Kurzemes Vārds

16:26 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Žēl skatīties, kā grimst basketbols

Laikam ļoti arhaiski un naivi izklausītos vēlēšanās, lai sporta spēļu komandās Liepāju pārstāvētu tikai liepājnieki, kā tas bija kādreiz, kad mūsu pilsētas futbolisti noteica toni Latvijā un basketbolisti regulāri tika pie medaļām tāda paša mēroga sacensībās tikai un vienīgi ar Liepājā izaugušajiem spēlētājiem sastāvā.

Jau sen sportā ir citi virzītājspēki un panākumu pamatakmeņi, un arī kādreiz ar savas pilsētas patriotismu tik slavenie Liepājas sporta cienītāji pieraduši pie tā, ka ar savas pilsētas spēkiem ir par maz, lai attiecīgie sporta veidi gūtu panākumus kaut vai valsts mērogā. varētu teikt arī tā: vairumam sporta cienītāju nav tik svarīgi, kādā pilsētā vai valstī izaugušais spēlētājs pārstāv Liepāju, viņiem svarīgi, lai šīs komandas spēlētu tā, ka vērts tās skatīties, un lai to uzvaras spodrinātu Liepājas sportu.

Skatītāji mūsu pilsētā uzgavilē "Liepājas metalurga" futbola komandai ar lietuviešiem un baltkrieviem sastāvā un metalurgu hokeja komandai, kuru pārstāv rīdzinieki. Un tomēr klusībā cer, ka šie panākumi iekustinās arī pašmāju jauniešus un liks komandās parādīties liepājniekiem, kā tas regulāri notiek futbolā un ko pēc pāris gadiem varēs sākt prasīt arī hokejā.

Kad uz citpilsētu spēlētājiem sāka balstīties līdz tam visliepājnieciskākais sporta veids basketbols, šķita, ka tajā atkārtosies futbolā notiekošie procesi, un skumjas par liepājnieciskuma zaudēšanu aizēnoja uz viesstrādnieku pleciem gūtie panākumi pirms pāris gadiem.

Taču nu vairs nav ne šis, ne tas, un esam nobraukuši tiktāl, ka ne mūsu pilsētas basketbolu vairs pārstāv liepājnieki, ne šī komanda vairs priecē ar savu spēli; gluži pretēji, neko citu kā kaunu Liepājas sportam tā nesagādā.

Var vainot Liepājas basketbola skolu, kas nav pratusi izaudzināt pienācīgu maiņu, var taisnoties, ka Liepājā nav uzņēmumu, kam būtu finansiālā spēka un prasmes izveidot pieņemamu komandu kaut vai uz viesstrādnieku rēķina, taču tam, kas pašlaik notiek Liepājas vīriešu basketbolā, nav nekādas loģikas. Un ir žēl skatīties, kā grimst un aiziet nebūtībā sporta veids, kas kādreiz lika Liepājas vārdam skanēt tālu, līdz pat Eiropas un pasaules čempionu medaļām.

Andžils Remess