Kurzemes Vārds

17:28 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Piecas skolas izstrādās pieteikumus Pasaules bankai

Daina Meistere

Pilsētas domes Izglītības nodaļas vadītāja Irēna Krūma atgriezusies no tikšanās Izglītības un zinātnes ministrijā. Tajā bija uzaicināti piedalīties to Latvijas septiņu pilsētu pārstāvji, kuru skolas pieteikušās Pasaules bankas izglītības sistēmas attīstības projektam. Iespējamajiem dalībniekiem izskaidroja kredīta piešķiršanas konkursa kārtību, arī izdalīja noteikta parauga investīciju projekta pieteikuma veidlapu. Kā paskaidroja Irēna Krūma, ļoti svarīgi ir šo investīciju projektu uzrakstīt un sastādīt pārliecinoši un argumentēti, labā kvalitātē.

Pilsētas dome Pasaules bankas izglītības sistēmas attīstības projektam izvirzīja piecas Liepājas vispārizglītojošās mācību iestādes - 1.vidusskolu, Speciālo internātskolu, Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolu, 12.vidusskolu un 15.vidusskolu. Uz jautājumu, kāpēc ir piecas skolas un kā to starpā sadalīs iespējamo kredīta summu - 350 tūkstošus latu, Irēna Krūma paskaidroja, ka nauda paredzēta konkrētam mērķim - energoefektivitātes paaugstināšanai. Ja vienai mācību iestādei būs vajadzīga lielāka summa, nekā paredz projekts, nāksies palīdzēt pašvaldībai, bet iespējams arī šo summu dalīt vairākām skolām. Tāpēc ir vajadzīgs šis investīciju projekts, lai noteiktu un precizētu katras skolas vajadzības. Projektus izskatīs speciāli izveidota Pasaules bankas komiteja.

Tajos jāuzrāda šodienas situācija un nākotnes iespējamā attīstība vismaz turpmāko 10-15 gadu posmā, ekspluatācijas un uzturēšanas izmaksas, nepieciešamais kārtējo remontdarbu apjoms, lai garantētu ēku drošu ekspluatāciju, remontu izmaksas latos gadā. Pēc tā skaidri būs redzams, kas katrai skolai ir nepieciešams, un varēs izvērtēt, kurai no izvirzītajām piecām ierādāma prioritāte.

- Ja investīciju pieteikums izturēs konkursu, - teica Irēna Krūma, - naudu varēs sākt apgūt nākamajā gadā.