Kurzemes Vārds

03:20 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mazākumtautību skolu bērni kopā

DAINA MEISTERE

Vakar Celtnieku klubā notika Bērnu un jauniešu centra sadarbībā ar slāvu kultūras centru "Leļ" rīkots mazākumtautību skolu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu koncerts. Tāda plašāka kopā sanākšana uz vienas skatuves atjaunojusies pēc ilgāka pārtraukuma.

Kā pastāstīja Bērnu un jauniešu centra skolu metodiķe Marina Vikaine, vakardienas koncerta mērķis bija parādīt, kā mazākumtautību skolu audzēkņos tiek ieaudzināta savas tautas kultūras, tradīciju izpratne, kura nenoliedzami veido bērnos sakņu un piederības izjūtu. Līdz ar to uzstājās tie skolu kolektīvu, kuri pievērsušies tautiskajai dejai, tautas dziesmu dziedāšanai, muzicēšanai, ievijot folkloras elementus. Priekšnesumi varēja būt stilizēti, kā, piemēram, modeļu skolas "Sana" audzēkņi rādīja tērpus, kuri darināti un kuros ievijas krievu tautas motīvi.

Koncertu iesāka slāvu kultūras centra "Leļ" estētikas skolas "Kaleidoskops" mazie dalībnieki, pēc tam uzstājās solisti un ansambļi no 11.viduskolas. Tāpat šo skolu pārstāvēja krievu tautas instrumentu orķestris. Internātskolas bērni bija sagatavojuši deju, 3.pamatskolas skolēni rādīja muzikālu kompozīciju, uzstājās arī viņu meiteņu ansamblis. Vēl piedalījās 7.vidusskolas skolēni. Kā allaž mundra bija 12.vidusskolas folkloras kopa "Solniško". Piedalījās viesi - ansamblis "Voļņica".