Kurzemes Vārds

10:30 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

2.klašu bērni mācās satiksmes noteikumus

Divas dienas Centra sākumskolas otro klašu bērni piedalījās satiksmes noteikumu spēlē. Tās galvenais mērķis bija iepazīstināt mazos gājējus ar viņu pienākumiem uz ielas. Ar mazajiem darbojās Jauno tehniķu stacijas skolotāji Annika Agarkova, Indra Bunka, Vineta Trumpeniece, Dace Rozenbaha. Skolas zālē bija iekārtota improvizēta iela, kurā bija luksofors un brauca satiksmes autobuss. Ar noteikumiem bērni iepazinās spēļu veidā, viņiem vajadzēja uz kartes atrast ceļu no skolas līdz koncertestrādei "Pūt, vējiņi!", atbildēt uz dažādiem jautājumiem.

Iekārto valsts nozīmes datu pārraides punktu

Pašlaik Liepājas Pašvaldības policijā iekārto Iekšlietu ministrijas valsts nozīmes datu pārraides punktu. Pašvaldības policijai būs pieejama Iekšlietu ministrijas datu bāze par meklējamām personām, nozagtajām automašīnām un citi dati, kas ļaus ātrāk veikt izmeklēšanu un sekmēs likumpārkāpumu atklāšanu. Datu pārraides punkts sāks darboties martā. Arī Pašvaldības policija informēs Iekšlietu ministriju par Liepājā reģistrētajiem administratīvajiem pārkāpumiem, ziņas ievadot Iekšlietu ministrijas datu bāzē. Nepieciešamības gadījumā pārraides punktu varēs izmantot arī Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvalde.

Cerības atgūt visu nesaņemto algu

Maksātnespējīgā likvidējamā valsts uzņēmuma "Okeāna zvejas flotes Liepājas bāze" bijušajiem darbiniekiem ne vēlāk kā līdz šā gada 1.martam, tātad - jau šomēnes, jāiesniedz vai jānosūta administratora pārstāvim Ernestam Vēveram dokumenti, kas nepieciešami, lai risinātu jautājumu par darbinieku darba algas parādu. "Kurzemes Vārds" jau krietni sen rakstīja par uzņēmuma likvidāciju un mantas izsolēm. Likvidācijas process ir garš un sarežģīts. Tas pats attiecas uz nesaņemto darba algu atgūšanu. Savulaik darbinieki jau saņēma 40 procentus no nesamaksātā, bet pēc tam - vēl 17 procentus. Daļa vērienīgā uzņēmuma darbinieku vairs nedzīvo Latvijā, daļa - vairs nav dzīvo vidū Vakar E.Vēvers "Kurzemes Vārdam" apgalvoja, ka bijušajiem darbiniekiem ir pavisam reālas cerības atgūt visu naudu, ja vien valdība nemainīs savus lēmumus. Agrāk, izmaksājot naudu bāzes darbiniekiem, nebija nepieciešami personu kodi. Tagad šāda informācija ir vajadzīga. E.Vēvers sacīja, ka tādēļ ļoti svarīgi ir visu nokārtot līdz 1.martam. Pēc tam prasījumi un pretenzijas vairs netikšot pieņemtas. Administratora pārstāvim var piezvanīt pa tālruni 7286398 Rīgā vai mobilo tālruni 9353245.

Komandieri dosies uz Zviedriju

7.februārī uz Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu dosies Jūras spēku Atbalsta bāzes komandieris komandkapteinis A.Vaļums un Karakuģu flotiles komandieris komandkapteinis A.Zvaigzne. Atsaucoties uz ASV vēstniecības ielūgumu, viņi piedalīsies mācību "US Baltops" plānošanas galvenajā konferencē. Mācībās, kas norit Baltijas jūrā, Latvija pirmo reizi piedalījās 1995.gadā ar mīnutraleri "Imanta". Šogad manevrus paredzēts rīkot jūnijā, un Latvijas Jūras spēkus pārstāvēs mīnutraleris "Viesturs".

6.vidusskolas audzēkņi negarlaikojas arī pēc stundām

Raiņa 6.vidusskolā jaunais gads sācies aktīvi. Kā informēja direktora vietniece ārpusklases darbā Igeta Gaiķe, janvārī 9.klašu audzēkņi tikās ar pašvaldības un valsts policistiem un pārrunāja pusaudžu tiesisko aizsardzību. 5.-6. klašu skolēniem notika konkurss "Jautrie un asprātīgie". Skolā viesojās Latvijas jaunā popzvaigzne - "zelta puisēns" Gunārs Kalniņš, pēc tikšanās autogrāfu sniegšana vien ilga minūtes četrdesmit. Visu mēnesi skolā notiks aptauja "Skolotājs 2000", kas noslēgsies ar skolotāju apbalvošanu dažādās nominācijās: mīļākais, erudītākais, kautrīgākais u.c. Skolēni gatavojas arī Valentīna dienas ballei. Savukārt abi skolas kori lepojas ar to, ka dziedās sadraudzības pilsētu galvu kundzēm Liepājas dzimšanas dienas svētkos.

