Kurzemes Vārds

09:38 Svētdiena, 20. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēl viens uguns upuris

Gundars Matīss, Ints Grasis

Jau ziņojām, ka 8.februārī Otaņķu pagastā pilnībā nodegušas mājas Pavasari un dzīvību zaudējis cilvēks. Joprojām turpinās ekspertu darbs, lai noskaidrotu, kas bija par iemeslu traģēdijai šā gada 23.janvārī Virgas pagasta Kalneniekos, kad pārtrūka četru mazu bērnu dzīvītes.

Grūti atpazīt bojā gājušo

Otrdien krāsmatās ugunsdzēsēji atrada pārogļojušos cilvēka ķermeni. Vakarrīt Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē vēl nevarēja precīzi nosaukt bojā gājušā cilvēka vārdu, taču bija pamatota versija, ka sadedzis mājas saimnieks - 1914. gadā dzimušais Rūdis Pūris. Vakar mirstīgās atliekas aizveda uz Liepājas Tiesu medicīnas ekspertīzi. Tiesu medicīnas eksperts Aldis Sūnākslis pastāstīja, ka noteikt mirušā personu esot gandrīz neiespējami, jo, tēlaini runājot, no cilvēka pāri palikusi tikai ogļu kaudzīte. Mājas saimnieka meita tomēr apgalvojusi, ka bojā gājušais nevarot būt neviens cits kā viņas tēvs. Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes priekšnieka vietnieks Aļgimants Grumbins teica, ka notikuma vietā vēl strādājot eksperti, lai noskaidrotu ugunsnelaimes iemeslus, taču ir versija, ka ugunsgrēks izcēlies no nenodzēstas cigaretes. Turpinās izmeklēšana.

Gaida Ekspertīžu centra slēdzienu

Liepājas un rajona Policijas pārvaldes Priekules iecirkņa priekšnieks Raimonds Ķervijs "Kurzemes Vārdam" sacīja, ka pagaidām slēdziens par ugunsgrēku Virgas pagasta Purmsātos nav saņemts un tādēļ nevar lemt par krimināllietas ierosināšanu.

Pētījumus par ugunsnelaimes iemesliem veica gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zinātniski pētnieciskās pārvaldes laboratorijas eksperti, gan Galvenās policijas pārvaldes Ekspertīžu centra speciālisti.

R.Ķervijs sacīja, ka VUGD laboratorijas rezultāti ir gatavi, taču ir vēl jāgaida GPP Ekspertīžu centra slēdziens, un tikai pēc tam varēs izdarīt pamatotus secinājumus par traģēdijas iemeslu. Šobrīd šķiet, ka nelaimē vainojama kāda no elektroierīcēm. Savukārt bērni gājuši bojā, nosmokot dūmos.