Kurzemes Vārds

08:40 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Iespaidīgs gaisa tilts granulu kravām Ziemas ostā

Pēteris Jaunzems

Gatavojoties granulu ražošanas uzsākšanai no zāģu skaidām, šopavasar Ziemas ostā mērķtiecīgi strādā SEZ uzņēmums "Duna". Jau informējām lasītājus par milzīgo noliktavu korpusu, ko uzbūvēja pērnā gada beigās. Tagad no šīs sudrabpelēkās celtnes uz ostu septiņu metru augstumā pāri sliežu un autoceļiem jau uzsliets iespaidīgs gaisa tilts, kas paredzēts kurināmo granulu pārvietošanai no ražotnes un noliktavas uz kuģu piestātnēm. Tilta montāžu paredzēts pabeigt tuvākajās dienās.

Kā pastāstīja "Dunas" izpilddirektors Imants Treimanis, uz estakādes, kas ir 70 metrus gara, izvietos trīs paralēli darbojošos lentes transoprtierus. Kad piestātnē ieradīsies beramkravu kuģis, virs tā automātiski izvirzīs estakādes izbīdāmo posmu. Līdz ar to granulas bez problēmām varēs sabirt kuģa tilpnēs, bet tajā pašā laikā pa estakādes apakšu netraucēti pārvietosies dzelzceļa sastāvi un smagais autotransports.

Bez aizkavēšanās varēšot noritēt arī izejvielu, proti, zāģu skaidu, piegāde ražotnei, jo vēl viens transportieru pāris ir ieguldīts dziļā un segtā šahtā, kas izrakta zem dzelzceļa. Pa šo mehanizētās plūsmas līniju no vagoniem zāģu skaidas nonāks granulu noliktavā, bet pēc tam arī ražotnē, ko izbūvē cieši blakus glabātavai.

Estakāde un noliktavas ir firmas "Duna"un angļu kompānijas "Genesis Biofuels" tā daļa no kopīgā projekta, kas jāpaveic liepājniekiem, un viņi ir darbojušies ar tādu aprēķinu, ka savu uzdevumu tūdaļ būs pabeiguši. Tagad vārds sakāms Rietumu partneriem, kas uznņēmušies iekārtu piegādi, taču pagaidām vēl kavējas.