Kurzemes Vārds

16:58 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Rīt Liepājas futbolam izšķiroša diena

Andžils Remess

Droši vien rīt no Liepājas uz Rīgu dosies vairāk automašīnu nekā parasti sestdienu rītos, jo Latvijas futbola meistarsacīkšu spēlei pulksten 14 "Daugavas" stadionā Rīgā starp "Liepājas metalurgu" un "Skonto" ir pietiekami augsta likme, lai neizmantotu iespēju to noraudzīties. Diemžēl Latvijas televīzija šo spēli netranslēs, jo raidījumu programma esot jāsastāda jau pirms vairākām nedēļām, neko izmainīt vēlāk vairs nevarot, bet toreiz neesot bijis zināms, ka šai spēlei būs tāda nozīme?

Kaut arī liepājnieku skaits rīt "Daugavas" stadionā Rīgā nebūs tik liels kā savulaik "Žalgira" stadionā Klaipēdā, kad tur spēlēja "Zvejnieks", tomēr jācer, ka pietiekami liels, un svarīga būs katra metalurgus atbalstoša balss, jo tik tuvu Latvijas čempionu nosaukumam neesam bijuši kopš 1959.gada.

Kaislības pieņemas spēkā ar katru dienu. Vispirms braucienu uz šo spēli rīkoja futbola cienītāji paši, tūlīt tam pievienojās FK "Liepājas metalurgs", un tad jau varēja dzirdēt, ka doties uz Rīgu gatavojas no tās un tās darba vietas. Savukārt Rīgā kaislības tiek uzkurinātas, "Skonto" komandas vadītājiem savu zaudējumu Liepājā mēģinot attaisnot ar metalurgu ļoti rupjo spēli, jo no liepājnieku puses tā esot bijusi kaušanās, un tas izsitis "Skonto" no ritma.

Kaislību ugunskuram pa pagalei piemet arī tas, ka uz šo spēli "Skonto" rindās no Anglijas atgriezīsies komandas balsti Astafjevs un Bleidelis. Tikai - kā viņi varēs spēlēt Latvijas meistarsacīkstēs, ja būs piepildījušās cerības un noslēgts līgums ar angļu klubiem? Vai varbūt šo līgumu parakstīšanu speciāli atliks pēc "Skonto" spēles ar "Liepājas metalurgu"? Angļi gan paziņojuši, ka līgums ar Astafjevu jau tikko parakstīts, "Skonto" vadītājs to noliedz?

Kopš 1992.gada liepājnieki ar "Skonto" valsts meistarsacīkstēs tikušies 22 reizes, uzvarēta tikai viena spēle, 4 aizvadītas neizšķirti un 17 zaudētas, arī ar 0:4, 0:5, 1:6, 0:7. Tiesa, smagākie zaudējumi paliek aizvien tālākā pagātnē, jo pēdējo divu sezonu laikā no septiņām spēlēm vienu esam uzvarējuši un trīs aizvadījuši neizšķirti, un arī visi trīs zaudējumi ciesti ar vienu vārtu starpību.

Meistarsacīkšu pirmais trijnieks pirms sestdienas spēlēm:

1. "Skonto" 25 78-15 60

2. "Liepājas metalurgs" 26 72-20 60

3. FK "Ventspils" 25 60-23 53

Mūsējo neveiksmes gadījumā iespējas uz pirmo vietu praktiski vairs nav, jo tādā gadījumā rīdziniekiem vajadzētu zaudēt abas atlikušās spēles - Ventspilī un Rēzeknē, bet tas nav reāli.

Ja "Skonto" ir, tā teikt, stratēģisks pārsvars un sava laukuma priekšrocības, tad liepājniekiem - psiholoģisks pārsvars, jo astoņu gadu laikā mūsējiem pirmo reizi izdevies uzvarēt čempionus, un tas notika tikai pirms nedēļas.

Arī "Liepājas metalurga" treneris Jānis Intenbergs atzīst savas komandas psiholoģisko pārsvaru, kaut vai tāpēc, ka "Skonto" nav pieradis pie tā, ka līdz meistarsacīkšu beigām tikai nedēļa, bet viņi vēl nav čempioni. Savukārt pagājušās nedēļas uzvara pret rīdziniekiem radīja mūsējiem lielāku pārliecību par saviem spēkiem.

Jautāts par to, kas rīt izšķirs R.Lajuka tiesātās spēles iznākumu, treneris bez ilgas domāšanas atbildēja: "Prasme noskaņoties konkrēti šai spēlei. Kura komanda to pratīs labāk izdarīt, tā arī uzvarēs. "Skonto" gan ir meistarīgāks, bet ne tik, lai šis faktors būtu noteicošais."

Sakarā ar noraidījumu iepriekšējā spēlē pret "Skonto", rīt nevarēs spēlēt Zakreševskis, toties pēc izārstētajiem savainojumiem drošāk nekā spēlē pret policistiem varēs justies Verpakovskis un Dobrecovs, kopā ar komandu jau trenējas Jujko.

Tātad rīt Liepājas futbolam izšķiroša diena: saglabāt izredzes uz čempiona nosaukumu vai atvadīties no tām un uzmanīties, lai neaizslīd garām arī sudraba medaļas.

"Kurzemes Vārda" prognoze". "Liepājas metalurga" uzvara - 25 procenti, neizšķirts - 40 procenti, "Skonto" uzvara - 35 procenti.