Biznesa inkubatora dibinātāju kopsapulce atlikta

Pilsētas domē paredzētā Liepājas Biznesa inkubatora dibinātāju kopsapulce šonedēļ nenotika, jo ierasties nevarēja Latvijas Attīstības aģentūras pārstāvis. LAA ir viens no trim Biznesa inkubatora dibinātājiem, pārējie divi - Liepājas dome un Uzņēmējdarbības atbalsta centrs. Kā "Kurzemes Vārdam" teica domes Uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja Sanita Linde, kurai bija paredzēts pašvaldību pārstāvēt kopsapulcē, tagad tiks gaidīts, kad par varēšanu ierasties ziņos Attīstības aģentūras pārstāvji. Kopsapulcē paredzēts pārrunāt uzņēmuma darbības rezultātus un spriest par tā turpmāko darbību un attīstības iespējām.

Olga Samsonova debitē Rīgā

Vakar vakarā nopelniem bagātās Tautas fotostudijas "Rīga" telpās Blaumaņa ielā 21 atklāja Liepājas Tautas fotostudijas jaunākās paaudzes dalībnieces Olgas Samsonovas fotodarbu izstādi. Kolekcijā ir vairāk nekā 30 attēlu. To iekārtot palīdzēja fotomākslinieki, fotostudijas "Rīga" galvenā mākslinieciskā vadītāja Eiženija Freimane un studijas vadītājs Imants Puriņš. Izstādē galvenokārt skatāmas dabas ainavas un faktūras studijas, kuras māksliniecei īpaši tuvas. Ekspozīcijas atklāšanā piedalījās Fotomākslinieku savienības prezidents Huberts Stankevičs, viceprezidenti Atis Skalbergs un Valdis Brauns, arī daudzi pasaulē pazīstami fotomeistari. Viņi pauda gandarījumu par jaunās fotogrāfes uzdrīkstēšanos parādīt savus darbus tik autoritatīvā salonā, kāds ir fotoklubs "Rīga". Tas vien jau rāda, ka Latvijas fotomākslā sevi pieteikusi daudzsološa autore.

Santa Klauss raksta Ancei

To, ka īstais Ziemassvētku vecītis mīt aiz Polārā loka, tālajā Lapzemē, nešaubās neviens. Un zina arī, ka viņa ārzemju vārds ir Santa Klauss. Bet retais no mums tic, ka viņš izlasa visas vēstules, kuras viņam sūta simtiem tūkstošu bērnu no visas pasaules. Taču, ka tas tiešām tā ir, var apliecināt 1.vidusskolas 5.c klases skolniece Ance Saulīte. Vakar viņa saņēma vēstuli, ko parakstījis pats Santa Klauss. Tajā viņš stāsta, ka bijis ļoti aizņemts Ziemassvētkos, tāpēc atbildi Ancei varējis uzrakstīt tikai tagad. Viņiem tur, Lapzemē, tagad esot polārā nakts, gaišums vienīgi no mēness, polārblāzmas un baltā sniega. Un esot ļoti auksts, reizēm pat mīnus 40 grādu. Ziemeļbrieži, kas vadājuši visas pasaules bērniem dāvanas, tagad atpūšoties un skraidot pa mežiem. Lapzemē visi gaidot pavasari, kad saule nenorietēs ilgāku laiku.

Pēc sniega

Pašvaldības policijā kārtējo reizi apkopoti to pasākumu rezultāti, kas vērsti uz namīpašnieku ietekmēšanu, ja viņi neizpilda prasības par ietvju tīrīšanu snigšanas laikā. Attiecīgā informācija iesniegta Pilsētas domei. Tur ar to iepazīstināja žurnālistus. Izrādās, policisti darbojušies visai rosīgi. Laikā no 24. līdz 31. janvārim par sniega nenovākšanu un slideno ietvju nekaisīšanu sastādīti 30 protokoli un uzlikts atbilstošs naudassods. Visvairāk tas darīts privātajā dzīvojamo māju sektorā, taču sodīto vidū ir arī sētnieki un pat amatpersonas, piemēram, ledushalles direktora vietnieks M.Salmiņš.

A.Jefimova darbu izstāde

Krievijas Ģenerālkonsulātā aizvakar atklāja kārtējo mākslas izstādi. Šoreiz sienas daiļo bijušā jūrnieka, kara dalībnieka Aleksandra Jefimova darbi - ainavas, klusās dabas, portreti. Ar ekspozīciju un tās autoru viesus iepazīstināja ģenerālkonsuls Valerijs Poļakovs. Viņš uzsvēra, ka pasākums turpina iepriekšējo izstāžu tradīciju šajā diplomātiskajā iestādē. Pirmo skatītāju vidū bija konsulāta darbinieki, Pilsētas domes pārstāvji, A.Jefimova draugi un kolēģi, žurnālisti. Skanēja apsveikumi, radošo panākumu vēlējumi.