Kurzemes Vārds

10:14 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Slimnīcu turpina modernizēt

Anda Pūce

AIZPUTE. Vakar uz Aizputes slimnīcas Dzemdību nodaļu no Terapijas nodaļas pārcēlās četras topošās māmiņas, viņu bērniņi būs pirmie, kas dzims nupat izremontētajā slimnīcas Dzemdību nodaļā. Pēc remonta darbu atsāks arī operāciju bloks.

Divus mēnešus, kamēr nodaļā ritēja remonts, Aizputes dzemdētājas savus mazuļus laist pasaulē devās uz Priekuli vai Liepāju. Tagad viņām būs iespēja kopā ar jaundzimušajiem uzturēties mājīgās, Eiropas standartiem atbilstoši iekārtotās palātās. Katrā palātā ir vieta divām vai vienai dzemdētājai, viena palāta iekārtota ģimenei, lai slimnīcā var uzturēties arī mazuļa tētis. Nodaļā iekārtos arī kafejnīcu ar leti un dažiem galdiņiem. Iecerēts, ka šeit grūtnieces varēs skatīties televīziju un videofilmas. "Varēs dzert tēju, skatīties izglītojošas filmas, visu pierakstīt un atkārtot, ja nepieciešams," stāsta Ingrīda Circene. Pēc remonta "civilizētas" kļuvušas arī tualetes telpas, iekārtota dušas kabīne. Atsevišķa duša un tualete ir arī nodaļas uzņemšanas telpās. "Centāmies, lai viss šeit būtu pēc iespējas mājīgāks, jo grūtniecēm ir ļoti svarīgi labi justies, lieki neuztraukties. Domāju, ka, ienākot šādās telpās, viņām stresa nebūs," uzskata Ingrīda Circene. Savukārt izremontētajā gaitenī pie galvenās ieejas būs uzgaidāmā telpa, kur topošās māmiņas varēs satikties ar saviem draugiem un radiem.

Pēc remonta Eiropas līmenim "pietuvināts" arī slimnīcas operāciju bloks. Šeit ir jauns grīdas segums un izremontētas visas telpas, taču lielākais lepnums ir jaunā operāciju zāles lampa. Tā iegādāta par slimnīcas naudu. "Ja labi strādājam, šo to varam arī ietaupīt un nopirkt ko jaunu," teica Ingrīda Circene. Jolanta Roga, operāciju bloka vecākā medicīnas māsa, apgalvoja, ka izremontētajās telpās, kur vēl daudz kas pēc remonta sakopjams, tomēr esot lielāks darbaprieks.

Kā "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, naudu Aizputes slimnīcas rekonstrukcijai piešķīra Rotari klubs. Kopumā šim mērķim paredzēts iztērēt 100 000 latu. Par piešķirtajiem līdzekļiem būvniecības un restaurācijas firmas "Lienīte" strādnieki jau izremontējuši slimnīcas fasādi, ēkai uzlikts jauns jumts. Šogad iecerēti plaši remontdarbi iekštelpās. Strādnieki šobrīd pabeidz pērnruden nepadarītos ārdarbus nama fasādes rekonstrukcijā. Kā pastāstīja Ingrīda Circene, tuvākajā laikā turpināsies remonts Ginekoloģijas nodaļā un Ķirurģijas nodaļā. "Šobrīd var salīdzināt, kādas izskatījās slimnīcas telpas līdz šim un kādas tās izskatīsies turpmāk," teica galvenā ārste. Viņa uzsver, ka pirms remonta uzsākšanas situācija Aizputes slimnīcā nebija sliktāka kā citviet rajonā, taču pēc remonta šeit izskatās aizvien pievilcīgāk. "Mēs gribam parādīt, kā bez valsts atbalsta var labiekārtot slimnīcu tiešām labā līmenī," piebilda Ingrīda Circene.