Kurzemes Vārds

15:14 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Jūrmalas pilsētas delegācija Liepājā

Kā informē domes Preses dienests, vakar darba vizītē Liepājā bija ieradusies Jūrmalas pilsētas delegācija septiņu cilvēku sastāvā. Viņi galvenokārt interesējās par pašvaldības Īpašuma pārvaldes un Ekonomikas daļas darba pieredzi, arī lietvedības jautājumiem. Šā gada sākumā Jūrmalā viesojās Liepājas domes delegācija.

Izpilddirektora vietnieks devies pēc pieredzes uz Somiju

Vakar domes izpilddirektora vietnieks E.Drigins devās uz Somiju, lai Jiveskilē iepazītu vairākas jomas. Viņš interesēsies par somu pieredzi masu sarīkojumu rīkošanā, kuros piedalās arī pašvaldība, kāda ir šo sarīkojumu ekonomiskā efektivitāte utt. E.Drigins arī iepazīs Somijas valsts administratīvās pārvaldes sistēmu, kurā praktizē daudzu mazu reģionu apvienošanos plānošanas reģionos, tādā veidā sadarbojoties dažādu projektu izstrādē un realizācijā.

Robežsardzes pārvaldes priekšnieks dodas pensijā

Šī ir pēdējā darba diena Dzintaram Čabovskim Latvijas Robežsardzes Liepājas pārvaldes priekšnieka amatā, jo šotrešdien viņš nosvinēja 60.dzimšanas dienu un dodas pensijā. Likums paredz, ka militārpersonas pēc šāda vecuma sasniegšanas darbu neturpina. Kā "Kurzemes Vārds" uzzināja Robežsardzē, pagaidām gan vēl neesot zināms, kas turpmāk būs priekšnieks - kandidāti gan esot zināmi, bet oficiāls apstiprinājums būšot tikai 1.novembrī.

Diskutē par bērnu tiesību aizsardzību

Šodien Liepājas pārstāvniecībā Rīgā paredzēta diskusija par bērnu tiesību aizsardzības problēmām, ko rīko Liepājas Bāriņtiesa. Uz sarunu aicināti Labklājības ministrijas un Valsts bērnu tiesību aizsardzības centra darbinieki, arī kolēģi no Liepājas rajona Bāriņtiesas. Plānots arī apmeklēt Rīgas Bāriņtiesu un tikties ar Saeimas Bērnu tiesību aizsardzības apakškomisijas pārstāvjiem.

Pedagogi gatavojas piketam un streikam

Vakar Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pilsētas padomē pulcējās bērnudārzu arodkomiteju priekšsēdētāji un organizācijas pārstāvji. Šonedēļ notika arī pārējo izglītības iestāžu arodkomiteju priekšsēdētāju tikšanās, arī darbinieku sanāksmes. Pedagogi pārrunā jautājumu par piedalīšanos izglītības darbinieku tālākajās aktivitātēs, jo viņi paliek pie prasībām, ka valdībai ir jāpilda Izglītības likums, kā arī prasa atjaunot pirmsskolas iestāžu pedagogu finansējumu no valsts subsīdijām. Tuvākā akcija būs 9.novembrī - pikets pie Ministru kabineta, izglītības darbinieki arī gatavojas brīdinājuma streikam, kas paredzēts 16.novembrī.

