Kurzemes Vārds

19:09 Ceturtdiena, 3. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Samazina "Liepājas apavu" cenu

Privatizācijas aģentūras valde nolēmusi samazināt fabrikas "Liepājas apavi" nosacīto cenu. Tā noteikta 16 tūkstošu latu apmērā, pretendentu pieteikšanās termiņš uz fabrikas privatizāciju - līdz 14.martam. Vairāku pretendentu pieteikšanās gadījumā "Liepājas apavu" izsole notiks 25.martā.

Metalurgi - arī vieni no lielākajiem gāzes patērētājiem

Lielākais dabas gāzes patērētājs pērn Latvijā bijusi privatizējamā valsts akciju sabiedrība "Latvenergo", informē aģentūra LETA. Otrs lielākais gāzes patērētājs - "Rīgas siltums", bet trešais - "Liepājas metalurgs", kas pērn patērējis aptuveni 0,12 miljardus kubikmetru dabasgāzes. Šāds vietu sadalījums starp dabasgāzes lielākajiem patērētājiem valstī jau ir vairākus gadus. "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka metalurgi ir arī paši lielākie elektroenerģijas patērētāji Latvijā. Lielāko "Latvijas gāzes" klientu pulkā ir arī "Liepājas siltums".

Tēvzemieši grasās sūdzēties prezidentei

Apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Liepājas nodaļa gatavojas Valsts prezidentei sūtīt vēstuli, kurā sūdzēsies par tautas dzīves graušanu. Šāds lēmums pieņemts apvienības pilnsapulcē. Vēstulē, zem kuras tiks vākti arī liepājnieku paraksti, teikts: Latvijā notiek "apzināta tautas dzīves graušana". Vēstulē izteikts lūgums prezidentei uzstāties pret turpmāku Latvijas tautas iznīcināšanu un pasludināt 2000.gadu par genocīda pret Latvijas tautu apturēšanas gadu.

Pensionāri gatavojas kārtējai konferencei

Nākamotrdien Latviešu biedrības namā notiks Latvijas Pensionāru federācijas Liepājas apvienības konference. Apvienības dome nolēmusi, ka tai nepieciešams izvirzīt vismaz 110 delegātus. Mandātus pensionāru aktīvisti saņems bijušo namu pārvalžu rajonos. Viņiem būs tiesības lemt par Pilsētas pensionāru domes trīs gadu darbu. Ar pārskata ziņojumiem uzstāsies Pensionāru federācijas Liepājas apvienības priekšsēdētājs Arnolds Upmalis un Revīzijas komisijas priekšsēdētāja Ausma Freimane. Aizvakar pensionāru domes sēdē ievēlēja arī četrus delegātus, kuri 29.martā dosies uz Rīgu, uz Latvijas Pensionāru federācijas 4.kongresu. Liepāju pārstāvēs Arnolds Upmalis, Imants Ģībietis, Leontīne Ruhmane un Fricis Plostnieks.

Mācību stundas bibliotēkā

Stundas nosaukums bija "Bibliotēku zinības". Uz to 2.bibliotēkā pulcējās Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas desmito klašu skolēni. Viņi iepazinās ar visu, kas saistās ar grāmatu krātuves darbu: ar katalogu veidošanu, grāmatu atrašanu, lasītavas darbu, ar praktiskām lietām - pierakstīšanos un literatūras ņemšanu uz mājām un izmantošanu uz vietas. Kā pastāstīja bibliotēkas vadītāja Ilga Auza, bibliotēku stundas un literatūras stundas norises bibliotēkas telpās iniciatores bija latviešu valodas un literatūras skolotājas Alda Mičule un Kristīne Novada. Bērni varēja iepazīt izstādi un stāstījumu par pirmajiem latviešu rakstniekiem. I.Auza vēl paskaidroja, ka labprāt uzņemtu pie sevis uz literatūras un bibliotēku stundām arī citu skolu audzēkņus, īpaši desmito klašu bērnus.

