Kurzemes Vārds

23:59 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Četrkājaino čempionu saiets Liepājā

SARMĪTE PUJĒNA

Pagājušajā svētdienā Latviešu biedrības nama ārdurvis rotāja savdabīgas ceļa zīmes ar suņa attēlu. Tās regulēja satiksmi Liepājas kinoloģiskās biedrības (LKB) rīkotajā sertificēto visu šķirņu suņu izstādē "LKB '99". Šis sarīkojums bija pulcējis piecdesmit dažādu šķirņu 174 suņus un viņu saimniekus no Latvijas, Igaunijas un Somijas. Dalībnieku skaitā bija ne viens vien pasaules, starptautiskais un savas valsts čempiona titula ieguvējs, kas Liepājā cerēja titulu klāstu papildināt ar Latvijas nacionālā čempiona kandidāta (CAC) nosaukumu.

Tā nebija parasta izstāde, bet gan konkurss ar vairākām nominācijām: labākais kucēns, labākais hendlers, labākais pāris, labākais juniors. Desmit labākie suņi savā grupā, kas savukārt atlasīti no apmēram piecdesmit labākajiem savas šķirnes pārstāvjiem (šie piecdesmit ieguva arī izstādes sertifikātu), piedalījās sacensībā par galveno nomināciju "Best in show". Bet tikai viens no šiem desmit iegūst titulu "Izstādes labākais suns" un LKB galveno balvu, kas šoreiz bija čeks simts latu apmērā.

Kaut arī publika, dalībnieki un tiesneši bija gluži fascinēti no visai reti izstādēs redzētā Pireneju kalnu suņa - milzīga balta leduslāča, kas kopā ar vēl diviem saviem sugas brāļiem uz Liepāju bija atceļojis no Somijas, par izstādes labāko suni tomēr kļuva Latvijas čempions angļu kokerspaniels Caperhill Midniht Rider (saimniece O.Samkova, Rīga). Starp citu, pērn Liepājā šis suns tika atzīts par labāko junioru grupā.

Pārējie uzvarētāji: otrajā vietā Pireneju kalnu suns L'Ambre Jaun Bonnie Kiri Bear (Fin&LTU CH, LTU W'98) no Helsinkiem; trešajā - greihaunds Elf's Anais Anais (BALT CH, EST CH, LV CH) no Rīgas; ceturtajā - vācu mazais špics Kontrapunkt Universal Time (INT CH, BALTC CH, LV CH, LTU CH, EST V CH) no Rīgas; piektajā - asspalvainais foksterjers Katherinas Lando Bushu Button (BALTIC&ES&LV&LTV&BLR&FIN CH, LTV W'98).

No liepājniekiem vislabāk veicās D.Žimantes rotveileram (labākais kucēns šķirnē), V.Zodorožnija amerikāņu Stafordšīras terjeram (LJU, BOB, 2.vieta "Best in group", 4.vieta nominācijā "Izstādes labākais juniors"), D.Golovina bulterjeram (CAC, BOB, 5.vieta "Best in group"), L.Semjonovas bokserim (CAC, BOB), Ž.Testovas franču buldogam (LJU, BOB, 4.vieta "Best in group"), V.Zlobinovas japāņu hinam (CAC, BOB, 5.vieta "Best in group"), O.Aleksejevas īru vilku sunim (BOB, 2.vieta "Best in group"), V.Fomičeva krievu vēju sunim (LJU).

Konkursu tiesāja Starptautiskās kinoloģijas federācijas (FCI) eksperte Valentīna Ivaniščeva no Sanktpēterburgas un FCI eksperte Marja Krāma no Igaunijas. Izstādes galvenie sponsori: suņu barības ražotāji "Masterfood Latvija" un "Royal Canin". Eksotiskākie dalībnieki: ķīniešu sekstainais suns, Pireneju kalnu suņi, īru vilku suns, greihaundi un visi trīs Latvijā esošie Vestvailendas baltie terjeri. Visvairāk pārstāvēti bija dobermaņi, kuru vidū bija arī viens pasaules čempions, rotveileri un mopši.

Ar izstādes norisi apmierināti bija gan dalībnieki, gan skatītāji, gan tiesneši, gan sponsori, par to varētu liecināt kaut vai negaidītās ziedu buķetes, ko no skatītājiem saņēma Liepājas Kinoloģiskās biedrības prezidente Anžela Dolmatova. Viņa savukārt saka paldies visiem, kas palīdzēja izstādi noorganizēt. Bet, runājot par šī sarīkojuma galvenajiem "vaininiekiem" - suņiem, Anžela Dolmatova saka tā: "Redzot mūsu izstādes četrkājainos dalībniekus, kas demonstrēja īstu uzvedības paraugstundu, es vēlreiz pārliecinājos, ka nav niknu un nemācītu suņu, ir tikai nikni un nemācīti saimnieki."