Kurzemes Vārds

07:27 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Šogad vairāk vidusskolas beidzēju

Anda Pūce

Liepājas rajona Skolu valde apkopojusi informāciju par vidusskolēnu izvēlētajiem eksāmeniem, beidzot vidējās izglītības mācību iestādes.

Šogad rajonā ir par 35 vidusskolu beidzējiem vairāk nekā pērn. Divus obligātos un piecus izvēles eksāmenus šogad kārtos 289 skolēni. Vidusskolēniem ir obligāti jākārto eksāmens matemātikā un jāraksta domraksts. Pārējos eksāmenus viņi var izvēlēties paši pēc saviem ieskatiem.

Diemžēl, salīdzinot ar pagājušo gadu, vairāk nekā uz pusi samazinājies to skolēnu skaits, kas eksāmenu aizstāj ar zinātniskā darba izstrādi. Šogad tikai astoņi rajona skolēni nolēmuši aizstāvēt zinātniskos darbus. Divi no tiem ir bioloģijas, bet pārējie informātikas darbi. Aizvien nepopulārāka rajonā, tāpat kā visā republikā, kļūst eksāmenu kārtošana fizikā un ķīmijā. Tikai divi skolēni šogad izvēlējušies eksāmenu fizikā, un pieci - ķīmijā. Vispopulārākais tāpat kā citus gadus arī šogad ir eksāmens ģeogrāfijā. To kārtos 140 rajona vidusskolēni. Tiesa gan šo eksāmenu kārto arī 11.klases skolēni, kas apguvuši ģeogrāfijas kursu. Deviņdesmit divi vidusskolu beidzēji šogad izvēlējušies kārtot eksāmenu bioloģijā. Skolu valdes speciāliste Gunta Lagzda ir mazliet sarūgtināta par rajona skolēnu izvēli svešvalodas eksāmenos - 98 vidusskolēni izvēlējušies kārtot eksāmenu krievu valodā, 45 - angļu valodā un 30 - vācu valodā.

Interesanti, ka ikviens skolēns var rakstiski noprotestēt eksāmena rezultātu vai izteikt savas pretenzijas par eksaminācijas komisiju. Savukārt ikvienam eksaminācijas komisijas biedram ir tiesības, konstatējot, ka skolēns lieto neatļautus palīglīdzekļus vai noraksta, lūgt viņu uzrakstīt paskaidrojumu un izraidīt no eksaminācijas telpas. Otrreiz šo eksāmenu skolēns var nokārtot tikai pēc gada. Gunta Lagzda uzsvēra, ka ar Izglītības un zinātnes ministrijas instrukciju, kurā fiksētas visas skolēnu tiesības un pienākumi, kārtojot vidusskolas izlaiduma eksāmenus, pirms eksāmeniem skolas administrācijai jāiepazīstina ikviens absolventu klases skolēns un viņa vecāki.