Kurzemes Vārds

23:43 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kriminālnotikumi

Atrod mirušu 4 mēnešus vecu zīdaini

3.februārī Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvalde saņēmusi ziņojumu, ka rīta pusē Nīcas pagasta "Skatres skolā" atrasts miris četrus mēnešus vecais Toms Arnolds D. Vardarbīgas nāves pazīmes neesot konstatētas. Uzskata, ka zīdainis naktī aizrijies un nosmacis. Galīgais slēdzies būs zināms pēc tiesu medicīnas ekspertīzes, teica Policijas pārvaldes Ārkārtējo situāciju centra inspektors Raitis Seļezņevs.

"Skatres skola" vairs nav mācību iestāde. Tas ir privātīpašums, kas tiek remontēts. Mājā dzīvojusi māte ar Tomu un četrus gadus vecu meiteni. "Kurzemes Vārdam" neizdevās sazināties ar nama saimnieci, lai noskaidrotu, vai ģimene ēkā ievākusies ar kāda atļauju. Nīcas Pagastiesas priekšsēdētāja Daira Eglīte teica, ka nav zinājusi par "Skatres skolas" jaunajiem iedzīvotājiem. Toma māte tur nav bijusi pierakstīta, pirms tam viņa dzīvojusi Ventspilī. "Ja būtu zinājuši, ka mājā dzīvo māte ar diviem bērniem, noteikti būtu uz turieni aizbraukuši," stāstīja Eglīte.

Ostas kanālā noslīkst vīrietis

3.februāra vakarā ostas kanālā noslīcis vīrietis, kas apsargājis zvejas kuģus. Naktī jūrnieki, kas dežurējuši uz blakus esošajiem karakuģiem, izdzirdējuši palīgā saucienus un steigušies uz nelaimes vietu, taču bijis par vēlu. Kanālā iekritušais jau bija noslīcis. Aculiecinieki pieļāva, ka sargs bijis stiprā alkohola reibumā.

Nozog naudu un alkoholu

3.februārī Virgas pagasta Paplakā apzagts veikals "Jaunzemji". Garnadži uzlauzuši ieejas durvis un paņēmuši 159 latus, arī alkoholu. Zaudējumi - 284 lati. Nozieguma vietā atrasti instrumenti, ar kuriem zagļi uzlauzuši durvis.

Sadur vīrieti

3.februārī Centrālajā slimnīcā nogādāts 1965.gadā dzimušais Dmitrijs S. Kāpņu telpā Priekules ielā 3 viņam ar nazi iedurts krūškurvja kreisajā pusē.

Aiztur garnadžus

3.februārī Pētertirgus paviljonā "Nille" aizturētas divas nepilngadīgas meitenes - Darja un Natālija, kas mēģinājušas nozagt 25 latus vērtu parfimēriju.

Likvidē ļergas pārdotavas

3.februārī Pašvaldības policijas darbinieki uzgājuši divas nelegālā alkohola pārdotavas. Atmodas bulvārī 8a 1973.gadā dzimušajai Zojai B. atsavināti 3,5 litri ļergas, bet lielāks guvums bijis Viršu ielā 9/11 - 1935.gadā dzimušajam Borisam B. atsavināti 33 litri ļergas. Sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.

Mazgadīgo dzērāju nogādā mājās

3.febrauārī pulksten 1.30 Pašvaldības policija izsaukta uz Vaiņodes un Ganību ielas krustojumu. Tur stiprā alkohola reibumā gulējusi 1984.gadā dzimusī Agnese R. Dežūrdaļā meitene sākumā nav varējusi nosaukt savu adresi, taču palēnām to atcerējusies. Agnesi aizveduši uz mājām, kur vecākiem sastādīts protokols par vecāku pienākumu nepildīšanu.

"Jūras" māja kļūst arvien bīstamāka

Vakar priekšpusdienā vairāki satraukti cilvēki bija redzami pie nama Lielā ielā 5, kur kādreiz atradās restorāns "Jūra". Netālu no garāmgājējiem no jumta dekoratīvā apšuvuma bija nokritis aptuveni 20 centimetrus plats apmetuma gabals. Par laimi neviens cilvēks nebija cietis, taču notikušā aculiecinieki sprieda, ka iznākums varējis būt letāls. Kā zināms, Liepājas dome jau atzina, ka vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis rada draudus cilvēku dzīvībai un veselībai. Ja nama saimnieki - SIA "Generimo" un Valsts nekustamā īpašuma aģentūra - līdz 1.martam neuzstādīs bīstamā zonas nožogojumu, to darīs pašvaldība.