Kurzemes Vārds

01:55 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

"Misters Liepāja 2000" Ingars Puters - viens no divpadsmit finālistiem

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā notika konkursa "Mis un Misters Latvija 2000" pusfināls, kurā izraudzījās divpadsmit jauniešus, kas iekļuva finālā. Tās ir sešas meitenes un seši puiši. Viņu vidū arī liepājnieks, titula "Misters Liepāja 2000" ieguvējs Ingars Puters. Konkursa pusfinālā piedalījās 20 pāri no dažādām Latvijas pilsētām, kas bija uzvarējuši reģionālajos skaistumkonkursos. Balvas saņēma visi pusfinālisti, bet izvirzītie divpadsmit puiši un meitenes gatavosies konkursa finālam. Plānots, ka tas notiks pašās šā gada beigās, Jaungada naktī.

Konferencē runā par pusaudžu veselību

Rīgā notika konference "Pusaudžu veselība 2000", ko rīkoja Latvijas Jaunatnes veselības centru padome un Lielbritānijas vēstniecība. Piedalījās arī mūsu pilsētas Jaunatnes centra direktore Ingūna Romāne un konsultante Linda Rozentāle. Runāja par dažādiem ar pusaudžu veselību saistītiem jautājumiem un to, kā ar tiem iepazīstināt pašus jauniešus. Konferenci mūsu pilsētas pārstāves iepazīstināja ar Liepājas Jaunatnes centra darbību un iespējamajiem nākotnes attīstības modeļiem. Konference pieņēma arī rezolūciju par Jaunatnes veselības centru tīkla izveidi, lai to ar likuma spēku pievienotu likumam par reproduktīvo veselību.

Tautas partijas jaunieši interesējas par izglītību

Piektdienas pievakarē Tautas partijas jauniešu organizācijas Liepājas nodaļas biedri tikās ar 7.Saeimas deputāti Silvu Goldi. Viņi uzklausīja bijušās ministres stāstījumu par izglītības problēmām valstī, iespējamajiem to risināšanas ceļiem. Taču saruna drīz vien pārvērtās visai interesantā un abām pusēm lietderīgā diskusijā. Jauniešus, kuru vidū bija gan studenti, gan pēdējo klašu vidusskolēni, interesēja topošā studentu kreditēšanas sistēma, iespējamā skolas mācību gada pagarināšanas nozīme (skolēni to neatbalsta), skolotāju streika ietekme uz izglītības reformu, iespēja savu dzīvi arī pēc augstskolas beigšanas saistīt ar Liepāju un daudzi citi jautājumi. Tikšanās apliecināja, ka Liepājā aug gudri, par sevi pārliecināti un savas pilsētas un valsts dzīvē ieinteresēti jaunieši, kuru viedoklī un secinājumos ir vērts ieklausīties arī Saeimas deputātiem.

Tiekas 7.vidusskolas bijušie audzēkņi

7.vidusskolā notika bijušo audzēkņu tikšanās vakars. Vispirms visi sapulcējās klasēs, kur lasīja skolas laikā, pirms pēdējā zvana rakstītās vēstules, tajās skanēja pateicības vārdi skolotājiem. Raisījās atmiņas, daudzu acīs sariesās asaras. Pēc tam bija svinīgā daļa, dramatiskais kolektīvs režisores Natālijas Kuharčukas vadībā rādīja iestudējumu, bērni darbojās emocionāli un dabiski. Bijušie audzēkņi pateicās iepriekšējam direktoram Emīlam Arājam par to, cik labi viņš prata organizēt mācību darbu un aicināja jauno direktori Nadeždu Ērcīti turpināt labās tradīcijas un pārvērst skolu par sava rajona kultūras centru.

Vakarskolā izveidota dome

Vakara (maiņu) vidusskolā notika skolas domes dibināšanas sanāksme. Domē ievēlēja 17 pārstāvjus no skolēnu, skolotāju, vecāku un sabiedrības vidus. Pie sanāksmes dalībniekiem bija ieradusies Izglītības pārvaldes priekšnieces vietniece Alda Ķestere, kura pastāstīja par izmaiņām pārvaldes struktūrā. Savukārt skolas direktore Alla Matvejeva informēja par mācību iestādes rašanās vēsturi un attīstību laika gaitā, par skolas tālākām iecerēm turpmākajos piecos gados jeb, kā tagad pieņemts teikt, nākotnes vīzijām. Par skolas domes priekšsēdētāju ievēlēja vecāku pārstāvi Ināru Sīli.

Šonedēļ nodos ekspluatācijai

Pilsētas Būvvalde informē, ka šonedēļ plānots uzrādīt ekspluatācijai vairākus pilsētas objektus. Arī SIA "Momo" kafejnīcu Dzērves ielā un firmas "Max Schon" tirdzniecības centru Jaunajā ielā. Plānots arī beigt rekonstrukcijas pirmo kārtu Sprediķotāju ordeņa Liepājas Sv.Dominika klostera un baznīcas ēkām Jelgavas ielā.

