Kurzemes Vārds

09:21 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tā domā liepājnieki

Kā jūs apmierina maršrutu taksometru satiksme?

Kristīne Pastore

Nu jau vairāk nekā nedēļu pilsētā izveidojusies konfliktsituācija maršrutu taksometru sakarā. Neiedziļinoties sīkumos un iespējamā konflikta risinājumā vai minējumos par to, "Kurzemes Vārds" painteresējās, kā liepājnieki vērtē maršrutu taksometru satiksmi, vai tie vispār ir vajadzīgi, kā arī, vai liepājnieki tos izmantotu, ja paaugstinātos cena par braucienu?

1. Nora Pepšņika, māmiņa:

- Es ar maršrutu taksometriem braucu reti, un man nav nekādu iebildumu pret tiem: nav bijuši nekādi nepatīkami pārpratumi, par kādiem dažkārt esmu avīzēs lasījusi, un domāju, ka maršrutu taksometri noteikti ir vajadzīgi. Braukt ar tiem ir daudz ērtāk un arī ātrāk var nokļūt tur, kur vajag, nekā ar lielajiem autobusiem. Ja par braucienu būtu jāmaksā dārgāk, manuprāt, tas neko nemainītu - visam taču paaugstinās cena.

2. Verners Dreimanis, bezdarbnieks:

- Es bieži nebraucu, taču gadās, tāpēc domāju, ka tie ir noteikti vajadzīgi. Nu kaut vai tāpēc, ka ar tiem daudz ātrāk un ērtāk var nokļūt tur, kur nepieciešams. Ja autobusi kursē pēc noteikta saraksta, tad maršrutniekus var sagaidīt vienmēr, turklāt ilgi nav jāgaida. Man pret maršrutu taksometru satiksmi nav nekādu iebildumu. Bet, ja par braucienu būtu jāmaksā dārgāk, es gan nezinu, vai to pakalpojumus izmantotu. Nu varbūt vienīgi ļoti kritiskos gadījumos.

3. Sergejs Maslovs, nestrādā:

- Es ar maršrutu taksometriem braucu bieži. Man, protams, ir prieks, ka tādi vispār eksistē, jo ar tiem ērti var nokļūt tur, kur vajadzīgs, kā arī tie kursē pietiekami vēlu vakaros, tad, kad nekursē vairs autobusi. Taču nereti man ir iebildumi, kā strādā daži taksometru vadītāji. Man nepatīk braukt, ja ir netīrs autobusa salons, ja vadītājs neievēro satiksmes noteikumus, ja šoferi savā starpā rīko sacensības, kurš būs ātrāks - reizēm tā rodas pat bīstamas situācijas.

4. Iveta Šica, mājsaimniece:

- Man šķiet, ka maršrutu taksometri noteikti ir vajadzīgi, jo paļauties tikai uz autobusiem nav droši. Īpaši brīvdienās, kad autobusi kursē reti. Kādu vienotu iebildumu pret visiem maršrutu taksometriem man nav, taču pret dažiem šoferiem ir gan, bet tas, kā cilvēks strādā, ir atkarīgs no katra konkrēti: kā viņš rūpējas par savu automašīnu, kā viņš izturas pret pasažieriem un tamlīdzīgi. Ja paaugstinātu cenas, nezinu, vai brauktu. Tas ir atkarīgs no tā, cik liels būs paaugstinājums.

5. Tamāra Podiņa, bibliotekāre:

- Tas, ka maršrutu taksometri vajadzīgi, ir nenoliedzami, taču ne tādi, kādi tie ir šobrīd. Man šķiet, ka tie ir briesmīgi. Pirmkārt, daudzi šoferi salonā ir novietojuši papildu sēdekļus, kas apgrūtina iekāpšanu, un, otrkārt, es atvainojos, bet štrunts par kārtību, ka tikai satiksmes noteikumus ievērotu.