, Zirnis (Zakreševskis), Osičenko, Makarenko, Draguns, Rudenko (Soloņicins), Bulders, Dobrecovs (Verpakovskis), Vaineiķis.

Jau no spēles sākuma bija acīm redzams, ka viena no komandām tēmē uz augstu vietu, kamēr otrai nāksies smagi cīnīties par palikšanu virslīgā, un jau 12.minūtē mūsējie izmantoja savu pirmo izdevību - pēc Vaineiķa piespēles vārtus iesita pagājušā gada meistarsacīkšu labākais vārtu guvējs Viktors Dobrecovs.

Ja 1.puslaikā metalurgiem nebija pārāk daudz iespēju nostiprināt uzvaru, tad 2.puslaikā vārtu momenti radās cits pēc cita, un nebūtu nekāds brīnums, ja liepājnieki iesistu divreiz vairāk vārtu. Taču šoreiz pietika arī ar to, ka tūlīt pēc pārtraukuma Rolands Vaineiķis izmantoja Dobrecova piespēli, puslaika vidū pēc Rudenko piespēles Vladimiram Dragunam rezultāts kļuva 3:0, bet pēdējā minūtē Vaineiķis realizēja Verpakovska piespēli.

Pirmās kārtas galvenā spēle notika Ventspilī, kur tikās divi zelta medaļu pretendenti, un FK "Ventspils" ar 1:0 uzvarēja pašreizējo čempionu "Skonto". FK "Rīga" savā debijas spēlē cīnījās 0:0 ar mūsu nākamo pretinieku Daugavpils "Dinaburgu", bet vēl viens virslīgas debitants - Policijas FK ar 0:1 zaudēja Valmieras FK komandai.