Kurzemes Vārds

07:44 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Izvairoties no atklātuma

LĪVIJA LEINE

Vakar notika Liepājas zivju konservu rūpnīcas kreditoru sapulce. Tajā tika iekļauti trīs jautājumi: par rūpnīcas pārdevuma līguma akceptēšanu, par cesijas līguma noslēgšanu un uzņēmuma administratores Lidijas Skreijas atskaite.

Oficiālās ziņas par šo sapulci visai skopas. Zvērinātā advokāte Lidija Skreija "Kurzemes Vārdam" atzina, ka izpildīti visi darba kārtības punkti, bet viņai nav tiesību neko vairāk izpaust: ne to, kam pārdota rūpnīca (to viņai (?!) nesakot kreditori un nevēloties izpaust pircējs), ne kas pārņēmis debitoru parādus (to nevēloties izpaust kreditori), viņa tikai darot to, kas viņai jādara. Ar Zivju konservu rūpnīcas direktori Irīnu Mucenieci sazināties neizdevās, viņa sekretārei lika pateikt, ka ir aizņemta.

Taču BNS ziņo, ka rūpnīcu nopirkusi SIA "Liepājas zivju konservu rūpnīca", un to šajā sapulcē pārstāvējis Aloizs Vaznis, kurš bija arī līdzšinējā rūpnīcas nomnieka, nu jau par maksātnespējīgo atzītās SIA "Nord Centr", pārstāvis, veidojot tās līgumattiecības ar rūpnīcas administratori Lidiju Skreiju. Cesijas līgums par debitoru parādu pārņemšanu savukārt noslēgts ar SIA "Gamma", kurai bijusi 23 000 latu liela kredītprasība pret Zivju konservu rūpnīcu un kura savulaik visai cieši sadarbojusies ar SIA "Nord Centr".

Sapulcē arī lemts par to, ka vispirms jāizmaksā strādniekiem algas un kaitējumu atlīdzība, kā arī jāsamaksā vairāk nekā 380 000 latus lielie uzņēmuma nodokļu parādi. Cerams, ka tas arī notiks. Darbs rūpnīcā, paldies Dievam, pagaidām vēl turpinās.