U.Seska atbilde "TB"/LNNK nodaļas paziņojumam

Pilsētas domes priekšsēdētājs nosūtījis atbildi "TB"/LNNK Liepājas nodaļas vadītājam Voldim Prancānam sakarā ar paziņojumu par laikrakstā "Čas" publicēto rakstu. Uldis Sesks secina, ka V.Prancāna pārstāvētajai partijai rūp izglītības jautājumu risināšana, taču šajā gadījumā ir pārprasta problēmas būtība un ir pārsteidzīgi izplatīts nosodošs paziņojums. "Liepājas domes Izglītības nodaļas vadītāja Irēna Krūma un Skolu valdes priekšsēdētāja Ludmila Molčanova laikraksta "Čas" korespondentei ir paudušas savu viedokli, kā to paredz likums par presi, par Satversmi un Informācijas atklātības likums. Esmu pārliecināts, ka šī problēma, kas pēc būtības ir pedagoģiska problēma, ar pedagoģiskām metodēm arī tiks atrisināta, nevis kalpos par ieganstu politiskām kaislībām," ir teikts U.Seska vēstulē. Viņš uzsver, ka Liepājas dome cenšas ievērot Latvijas kā demokrātiskas valsts pamatprincipus darbā ar masu saziņas līdzekļiem un neslēpt savu viedokli, lai cik tas būtu nepatīkams.

Pirms došanās praksē uz Zviedriju

Šodien 48.arodvidusskolā tiekas tie audzēkņi, viņu vecāki, kā arī pedagogi, kuri piedalās starptautiskā projekta "Leonardo da Vinči" otrajā daļā. Jo novembra beigās četras audzēknes, topošās gastronomijas speciālistes un viesnīcu servisa darbinieces, kopā ar skolotāju Zaigu Finku dosies uz Zviedriju, uz Ērebrū pilsētu. Tur šī projekta sadarbības ietvaros ar līdzīga tipa arodskolu būs prakse vietējās iestādēs un uzņēmumos. Pavasarī praksē Zviedrijā bija cita audzēkņu grupa, kas tagad pastāsta jaunajām braucējām un arī viņu vecākiem, kā noritēja prakse, kādas bija prasības.

Apspriež medicīnisko pakalpojumu finansēšanas kārtību

Ar Liepājas pilsētas un rajona ģimenes ārstiem tikās Valsts obligātās veselības apdrošināšanas aģentūras Veselības aprūpes nodaļas vadītāja vietnieks Andrejs Doveiks (attēlā) un Statistikas nodaļas vadītājs Atis Martinsons, lai apspriestu medicīnas finansēšanas kārtību no tā brīža, kad visā valstī stāsies spēkā noteikumi, kas paredz, ka visu atbildību par pacientu uzņemsies ģimenes ārsts un tikai ar viņa nosūtījumu būs iespējamas konsultācijas pie speciālistiem. Mūsu pilsētā pamazām pāreja uz šo sistēmu jau notiek. Labklājības ministrijas noteikumi paredz, ka visā valstī uz šādu kārtību jāpāriet no nākamā gada 1.janvāra. Taču, kā uzsvēra A.Doveiks, lai tas notiktu, pie ģimenes ārstiem jābūt piereģistrēties līdz 80 procentiem reģiona iedzīvotāju - pretējā gadījumā jaunā sistēma nebūs spējīga darboties.

Koordinācijas centrs

Tās organizācijas, kas ir par tautas nobalsošanas rīkošanu pensiju jautājumā, mūsu pilsētā izveidojušas savu koordinācijas centru. Tā organizatoru skaitā ir Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, Arodbiedrību centrs, Pensionāru federācijas Liepājas apvienības dome, Jaunā partija, Tautas saskaņas partija un citas organizācijas. Centrs konsultēs potenciālos referenduma dalībniekus un to vadīs Metalurgu arodbiedrības priekšsēdētāja vietnieks Guntis Gūtmanis, bet viņa štābs atradīsies Dīķa ielā 10. Liepājnieki var centram arī zvanīt pa tālruni 3422182.

Atklās fotoizstādi

Aizvadītajā nedēļā savu gleznu ekspozīciju Krievijas Ģenerālkonsulātā slēdza mākslinieks Miķelis Golts. Taču sienas tur sen vairs tukšas nestāv. Šajās dienās konsulātā izliktas pazīstamā fotomākslinieka Vasilija Borjajeva mākslinieciskās fotogrāfijas. Ekspozīciju veido ainavu tematika - daudzas liepājniekiem pazīstamas vietas apmeklētāji varēs ieraudzīt it kā jaunā gaismā. Fotoizstādes oficiālā atklāšana un domu apmaiņa paredzēta šodien pulksten 17.

