Kurzemes Vārds

12:09 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Preses stunda Pilsētas domē

Ārā no alām!

Kirils Bobrovs

Vakar preses konference Pilsētas domē pilnībā bija veltīta konkursam par priekšzīmīgāko namu. Daļēji šī informācija laikrakstos jau bija. Tagad noskaidrotas visas detaļas, saņemtas atbildes uz konkrētiem jautājumiem. Žurnālistiem par to stāstīja domes izpilddirektors Normunds Niedols un pašvaldības īpašuma apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Aivars Kaņka.

Konkurss par priekšzīmīgāko namu pie mums notiek pirmo reizi un tam ir jāuzsāk process, lai iedibinātu kārtību dzīvokļu sfērā. Runa ir par kāpņu telpām, pagrabiem, bēniņiem, durvīm, logiem un tā tālāk, ieskaitot apkārtējo teritoriju. Mēs zinām, ka pilsētas dzīvokļu fondā ir daudz kārtīgu namu, taču barbariskās attieksmes piemēri nomāc. Pat bēniņos izber gružu spaiņus! Tas taču ir neandertāliešu līmenis. Jānāk ārā no alām! Aktīvāk jāiesaista īrnieki sabiedriskajos pasākumos.

Konkursa noteikumos iekļauts vēl viens svarīgs faktors - īres un komunālo pakalpojumu apmaksas līmenis. Gan šajā jomā, gan namu sakoptībā ieinteresēti arī visi apkalpojošie uzņēmumi - sākot ar "Liepājas siltumu" un beidzot ar kabeļtelevīziju. Kad koplietošanas telpās valda tīrība un kārtība, aizliegta ieeja nepiederošiem, ir vieglāk strādāt. Tādēļ bez domes piešķirtajiem līdzekļiem uzvarētāju apbalvošanai arī šie uzņēmumi piekrita sponsorēt dažus pasākumus. Kādēļ gan priekšzīmīgā namā nevarētu ierīkot cirkulācijas sūkni karstā ūdens labākai padevei vai kodētu slēdzeni pie ieejas durvīm. Kārtību uzturēt palīdzēs arī pašreiz domē gatavotais nolikums par pašvaldības namu vecākajiem.

Konkurss beigsies 1.martā.