Kurzemes Vārds

18:36 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Gada liepājnieks 99

Marta vidū Liepāja un tās ļaudis svinēs mūsu pilsētas 375.dzimšanas dienu. Atzīmējot šo pusapaļo jubileju, kopš Liepājai piešķirtas pilsētas tiesības, jau astoto gadu pēc kārtas tiek izsludināta akcija un izvirzīti kandidāti titulam "Gada liepājnieks". Kā katru reizi, akcijas mērķis ir apzināt pašus talantīgākos un darbīgākos liepājniekus - sievietes un vīriešus, kuru padarītais darbs tikko aizvadītā gadā darījis godu savai pilsētai, devis ieguldījumu tās saimnieciskajā, izglītības un kultūras attīstībā, veselības aizsardzībā un citās jomās vai godam nesis Liepājas vārdu pasaulē.

Atgādinām iepriekšējos gados titulētos liepājniekus: 1992.gadā - Vēstures un mākslas muzeja galvenā speciāliste Uļa Gintnere, 1993.gadā - Pedagoģijas akadēmijas habilitētā filoloģijas doktore, profesore Antoņina Reķēna, 1994.gadā - akciju sabiedrības "Lauma" prezidente Zigrīda Rusiņa, kopš 1995.gada tika izvirzīti arī vīrieši un tātad ir jau divi titulētie - Simfoniskā orķestra direktore Vija Feldmane un Saeimas deputāts Jānis Lagzdiņš, 1996.gadā - māksliniece Benita Bitāne un arhitekts un uzņēmējs Uldis Pīlēns, 1997.gadā - Cukurfabrikas direktore Valija Zabe un Tuberkulozes slimnīcas galvenais ārsts Andris Kristons, 1998.gadā - dziesminiece Austra Pumpure un akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs " prezidents Kirovs Lipmans.

Šajā reizē gan subjektīvu, gan objektīvu iemeslu dēļ atkal tiks noteikts tikai viens "Gada liepājnieks" neatkarīgi no dzimuma. Lai noskaidrotu pretendentus šim titulam, atkal aicinām liepājniekus piedalīties šajā procesā un pieteikt savus pretendentus, kuru PERSONĪGI KONKRĒTAIS IEGULDĪJUMS pilsētas saimnieciskajā, sabiedriski politiskajā, sociālajā, veselības, izglītības, kultūras darbā, jebkurā citā profesijā un jomā VIENA GADA ROBEŽĀS ir bijis vispaliekošākais.

Jūsu ieteikumus un vērtējumus līdz šā gada 6.martam ar atzīmi "Gada liepājnieks" gaida laikraksta "Kurzemes Vārda" redakcijā, Pasta ielā 3, tālrunis 3422265 vai Latviešu biedrības namā, Rožu laukumā 5/6.