Pilsētas domē par vienu darbinieku vairāk

Šonedēļ Pilsētas domē darbu sācis priekšsēdētāja U.Seska jaunais palīgs Agris Petermanis. Palīga vieta bija vakanta pēc tam, kad Olita Augustovska pērn ieguva domes priekšsēdētāja padomnieces - biroja vadītājas vietu. A.Petermaņa pienākums būs pašvaldības un sabiedrības attiecību joma. Acīmredzot viņam nāksies izskaidrot sabiedrībai pašvaldības un konkrēti domes priekšsēdētāja lēmumus un rīcību utt. Iespējams, ka A.Petermanis sniegs domes priekšsēdētājam padomus un konsultācijas cilvēktiesību, arī sabiedrības integrācijas jautājumos. Vismaz šādu informāciju domes Preses dienests devis aģentūrai LETA. Turklāt A.Petermanis Liepājā līdz šim bija pazīstams tieši ar savu darbību cilvēktiesību jomā - viņš bija Cilvēktiesību atbalsta tīkla Liepājas nodaļas koordinators.

Cilvēktiesību atbalsta tīkla nodaļai jauna koordinatore

Kopš pirmdienas Cilvēktiesību atbalsta tīkla Liepājas nodaļai ir jauna koordinatore. Šo pienākumu A.Petermaņa vietā veic Lāsma Vaiče, kuru līdz šim zinājām kā Liepājas Īrnieku biedrības priekšsēdētāju. Tieši šo pienākumu veicot, L.Vaiče apliecinājusi, ka ir talantīga organizatore. Viņa bija viena no šīs biedrības organizatorēm un arī turpmāk to vadīs. L.Vaiče ir beigusi Lietišķās mākslas vidusskolu, strādājusi vairākās darba vietās. Darbodamās Īrnieku biedrībā, beigusi vairākus kursus, kas saistīti ar nevalstisko organizāciju vadīšanu.

Ballējas kopā ar saviem mīluļiem

Vakar kopā pulcējās "Vaduguns" vides izglītības kluba dalībnieki. Apkopoja pirmā pusgada darba rezultātus. Bērni kopā ar skolotājām Inesi Gūtmani un Mirdzu Kagaini pētīja Liepājas ezeru, tajā mītošās dzīvās radības, vēroja, kādas mikroskopā izskatās smiltis, kas tajās mīt, kā arī izsekoja piesārņojuma līmeni. Kluba dalībnieku mērķis ir uzrakstīt "Ezera grāmatu". Par savu darbu viņi saņēma žetonus, abas skolotājas apbalvoja čaklākos bērnus, notika spēles. Vēl bērni bija paņēmuši līdzi savus mīluļus vai to fotogrāfijas. Un stāstīja par viņiem, cik veci, kādi paradumi, untumi katram piemīt. Otrajā pusgadā iecerēts pievērsties Baltijas jūras izpētei.

Skolā - Pētera Taukuļa gleznotie ziedi

15.vidusskolā atkal aplūkojama jauna mākslas darbu ekspozīcija. Fotomeistara Pētera Jaunzema izstādi nomainījuši mākslinieka Pētera Taukuļa darbi - ziedu gleznojumi. Izstādes iekārtošanā piedalījās arī paši skolēni. Viņi arī jau pieraduši, ka var iepazīties ne tikai ar gleznām, fotogrāfijām vai citiem radošo darbu veidiem, bet arī tikties ar to autoriem. Tagad skolas zēni un meitenes gaida ciemos Pēteri Taukuli. Šādām izstādēm, kas pieejamas katram skolas bērnam, ir nenovērtējama audzinoša nozīme. Tās ieved augošos cilvēkus mākslas un skaistuma pasaulē, ieaudzina viņos izpratni par mākslu un pietāti pret cilvēka roku un gara veikumu.

Karostā dzīvokļos kļuvis siltāk

Jau rakstījām, ka iedarbināta alternatīvā katlumāja Turaidas ielā, kurā sadedzina malku. Diemžēl šajā pašvaldības jaunajā objektā visi darbi vēl nav pabeigti, tāpēc nevar runāt par tā uzrādīšanu ekspluatācijai. Vēl vairāk - tā kā siltums pagaidām vēl nenokļūst līdz visiem ilgāku laiku neapkurinātajiem dzīvokļiem, tad nākas sakārtot atsevišķus iekšējo tīklu posmus. Ar to turpina nodarboties uzņēmuma "Liepājas Siltumapgāde" speciālisti. Iekšējo nosēdumu biezā slāņa dēļ caurules daudzās vietās palikušas šaurākas. Pēc darbu pabeigšanas tīklus un katlumāju pieņems ekspluatācijai namu pārvalde "Karosta". Bet lielā daļā dzīvokļu jau tagad kļuvis siltāk.