Kurzemes Vārds

17:13 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Laumas modelētājām spoži panākumi

Daiga Mikuļska

No Sanktpēterburgas, kur notika 6.starptautiskā specializētā izstāde "Veļa 2000", ar labām ziņām vakar atgriezās akciju sabiedrības "Lauma" modelētāja Valentīna Bondareva. Izstādes ietvaros notika konkurss profesionāļiem "Intīmā mode," kurā no dažādām valstīm piedalījās vairāk nekā piecpadsmit firmas, kas specializējas sieviešu veļas ražošanā. Latviju pārstāvēja trīs ražotāji, arī "Lauma", kas vienīgā no visiem pretendentiem saņēma divas zelta un vienu sudraba medaļu, arī diplomus. Savus darbus trīs "Laumas" modelētājas - V.Bondareva, S.Busigina un J.Matrosova piedāvāja divās konkursa nominācijās: "Labākais modelis lielo izmēru veļai" (zelta medaļa) un "Labākais modelis līgavas veļai" (zelta un sudraba medaļa).

Kā pastāstīja V.Bondareva, "Lauma" ar saviem ražojumiem regulāri piedalās dažādos starptautiskos gadatirgos un izstādēs, bet parasti konkursus tajos nerīko. Sanktpēterburgas izstāde ir viena no retajām, kurā tiek piedāvāta šāda iespēja. "Laumas" modelētājas šās izstādes ietvaros notiekošajā konkursā piedaloties jau trešo gadu pēc kārtas un vienmēr ar atzīstamiem panākumiem. Arī pērn uz Liepāju atvestas divas zelta medaļas. Šogad nominācijā "Labākais modelis lielo izmēru veļai" bija iekļauti gan pilnīgi jauni, gan jau pārdošanā esošie izstrādājumi no kolekcijas "Platinum". Nominācijā "Labākais modelis līgavas veļai" parādītie komplekti pagaidām vēl esot noslēpums un plānots, ka tie pie pircējiem kā patīkams pārsteigums nonāks tikai šā gada jūnijā.

J.Matrosova precizēja, ka visi konkursā parādītie modeļi nav gatavoti speciāli šim notikumam, bet ir daļa no sortimenta, ko "Lauma" piedāvā saviem pircējiem. Modelētāja atzina, ka izstādē "Veļa 2000" un konkursā iegūtā atzinība tikai apliecina "Laumas" izstrādājumu kvalitāti un stiprās tradīcijas. Arī konkursa komisijas locekļi slavējuši modeļu dizainu un tehnoloģiju.