Kurzemes Vārds

02:31 Sestdiena, 19. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Kurzemes pārdalīšana?

Sarmīte Pujēna

Pēc tam, kad 1997.gadā pašvaldības stūri savās rokās pārņēma "Apvienotais saraksts" ar Uldis Sesku priekšgalā, domes priekšsēdētājs drīz vien par vienu no pašvaldības prioritārajām interešu sfērām pasludināja tūrismu. Tika izveidots divu pašvaldību, Liepājas pilsētas un Liepājas rajona, kopīgais bērns - Lejaskurzemes Tūrisma informācijas birojs. Pēc domes priekšsēdētāja iniciatīvas izveidoja arī pašvaldības Tūrisma komisiju, pilsētas mērs pats uzņēmās tās vadīšanu un dara to joprojām. Patiesi nopietna attieksme pret prioritāti. Tomēr, nez kādēļ, no malas skatoties, šķiet, ka mūsu Pilsētas domes priekšsēdētāju paša radīto (Lejaskurzemes Tūrisma informācijas birojs) un vadīto (Tūrisma komisija) institūciju darbs neapmierina.

Lejaskurzemes Tūrisma informācijas birojs (to vada Andris Maisiņš) rosās aktīvi: tiek realizēti dažādi projekti, nepārtraukti tiek izdoti dažādi bukleti, kartes utt. Kopš biroja izveidošanas Liepājā ir ieviesusies arī tradīcija oficiāli atklāt tūrisma sezonu, un liepājnieki to noteikti ir pamanījuši. Vienīgais, kas to laikam nav pamanījis, ir domes priekšsēdētājs. Uldis Sesks vēl ne reizi tūrisma sezonu Liepājā nav atļāvies pats personīgi pasludināt par atklātu. Patiesībā viņš pat tuvumā šiem svētkiem nav redzēts. Iespējams, domes priekšsēdētājam nepatīk, kā tas viss notiek, varbūt nepatīk vēl kaut kas, taču par to mums nekas nav zināms. Iespējams, Seska kungam vienkārši nepatīk vārds Lejaskurzeme. Lai gan fonētiski tas rada asociācijas ar kaut ko fundamentālu, tomēr tas nesaistās ne ar ko pacilājošu, augšupejošu utt. Seska kunga acīs lielākas simpātijas noteikti bauda jēdziens Dienvidkurzeme.

Kāpēc Maisiņa vadītajam birojam tika dots Lejaskurzemes vārds, neviens tā īsti nezina: pirmkārt, tāpēc, ka tobrīd jau eksistēja Liepājas Tūrisma informācijas birojs, otrkārt, Lejaskurzemes jēdziens ietver sevī arī Liepājas rajonu, kas vismaz tūrisma jomā no Liepājas pilsētas nav atdalāms, treškārt, pēc vajadzības pie Lejaskurzemes var pieskaitīt arī kādu gabaliņu no Ventspils rajona (piemēram, Jūrkalni, kas ir viens no "Dzintara takas" objektiem) vai no Kuldīgas rajona (piemēram, šitaki sēņu audzētājus no "Garīku" saimniecības Sieksātē), utt. Varbūt, ka Lejaskurzemei ir vēl citi izskaidrojumi. Taču, atgriežoties pie Dienvidkurzemes, ir jāteic, ka ne Ventspils, ne Kuldīgas rajons tā īsti Seska kungam pie sirds laikam nav. Kuldīga pretendē uz reģiona centra statusu, kas Liepājas godam kantis rīvē. Savukārt par Ventspili runājot... Lai arī īsi pirms Dienvidkurzemes Plānošanas reģiona tika izveidots arī Baltijas jūras Piekrastes plānošanas reģions, kurā Liepāja ir vienlīdzīga partnere ar Ventspili, skaidrs, ka arī šajā savienībā Liepājai nav cerību dominēt. Toties pērnā oktobra beigās izveidotais Dienvidkurzemes Plānošanas reģions, kurā ietilpst Liepājas pilsēta, Liepājas rajons un Saldus rajons, jau varētu kļūt par Liepājas galvas starta vietu Kurzemes iekarošanai.

Un tam par godu var arī pacelt glāzi putojoša "Druvas" šampanieša "Izklaide Dienvidkurzemē".