Kurzemes Vārds

05:04 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Uzsākti darbi bijušajā kafejnīcā "Pīrādziņi"

Mēnesi pēc tam, kad tika noslēgts līgums starp nama Lielā ielā 4 (Pasta ielā 2) pārvaldnieci Mudīti Zelmeni un firmas "Koblenz" meitasuzņēmumu "West Consum" par bijušās kafejnīcas "Pīrādziņi" agrāk apsaimniekoto telpu nomu 277 kvadrātmetru platībā, ir uzsākti telpu pārbūves darbi. Pareizāk sakot, pagaidām notiek telpu atbrīvošana no gružiem. Kā nekā šīm telpām nav bijis apsaimniekotāja jau četrus gadus. Līgumā teikts, ka remontu plānots paveikt trijos mēnešos un nomas naudu firma sāks maksāt pēc veikala atklāšanas. "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka tur plānots iekārtot nepārtikas preču veikalu. Darba jaunajiem saimniekiem netrūks, jo, lai ķertos klāt veikala iekārtošanai, vispirms jānomaina elektroinstalācija, ūdens un kanalizācijas komunikācijas un jāizdara pamatīgs remonts.

Pilsētas domes ēku uzspodrina

Celtniecības firmas "Būve" speciālisti turpina atjaunot Pilsētas domes ēkas fasādi. Šos darbus uzsāka pērn, notīrot noplukušās detaļas. Viss process norit aiz aizklātām sastatnēm, tāpēc ziņkārīgie gājēji līdz šim neko nevarēja vērot. Tagad nama kreisā spārna apdare jau pabeigta, sastatnes ir nojauktas, tādēļ var aplūkot, cik skaista šī ēka bijusi pirms daudziem gadiem.

Tiekas sieviešu slimību un dzemdību speciālisti

Divas dienas pagājušās nedēļas nogalē Rīgā, Kongresu namā, notika sieviešu slimību un dzemdību speciālistu 3.kongress. Tajā piedalījās arī lielākā daļa mūsu pilsētas ginekologu un vecmāšu. Vienu dienu abu šo specialitāšu pārstāvji strādāja kopā, bet otru atsevišķi, jo, lai arī ir daudz kā kopīga, ir ļoti daudz problēmu, kas abām specialitātēm ir pietiekami atšķirīgas un katrai ļoti specifiskas. Kā kongresa dalībnieki pastāstīja "Kurzemes Vārdam", aptuveni viena trešā daļa kongresā apspriežamo tēmu bija veltītas pusaudžu problēmām. Tas tāpēc, ka šī paaudze aug ar pilnīgi savādāku dzīves uztveri un arī problēmas, ar kurām gan jauniešiem pašiem, gan arī ārstiem ir jāsastopas, ir savādākas nekā pirms vairākiem gadiem. Lielu uzmanību kongresa gaitā veltīja arī sieviešu ārstēšanai klimaktēriskajā periodā. Nākamais kongress notiks pēc trīs gadiem.

Termiņš beidzas

Pilsētas domes Īpašuma pārvaldes priekšnieks Uldis Pētersons šajās dienās iesniedza masu informācijas līdzekļiem visu to māju sarakstu, kas nodotas privatizācijai pēc stāvokļa šā gada sākumā. Jau ziņojām, ka tad, ja īrnieki vēlēsies savus dzīvokļus privatizēt pēc 1.jūlija, to vairs nevarēs - noteiktais termiņš jau būs beidzies. Ja kādam, kas aicinājumu saņēma pērn vai aizpērn, pēdējā laikā radusies vēlēšanās dzīvokli tomēr privatizēt, tad to vajag darīt nekavējoties. Domē neņems vērā aizbildināšanos ar neinformētību. Diemžēl saņemtais saraksts ir garš, to nav iespējams publicēt, taču piemēra dēļ minēsim dažas adreses: Autoru ielā 4/6, Bāriņu ielā 4/6, Brīvības ielā 13/15, Celmu ielā 2, Dārza ielā 9, E.Veidenbauma ielā 2, Graudu ielā 43, Klaipēdas ielā 128, O.Kalpaka ielā 66, Siļķu ielā 16, K.Ūliha ielā 39/41, Ventas ielā 6, Vītolu ielā 30.

