Kurzemes Vārds

18:39 Ceturtdiena, 3. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ģimenes ārsti nevēlas pelnīt naudu medicīnai nepiederošām personām

Kristīne Pastore

Pēc Veselības aprūpes komisijas sēdes, kurā atkārtoti izskatīja Centrālās slimnīcas statusa maiņu un līdz ar to arī runāja, kā jaunajā modelī iekļausies primārās veselības aprūpes centri, bija tikšanās pie domes priekšsēdētāja vietnieka Aivara Jurkovska, lai uzklausītu primārās veselības aprūpes centru darba grupu variantus, kā šie centri turpmāk varētu darboties.

Uz tikšanos pie A.Jurkovska bija ieradušies primārās veselības aprūpes centru darba grupu pārstāvji un Veselības aprūpes komisijas priekšsēdētāja Astra Jansone. Tikšanās mērķis bija sākt sarunas par to, kādā statusā līdz ar slimnīcas statusa maiņu varētu darboties primārās veselības aprūpes centri, tajos strādājošie ģimenes ārsti un speciālisti.

Kā paredz šobrīd piedāvātais statusa maiņas modelis, primārās veselības aprūpes centri iekļautos slimnīcas struktūrā kā primārās veselības aprūpes ambulatorās nodaļas. Taču ģimenes ārsti ir nepārprotami pateikuši, ka šādam modelim viņi nepiekrīt. Tikšanās reizē centru darba grupas piedāvāja savus variantus, kā turpmāk vēlētos strādāt.

Ģimenes ārsti saprot to, ka šobrīd finansiāli nav iespējams katram vai vairākiem kopā veidot savus doktorātus, tāpēc viņi vēlas palikt un strādāt centros, tāpat kā līdz šim, taču vienlaikus vēlas būt juridiski un materiāli neatkarīgi no slimnīcas. Ģimenes ārsti ir gatavi kompromisam, un tāpēc darba grupām uzdots sadarbībā ar juristiem gatavot statūtus savai tālākai darbībai.

Ja centrus ieļautu slimnīcas modelī, tas paredz veidot arī pārvaldes sistēmu, kuras valdē būtu ne tikai mediķi, bet arī domes pārstāvji, kas nekādi nav saistīti ar medicīnu un tajā notiekošajām norisēm. Kā sacījis A.Jurkovskis, algu šiem cilvēkiem maksātu no medicīnai paredzētā finansējuma. A.Jansone sacīja, ka "diezin vai kāds no Liepājas ārstiem piekritīs variantam, ka viņš ar savām rokām un smadzenēm pelna naudu valdes locekļiem".

Kad ģimenes ārsti būs sagatavojuši savu projektu, to iesniegs Sociālo lietu komitejai, kura kādu no šiem modeļiem rekomendēs domei apstiprināšanai. Lai šo darbu nesasteigtu, projekta sagatavošanai gan nav dots konkrēts laiks, tomēr, kā sacīja A.Jansone, tas nenozīmē, ka tas varētu vilkties mēnešiem ilgi. Tomēr joprojām paliek neskaidrs jautājums, kāpēc tik ļoti ir jāsteidzas ar statusa maiņu un reorganizāciju, nepagaidot, kamēr šis darbs tiek paveikts valsts mērogā.