Skauti un gaidas gatavojas valsts svētkiem

Darbību atsākušas skautu un gaidu vienības. Latvijas skautu un gaidu Centrālajā organizācijā darbību pārreģistrējušas četras skautu (11., 72., 73., 75.) un piecas gaidu (11., 14., 16., 51., 53., 63.) vienības no Ozolzemes novada, kuru turpina vadīt Inga Vēze. Pašlaik mūsu skauti un gaidas gatavojas valsts svētkiem un Lāčplēša dienai - lāpu gājieniem, ziedu nolikšanai pie Varoņu kapu kopiņām. Zēni un meitenes pulkā gaida arī jaunus biedrus.

Psihoterapeiti apspriež aktualitātes

Seši mūsu pilsētas Psihodinamiskās psihoterapijas asociācijas psihoterapeiti piedalījās Latvijas Psihoterapijas asociāciju apvienības sēdē, kurā izskatīja vairākus būtiskus jautājumus. Pirmais bija par iestāšanos Eiropas Psihoterapeitu asociācijā. Ir jānokārto dažādas formalitātes, kas saistītas ar iestāšanās maksu un citiem organizatoriskiem jautājumiem, ko varētu atrisināt aptuveni gada laikā. Otrs apspriestais jautājums bija par psihoterapeitu sertifikāciju. Līdz šim Latvijā vispār nebija izstrādāti noteikumi šai procedūrai. Svarīgi ir arī panākt, lai psihoterapiju atdalītu no medicīnas, kā tas ir daudzās pasaules valstīs, kur šo specialitāti atļauts apgūt ne tikai mediķiem, bet arī citiem speciālistiem, kam ir humanitārā izglītība.

Latvijas un Nīderlandes kopīgi rīkotie semināri teātru vadītājiem

Novembra sākumā Rīgā četras dienas ilgs mācību seminārs Latvijas teātru vadītājiem. To rīko Latvijas Jaunā teātra institūts un Nīderlandes Teātru un koncertzāļu vadītāju asociācija sadarbībā ar LR Kultūras ministriju. Tas būs pirmais sešu semināru ciklā, kam jānotiek mūsu valstī un Nīderlandē no 1999. līdz 2001. gadam un jāveicina gan Latvijas teātru vadītāju profesionalitāte, gan sakaru veidošanās starp abu valstu teātru vidēm. Uz šo semināru Kultūras ministrija oficiāli uzaicinājusi Liepājas Ceļojošā leļļu teātra direktoru Pēteri Trupu. Semināra galvenās tēmas saistās ar vadību, tirgus izpēti, līdzekļu ekonomiju teātrī, lobēšanu utt. Mācības vadīs Nīderlandes teātra vadības pasniedzēji. Bet līdz tam Ceļojošais leļļu teātris un tā direktors P.Trups dodas nedēļu garā viesizrāžu turnejā pa Ziemeļvidzemes pilsētām un tās pērli Alūksni. Tūlīt pēc semināra dienām, sākot ar 10.novembri, viesizrāžu cikls mēneša garumā turpināsies Rīgas rajonā un pašā galvaspilsētā.

Anonīmo ziņotāju jociņi

"Liepājas siltums" ne jau pirmo reizi saņem informāciju par konkrētiem dzīvokļiem, kur atvienotais siltums it kā nelikumīgi atjaunots un par siltumu netiek maksāts. Šādus anonīmus ziņojumus uzņēmumā saņem regulāri. Pēdējo signālu pārbaudīja nesen - Apšu ielā 30. Kā liecina komisijas sastādītais akts, tas izrādījies viltus "izsaukums", nekādi pārkāpumi nav konstatēti. Toties problēmas var rasties citās instancēs, jo vēstulēs atzīmēts, ka to noraksti nosūtīti Pilsētas domei un prokuratūrai. Jācer, ka tur anonīmos ziņojumus neņem vērā.