Sezona ir sākusies

Aizvadītajā sestdienā jautri un trokšņaini gāja ezera krastā bijušā karjera vietā Karostā. Jau daudzi liepājnieki iegaumējuši arī nosaukumu - Beberliņu taka. Tur, unikālā dabas kompleksa klēpī, noritēja sezonas atklāšanas pasākumi. Laika apstākļi veicināja svētkus, it īpaši sporta spēles, izpriecas mežā un uz ūdens. Daudzu pasākumu iedvesmotāja bija "Karostas" namu pārvaldniece Gaida Korņilko, kura bija centusies iesaistīt pēc iespējas vairāk sava mikrorajona iedzīvotāju.

Papildu konkurss

Labklājības ministrija izsludinājusi papildu konkursu par konkrētiem projektiem bezdarbnieku darba pielietošanai un tā finansēšanai no valsts budžeta. Divus pieteikumus iesniegusi arī mūsu Ceļu pārvalde, kura gan neguva atbalstu galvenajā konkursā, kas notika šā gada sākumā. Ir ziņas, ka dalībnieku vidū ir arī mūsu rajona pagastu valdes. Rezultāti pagaidām nav zināmi.

"Mūris" paceļ buru

Mārtiņa Vilsona teātris "Mūris" atšķirībā no citiem līdzīgiem iestādījumiem, vasaras sezonā durvis ciet neslēdz. Mēģināšot kā nekad, un pāris reizes mēnesī, arī šonedēļ, tiem, kuri jau ir brūni vai arī tad, ja ārā nebūs jūrmalas laiks, kaut ko noteikti arī parādīšot. "Mūris" paplašinājis arī savu kafejnīcu tīklu - turpat blakus "Nāves ēnai" ir pacelta īsta bura un uzslieta nojume, lai jaukā laikā kafejnīcas viesi varētu sēdēt nevis iekšā, bet ārā - "zem apgāztā mēness", un justies kā uz kuģa klāja. "Mūra" kafejnīca būšot atvērta arī Līgo vakarā, un liepājnieki tiek aicināti nosvinēt Jāņus kopā ar "Mūra" saimniekiem.

Rudenī "Līvā" sāksies remontdarbi

Pagājušās nedēļas nogalē viesnīcā "Līva" bija sarīkota preses konference, kuras laikā akciju sabiedrības "Līvas viesnīca" vadītāji iepazīstināja žurnālistus ar ēkas apsaimniekošanas un pārbūves plāniem. Arhitektu birojs "Projekts A" Anitas Lieģes vadībā izstrādās rekonstrukcijas projektu, jo viesnīcas jaunie īpašnieki nolēmuši mainīt gan ēkas ārējo izskatu, gan iekšējo plānojumu. Remontdarbus plānots sākt oktobrī un pabeigt divu gadu un sešu mēnešu laikā. Akciju sabiedrības priekšsēdētājs Andris Griģis pavēstīja, ka pārbūvē plānots ieguldīt vienu miljonu un 200 tūkstošus latu. Iespējams, ka viesnīcu nāksies slēgt uz diviem vai trīs mēnešiem. Viesnīcas jaunais direktors Guntars Lagūns uzskata, ka pēc rekonstrukcijas "Līva" būs labākā viesnīca Kurzemē.

Brīvdienas aizvadītas mierīgi

Aizvadītās nedēļas nogalē nopietni likumpārkāpumi nav reģistrēti, "Kurzemes Vārdu" informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē. Sestdien vairāki liepājnieki ir apzagti, un kādam iedzīvotājam pazudis motocikls. Arī Pašvaldības policijas darbinieki noziedzīgās pasaules pastiprinātas aktivitātes neesot novērojuši. Sestdien Vaiņodē nodedzis siena šķūnis, bet svētdienas naktī Liepājā, Kroņu ielā, dedzis malkas šķūnis.

Politiski represēto klubam - dzimšanas diena

Sestdien savas organizācijas desmit gadu jubileju atzīmēja Liepājas Politiski represēto kluba biedri. Viņi par sava kluba tapšanas dienu uzskata 1989.gada 2.jūniju, kad, Tautas frontes aicināti, represētie Liepājas cilvēki sanāca uz pirmo tikšanos. Jubilejas pasākuma gaitā bija viss, kas šādos gadījumos notiek: svinīgas uzrunas, atceres, ziedi čaklākajiem, draugu un nacionālpatriotisko organizāciju apsveikumi. Bija arī pasēdēšana pie kafijas tases un dziesmas, dejas. Smagu dzīves ceļu izgājuši, represētie augstu vērtē katru prieka brīdi.