Kurzemes Vārds

10:05 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Liepāja piesedz nesmukumus

Sarmīte Pujēna

Sestdien Liepāju atstāja starptautiskās konferences "Liepāja - visizdevīgākā starta vieta biznesa uzsākšanai Baltijas jūras reģionā" pēdējie viesi. Vai viņi ieguva objektīvu priekšstatu par "visizdevīgāko" starta vietu?

Domes Preses dienesta vadītāja Maija Celmiņa apgalvoja, ka katram no viņiem bijusi iespēja izteikt savas individuālās vēlmes, un konferences rīkotāji pacenstos nokārtot, lai ciemiņš varētu apskatīt visu, kas viņu interesē. Ja viesis ir kaut ko dzirdējis par tādu Karostu (bet ticamāk, ka nav neko dzirdējis) un izteicis vēlmi redzēt to savām acīm dabā, nevis tikai pilsētas attīstības ģenerālplānā, tad, jādomā, viņš droši vien būtu turp aizvests.

Taču viesiem paredzētās "oficiālās ekskursijas" maršrutā Karosta nebija iekļauta. Pareizāk sakot, sākotnēji ekskursijas maršrutā bija gan iekļautas "smukākās" no Liepājas "nesmukākā" rajona vietām un celtnēm. Bet kāds no "augšējā ešelona" beigu beigās bija vai nu nobijies vai sakautrējies un pavēlējis Karostu ciemiņiem nerādīt. Acīmredzot vadoties no apsvēruma: ja nu viņu vidū gadās kāds potenciālais investors, kas, ieraudzījis Karostas graustus, sāk šaubīties par "visizdevīgāko" vietu?

Bet tieši Karostā jau atrodas lielas, ja ne vislielākās Speciālās ekonomiskās zonas brīvās teritorijas, ko varētu piedāvāt investoriem. Turklāt tur atrodas ne jau tikai grausti. Un arī dažs no graustiem ir pietiekami interesants un vērts, lai, pareizi ciemiņiem izskaidrojot, kā mēs tik tālu esam nobraukuši, neatbaidītu viņus, bet pat piesaistītu Liepājai.

Var jau būt, ka tā rīkoties likusi kāda bēdīga iepriekšējā pieredze, kad vērtīgs investors, Karostu apskatījis, visa redzētā iespaidā pamucis. Iespējams. Tikai Karostas "nesmukumi" (tāpat kā "smukumi") jau no tā nemainīsies, ja ciemiņiem tos nerādīsim. Vēlme atstāt labu iespaidu un radīt pozitīvas emocijas ir apsveicama. Bet cik ilgi var īlēnu maisā noslēpt? Un vai vajag? Ja nu vienīgi par katru cenu bija jāattaisno diezgan nelabskanīgais, bet visai vīzdegunīgais konferences latviskais nosaukums: "Liepāja - visizdevīgākā starta vieta biznesa uzsākšanai Baltijas jūras reģionā". Tiesa gan, konferences nosaukums angliski, kas acīmredzot šoreiz arī bija oriģinālais nosaukums, skan mazliet citādi ("Liepāja - an attractive market base for the Baltic sea region") un, jādomā, labāk.