6.vidusskolas audzēkņi negarlaikojas arī pēc stundām

Raiņa 6.vidusskolā jaunais gads sācies aktīvi. Kā informēja direktora vietniece ārpusklases darbā Igeta Gaiķe, janvārī 9.klašu audzēkņi tikās ar pašvaldības un valsts policistiem un pārrunāja pusaudžu tiesisko aizsardzību. 5.-6. klašu skolēniem notika konkurss "Jautrie un asprātīgie". Skolā viesojās Latvijas jaunā popzvaigzne - zelta puisēns Gunārs Kalniņš, pēc tikšanās autogrāfu sniegšana vien ilga minūtes četrdesmit. Visu mēnesi skolā notiks aptauja "Skolotājs 2000", kas noslēgsies ar skolotāju apbalvošanu dažādās nominācijās: mīļākais, erudītākais, kautrīgākais u.c. Skolēni gatavojas arī Valentīna dienas ballei. Savukārt abi skolas kori lepojas ar to, ka dziedās sadraudzības pilsētu galvu kundzēm Liepājas dzimšanas dienas svētkos.

"Erudīti" konkursā par 20.gadsimtu

2.bērnu bibliotēkā notika kluba "Erudīts" konkurss. Tēma bija "Es dzīvoju 20.gadsimtā". Piedalījās sešas 5.-6. klašu un septītklasnieku komandas no 3.pamatskolas, 2., 7., 11. un 12. vidusskolas. Bērniem bija jāatbild uz apmēram 70 jautājumiem, kas skāra 20.gadsimta vēstures notikumus, ļāva pastāstīt par izcilākajām personībām - politiķiem, kultūras darbiniekiem, arī par nozīmīgākajiem izgudrojumiem un zinātniskajiem atklājumiem. Noteicot labākos, ņēma vērā arī par individuālajām atbildēm iegūtos žetonus. Jaunākajā grupā uzvarēja 11. un 12. vidusskolas komandas. Septīto klašu skolēnu vidū 7.vidusskolas zēni un meitenes tikai pavisam nedaudz apsteidza savus sāncenšus no 12.vidusskolas. Balvas dalībniekiem sarūpēja mājinieki - 2.bērnu bibliotēka.

Vāc materiālus grāmatai par mēbeļu vēsturi

Veikala "Antikvariāts" (K.Valdemāra ielā) eksperte Līga Sāne sadarbībā ar kolēģi Edmundu Tamoviču sākusi vākt materiālus savai jaunajai grāmatai par mēbeļu vēsturi. Viņai solījuši palīdzēt arī Liepājas muzeja speciālisti. L.Sāne domā, ka visu materiālu apkopošana varētu prasīt vismaz divus gadus un tad būs jāmeklē līdzekļi grāmatas izdošanai. Viņa būšot priecīga par ikvienu, kurš varētu sniegt informāciju par meistariem, mēbelēm, arī tām mēbeļu darbnīcām, kas pirms vairākiem gadu desmitiem darbojās Liepājā.

Skolas laikraksta jubileja

Klajā nācis 12.vidusskolas laikraksta "Logs" piecdesmitais numurs. Šim notikumam par godu notika masu sarīkojums - aktu zālē sapulcināja visus avīzes autorus un rosīgākos lasītājus. Stāstījums par skolas žurnālistiku un paveikto ceļu veiksmīgi sasaucās ar speciālo koncertprogrammu. Gandrīz visi priekšnesumi izpelnījās dedzīgus aplausus. Uzstājās arī skolas teātra "Balagančik" grupa ar režisoru Juriju Zinovjevu. Interviju uz skatuves sniedza viesos uzaicinātie žurnālisti Gaļina Golovanova ("Utreņņij ekspress"), Kirils Bobrovs ("Kurzemes Vārds") un Ļuba Mellere ("Čas"). Runāja arī skolas direktors Valērijs Jepiskoposovs un "Loga" organizatore un nerimtīgā iedvesmotāja Valentīna Gribovska.

Aicina piedalīties palīdzības akcijā

Lai palīdzētu trūcīgākajiem pilsētas iedzīvotajiem, jau vairākus gadus pēc kārtas Jaunatnes Sarkanais Krusts rīko palīdzības akciju "Liepājnieki liepājniekiem". Tās laikā ikviens ir aicināts ieskatīties savā drēbju skapī, pieliekamajā, saimniecības telpās un citur, kur visbiežāk tiek noliktas mantas, kas pašiem nav vajadzīgas. Tās varētu kalpot otru mūžu, ja nonāktu pie tādiem cilvēkiem, kam noderētu. Tās varētu būt drēbes, trauki, radioaparāti, televizori un citas saimniecībā vajadzīgas lietas, pat mēbeles. Palīdzības akcija ritēs šajā piektdienā un sestdienā. Visus ziedojumus Sarkanā Krusta telpās K.Barona ielā 14 gaidīs 11.februārī no pulksten 16 līdz 19 un 12.februārī no 11 līdz 16. Ja mantu ir daudz vai ja tās ir tik smagas, ka pašu spēkiem nav iespējams nogādāt līdz mērķim, ikviens akcijas laikā var piezvanīt pa tālruni 3480346 un pieteikt transportu. Saziedotās mantas izdalīs pilsētas trūcīgajiem iedzīvotājiem.