Kurzemes Vārds

13:35 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājnieki no Valmieras atgriežas noguruši un apmierināti

Mārīte Gulbe, teātra Literārās daļas vadītāja

No 8. līdz 10. aprīlim Valmieras un Liepājas teātru trupas mēroja 350 km garo ceļu pāri pus Latvijai, lai apmainītos skatuvēm un skatītājiem un sniegtu priekšstatu par savu teātru iestudējumiem. (Sirsnīgs paldies tiem, kas atbalstīja Liepājas teātri ar transportu!) Kamēr liepājnieki Valmieras teātra skatītājiem rādīja "Īkstīti", "Liliomu", "Bovarī kundzi" un A.Pumpures koncertprogrammu, Valmieras teātris uz Kurzemi bija atvedis "Krustmāti no Brazīlijas", "Minhauzena precības" un divas bērnu izrādes "Ninigra un Aligru" un "Visām pelēm garšo siers". Vidzemē mīlestība pret teātri ir sena, dziļa un noturīga. Varbūt tāpēc emocionāli lielāki ieguvēji no šīm viesizrādēm ir liepājnieki. Spēlēt pārpildītā skatītāju zālē un izjust publikas atsaucību - ar to Liepājas aktieri pašu mājās lutināti netiek. Tāpēc gandrīz neticami dažiem izklausījušies bravo! saucieni otrās "Lilioma" izrādes beigās. "Es pirmo reizi redzēju pāri Liepājas teātra afišai pārlīmētu uzrakstu "Izpārdots!"" izteicās vecākais skaņu operators Jānis Vasilis. "Tas maģiskais vārdiņš aktierim dod pavisam citu švunku spēlēt," piekrīt vecmeistars Zigurds Akmentiņš.

Jāteic, ka arī pats Liepājas teātris šoreiz nebija žēlojis līdzekļus viesizrāžu reklāmas kampaņai, īpaši Valmierai izgatavojot krāsainas afišas, plakātus, ilustrētas skrejlapiņas ar viesizrāžu programmu, kā arī izvietojot vides reklāmu pilsētā.

Lielākajai daļai liepājnieku šī bija pirmā viesošanās jaunuzceltajā Valmieras teātrī. Liela skatuve, ērtas kulises, viegla spēlēšana. Anda Albuže atzinīgi vērtē jauno skatītāju zāli: "Lielajai zālei ir patīkama amfiteātra forma, tā rada intimitātes sajūtu, var labāk saostīties ar skatītāju." Savukārt Valmieras teātra tehniskie darbinieki ar lielu patiku un profesionālu kaifu šajās dienās izmēģināja Liepājas teātra jaunās gaismu un skaņu aparatūras iespējas.

Vidzemnieku atvērtības, ieinteresētas, labvēlīgas teatrālās gaisotnes baudīšana un lietišķa un sirsnīga tikšanās ar Valmieras kolēģiem, šķiet, ir pats būtiskākais šo trīs dienu ieguvums. Abu teātru administrācijas ir vienojušās, ka šī viesizrāžu tradīcija turpmāk ir jāattīsta un jākopj ik gadu.