Kurzemes Vārds

05:09 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāli

Kā laiki un tikumi sadzīvos ar cēloņiem un sekām

Par laikiem un tikumiem moralizēt diezin vai ir vērts, jo tie ir tieši tādi, kādus tos veido pati sabiedrība. Toties var diskutēt par lēmumiem, ar kādiem tā pati sabiedrība cenšas cīnīties pret saviem netikumiem. Nav šaubu, ka dažāda veida negācijas jācenšas ierobežot, diemžēl pēdējā laikā bieži izskatās, ka gan visā Latvijā, gan tepat Liepājā pieaugušajā rosībā par tikumību notiek cīnīšanās ar sekām, neņemot vērā cēloņus.

Policijas pēdējā laikā uzsāktā agresīvā cīņa ar pažobeles intīmklubiem būs tikpat briesmīgi agresīva, taču neveiksmīga kā nabaga vienača Ciklopa spēkošanās ar izveicīgo Odiseju, ja vien tajā pašā laikā kārtības sargi gadiem izliksies nezinām tos bārus, klubus un kafejnīcas, kur mīlas priesterienes kopā ar saviem kasieriem vai arī bez tiem atklātāk vai slēptāk tēmē uz kaislību izslāpušo laupījumu.

Jauniešu veselību sargājot, var radīt visstingrākos noteikumus alkohola tirdzniecībā, taču tie būs debesīs kāpjošu kaķu lāstu vērti, ja kārtību uzturošajām struktūrām būs vienaldzīgi tas, ka gan kioskos pie skolām, gan pilsētas centra veikalos pamatskolēniem bieži bez jebkādiem aizspriedumiem pārdod alu, cigaretes un lētos vīnus tikpat dāsni kā cepumus, košļenes vai limonādi.

Bet teorētiski paskanējušās ieceres par nakts dzīves ierobežošanu līdz konkrētai stundai, atsaucoties uz sociālisma laiku puritānisko idilli, laikam spēj izdomāt vienīgi cilvēki, kas nav redzējuši izklaides vietas tumsas posmā. Atļaušos uzņemties gaišreģa lomu un paredzēt, ka iekarsušie jaunieši deviņos gadījumos no desmit pēc šādām pusceļā pārtrauktām dzīrēm nedosies uz mājām, bet vasarā plosīsies pa ielām vai ziemas laikā jandalēs kādā no daudzstāvu nama dzīvokļiem. Katrā ziņā policija šāda lēmuma pieņemšanas gadījumā bez minstināšanās var tūlīt dubultot savu štata vienību skaitu, lai kaut nedaudz ierobežotu neizlādētās enerģijas skarto personu rosību. Es netaisos aizstāvēt nejaucības, tomēr varbūt pirms jaunu aizliegumu pieņemšanas derētu īstenot iepriekšējos likumus, tad arī tikumības un kārtības velosipēds no jauna nebūs jāizgudro.

Edgars Lū