Kurzemes Vārds

08:33 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Vai Klintons un Prūsis nav aizskarami?

Andžils Remess

Var jau būt, ka kādam par to apnicis lasīt, jo par šo jautājumu nerakstām pirmo reizi, un tomēr acīmredzot ir lietas, par kurām laiku pa laikam jāatgādina, un šī ir viena no tām.

Bet atgādināt lika divi mums pārmetoši telefona zvani pāris dienu laikā. Viens: kāpēc kāds lasītājs mūsu avīzē iedrošinājies ASV prezidentu Klintonu sakarā ar NATO akcijām pret Dienvidslāviju nosaukt par asinskāru maniaku? Otrs: kāpēc visus uztrauc Pašvaldības policijas priekšnieka Prūša zemā izglītība, kaut gan viņa darbs pilsētas labā ir acīmredzams, un kāpēc Prūsis nevar būt policijas priekšnieks?

Pats vienkāršākais ir uz šiem jautājumiem atbildēt konkrēti. Uz pirmo: mūsu lasītājs Klintonu tā nosaucis tāpēc, ka viņš tā uzskata, bet kādā formā šis uzskats izteikts - tas jau ir atkarīgs no katra cilvēka domāšanas līmeņa. Uz otru: maz ticams, ka kādu (nemaz nerunājot par visiem) uztrauc Prūša izglītības līmenis, tikai kādam, kam Prūsis traucē (bet tādu nav mazums), šaubas izraisījis Prūša izglītības dokuments, kuru arī pārbauda. Grūtāk atbildēt uz jautājumu, kāpēc Prūsis nevar būt policijas priekšnieks, jo kas tad saka, ka viņš nevar būt?

Tas būtu konkrēti, taču runa ir par ko citu, plašākā izpratnē, proti, kā mēs savā avīzē uzdrošināmies aizskart cienījamus cilvēkus, un nebūtu pārāk jāpiepūlē atmiņa, lai nosauktu vēl kādus uzvārdus, par kuru pieminēšanu negatīvā nozīmē esam kaunināti.

Tieši tāpēc arī gribu kārtējo reizi atgādināt, ka, tāpat kā mums nav speciālu peramu cilvēku, tā nav arī speciāli saudzējamu. Ja uzskatām, ka kāds nav rīkojies pareizi, tad tā arī rakstām, vienalga, vai viņš būtu biļešu kontrolieris tramvajā, vai pilsētas galva.

Nav vairs tie laiki, kad pietika kādam pakāpties augstāk, un viņš jau bija presei neaizsniedzams, un pietika citam paklupt, lai par viņu tik drīz nedrīkstētu rakstīt neko labu. Ir jāsaprot, ka ne cilvēks, ne viņa darbi nav krāsojami tikai vai nu baltā, vai tikai melnā krāsā. Ir arī citi toņi.