Kurzemes Vārds

17:53 Trešdiena, 23. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Īsas pamācības kultūras un mākslas menedžmentā

Sarmīte Pujēna

"Cido" pārtikas grupas un mūzikas kluba "Pablo" atbalstītais un Valda Skujiņa vadītā seminārdiskusija "Kultūrpolitikas dimensijas - Liepāja, reģions, valsts un Eiropa" bija pievilinājusi visai daudz interesentu, sākot ar pilsētas mēru Uldi Sesku, domes Izglītības un kultūras pārvaldes priekšnieci Irēnu Krūmu, pašvaldības Kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāju Eduardu Raitu, beidzot ar Pedagoģijas akadēmijas mācībspēkiem un pilsētas kultūras un mākslas kolektīvu vadītājiem. Acīmredzot saistoša šķita semināra programma, kurā figurēja tādi vārdi kā Saeimas deputāts un Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Guntis Dambergs, Kultūras akadēmijas pasniedzēja Leonarda Ķestere, aģentūras "Absolute Ltd." direktors Sergejs Ancupovs un "Remix" mūzikas menedžmenta direktors un Kultūras akadēmijas lektors Aivars Hermanis.

Ņemot vērā to, ka trīs ceturtdaļas no ziņotājiem ir bijušie liepājnieki, varēja gaidīt, ka diskusija vairāk būs fokusēta tieši uz Liepājas "kultūrpolitikas dimensijām". Tomēr ziņotāji bija izvēlējušies sev ierastāko lektoru un teorētiķu lomu. Līdz ar to semināra dalībnieki tika izglītoti par tādiem tematiem kā topošā nacionālā programma "Kultūra" (G.Dambergs), "Kultūras un mākslas menedžments - mode vai nepieciešamība" (L.Ķestere), reklāmas vieta un efektivitāte marketingā (S.Ancupovs). A.Hermanis savukārt dalījās savā mūzikas menedžera pieredzē. Katram no ziņotājiem tika uzdots daudz jautājumu, kas liecināja, ka neskaidrību Liepājas kultūras un mākslas dzīves kopējiem netrūkst.