Kurzemes Vārds

18:41 Ceturtdiena, 3. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Laiks un spēle kā pavasarī

A.Rītiņš

Janvārī vai februārī notiekošos futbola turnīrus parasti dēvē par ziemas turnīriem. Taču tām sacensībām, kas vakar sākās "Daugavas" stadiona rezerves laukumā, vārds ziema nav īsti piemērots, jo laika apstākļi bija tādi, kādos dažkārt "Zvejnieks" pavasaros sāka PSRS meistarsacīkstes. Un arī "Liepājas metalurga" sniegums spēlē pret Igaunijas meistarsacīkšu virslīgā tikko iekļuvušo "Kuresāre", kas ieradusies paredzētās Tallinas "Floras" vietā, bija itin pavasarīgs. Protams, lielu iespaidu atstāja arī tas, ka liepājnieku rindās nebija septiņu pamatsastāva spēlētāju, jo savainojumu un slimības dēļ laukumā nevarēja doties Vaineiķis, Makarenko, Rudenko, Zakreševskis, Zirnis un Verpakovskis, bet snaipera Dobrecova parādīšanos ierindā varētu gaidīt tikai vasaras sākumā.

Šo spēli mūsējie sāka šādā sastāvā: Braunis, Žukausks, Ivanovs, Atmanāvičs, Draguns, Soloņicins, Žutauts, Laško, Rinkus, Lobanovs, Karlsons. Sākumā aktīvāki bija viesi un jau 4.minūtē pēc liepājnieku aizsargu kļūdas izvirzījās vadībā. Mazpamazām laukuma saimnieki spēles grožus saņēma savās rokās, brīžam pārsvars kļuva nospiedošs, taču bumba negāja vārtos ne pēc Draguna un Žutauta tālšāvieniem, ne no vārtu priekšas, kur Karlsonam vien bija divas tādas izdevības, no kurām pienāktos gūt vārtus, bet viena - no kuras neiesist bija grūtāk nekā iesist.

Liepājnieku pārsvaram igauņi atbildēja ar vienu otru ātru pretuzbrukumu, no kuriem bīstamākie bija pirmā puslaika beigu daļā un otrā puslaika pašā sākumā. Kad jau šķita, ka liepājnieki tā arī nepratīs iedabūt bumbu vārtos, minūtes desmit pirms beigu signāla rupji kļūdījās viesu vārtsargs, nespējot tvert otrajā puslaikā laukumā uznākušā sešpadsmit gadus vecā Kirhnera raidīto bumbu.