Kurzemes Vārds

13:20 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Labākie matemātiķi startē pilsētas olimpiādē

Daina Meistere

Vakar 1.vidusskolas telpās risinājās pilsētas matemātikas olimpiāde 9.-11. klašu skolēniem. Zēni un meitenes pulcējās četrās klasēs, kopskaitā viņu, olimpiādes dalībnieku, bija pāri par 100, skolotāju vadībā viņi risināja uzdevumus. Pirms ķerties pie domāšanas, notika svinīga atklāšana, kuras laikā aploksnes ar uzdevumiem pasniedza valsts izglītības inspektors Gunārs Petris.

- Šī ir jubilejas - piecdesmitā Latvijas Universitātes rīkotā Latvijas mēroga olimpiāde, - teica Matemātikas skolotāju metodiskās apvienības vadītājs Dainis Mihailovs. Uzdevumi doti latviešu valodā, krievu plūsmas bērniem bija atļauts izmantot vārdnīcas. D.Mihailovs pastāstīja, ka uzdevumi nebūt nav viegli, tie prasa piepūli. Pēc tam noteiks piecus labākos, viņi piedalīsies Latvijas mēroga olimpiādē.

Domājot par jauno matemātiķu nākotni, skolotājs pēc savas iniciatīvas rīko skolēnu olimpiādes, jau sākot no pirmās klases. Bērnu atsaucība ir fantastiska. Turklāt D.Mihailovs rīko 5.-8. astoto klašu olimpiāžu dalībnieku braucienus uz Rīgu, uz atklātajām olimpiādēm, kurās nav noteikts dalībnieku skaits un var piedalīties visi interesanti. Pagājušajā gadā no Liepājas pilsētas un rajona uz Rīgu devās krietns pulks jauno matemātiķu.

Šogad, pavasara brīvdienu laikā, kā prognozē Dainis Mihailovs, no Liepājas vien uz Rīgu, lai mērotos zināšanās ar citiem Latvijas zēniem un meitenēm, varētu braukt kādi septiņdesmit, astoņdesmit 5.-8. klašu skolēni.