Kurzemes Vārds

04:55 Sestdiena, 19. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pakāpeniski sakops Bamu

Anda Pūce

GROBIŅA. No februāra līdz jūlijam 15 bezdarbnieki strādās Nodarbinātības valsts dienesta un Grobiņas namu pārvaldes kopīgi finansētā projektā, kas paredz uzsākt nama Jaunatnes ielā 1 rekonstrukciju, pārveidojot to par Sociālo māju.

Grobiņas namu pārvaldniece Daina Lāce pastāstīja, ka ar šo māju, kas ir bēdīgi slavena un ne tikai Grobiņā pazīstama kā "Bams" jeb "Bamrita", pilsētai jau ilgāku laiku bijušas problēmas. Vairāku nemaksātāju dēļ namam savulaik atvienota apkure, un tad sākušās arī citas likstas. "Pašvaldība ik mēnesi dotēja aptuveni 1500 latu, lai segtu apkures parādus, un tas bija neizdevīgi," paskaidroja Daina Lāce. Šobrīd vairākos dzīvokļos vēl mitinās cilvēki. Daina Lāce pieļāva iespēju, ka daļa no viņiem māju par naktsmītni izmanto nelegāli. Nama iemītnieku vidū netrūkstot alkohola lietotāju, kas bieži nonāk policijas redzeslokā, tāpēc mājai pilsētā ir slikta slava.

Tādēļ pērn izstrādāts pirmais projekts, lai ēku rekonstruētu un labiekārtotu. Projektā, kam 9 tūkstošus latu piešķīris Nodarbinātības valsts dienests un aptuveni tikpat daudz atvēlēs pašvaldība, paredzēts izremontēt astoņus dzīvokļus pirmajā stāvā. Pie nama uzcels arī katlumāju, lai nodrošinātu dzīvokļos apkuri. Daina Lāce pastāstīja, ka darāmā tiešām esot daudz, jo dzīvokļos jāievelk visas komunikācijas, jāiekārto sanitārie mezgli un jāatjauno grīdas un logi. "Ja viss veiksies labi, līdz 1.jūlijam darbiem būtu jābūt pabeigtiem," sacīja pārvaldniece. Viņa priecājās, ka darbā pieņemtie cilvēki pagaidām esot enerģiski, un izteica cerību, ka tā būs arī turpmāk.

Pēc rekonstrukcijas namam paredzēts piešķirt sociālās mājas statusu un tajā izvietot pilsētas maznodrošinātās ģimenes. Grobiņā šāda māja jau sen bijusi nepieciešama, un tagad reizē būšot nošauti divi zaķi - vismaz daļēji sakopta ēka un iekārtoti dzīvokļi maznodrošinātajiem grobiņniekiem. Projektā paredzēts arī izveidot septiņas jaunas darbavietas - četriem kurinātājiem, mediķim, sociālajam darbiniekam un komandantam.

Taču Daina Lāce uzsver, ka sasniegtie mērķi nebūs tie, pie kuriem pašvaldība apstāsies. "Piecu, septiņu vai vairāk gadu laikā, bet mēs pilnībā labiekārtosim visus dzīvokļus šai mājā," saka pārvaldniece. Vēl šogad viņa cer atrast naudu, lai izremontētu vēl sešus dzīvokļus pirmajā stāvā. "Aptuveni jau iedomājos, ko vēl būtu nepieciešams izdarīt, lai nams būtu pilnībā sakopts," sacīja Daina Lāce. Viņa piebilda, ka ar šo namu viņai saistās labas atmiņas, jo savulaik pati tur dzīvojusi. "Varbūt tādēļ man šķiet svarīgi māju sakārtot," sacīja Daina Lāce.