Kurzemes Vārds

13:16 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Skolēni raksta par savu pilsētu jaunajā gadsimtā

Pilsētas domes Preses dienests sadarbībā ar Izglītības pārvaldi latviešu skolu 5.-9. klašu audzēkņiem izsludināja domrakstu konkursu "Liepāja - jaunajā gadsimtā". Konkursa mērķis bija noskaidrot skolēnu viedokli par Liepājas attīstību, tās prioritātēm, veicināt pašvaldības un skolēnu domu apmaiņu, uzzināt, kādā pilsētā gribētu dzīvot mazie liepājnieki. Vispirms domrakstus vērtēja skolu ietvaros, domē iesniedza 24 darbus. Vērtēšanas komisija (to vada 15.vidusskolas direktora vietniece Alija Uzuliņa un tās sastāvā ir latviešu valodas un literatūras skolotājas, deputāti, domes Preses dienesta un pašvaldības darbinieces) izvērtēja, kuri darbi visvairāk atbilst tematam, ir ideju pilni un oriģināli.

Gaida tikšanās ar uzņēmējiem

Nodarbinātības valsts dienesta centrs izmanto jebkuras tikšanās iespējas ar vietējiem uzņēmējiem. Pēdējā laikā tā darbinieki izmēģinājuši dažādas kontaktu formas. Tagad viņi gatavojas lielai sarunai Pilsētas domes sēžu zālē. Tikšanās paredzēta trešdien pulksten 15. Centrs iepazīstinās ar jaunāko informāciju un pasākumiem, ko pēdējā laikā rīko nodarbinātības jomā. Pats galvenais, gaidāma saruna par to, kā pilnveidot Nodarbinātības dienesta sadarbību ar darba devējiem.

Lielāks pieprasījums "Laumas" produkcijai

Akciju sabiedrības "Lauma" valdes sēdē apstiprināts 1999.gada finanšu pārskats, ko tālāk nodos zvērināta advokāta pārbaudei, "Kurzemes Vārdu" informēja uzņēmuma preses sekretāre Evija Šēra. Jau ziņots, ka firmas neauditētā peļņa pērn bijusi viens miljons latu, neto apgrozījums - 13 600 000 latu. "Laumas" prezidente Zigrīda Rusiņa aizvadīto gadu novērtējusi par veiksmīgu, ievērojot to, kāda situācija izveidojās pēc Krievijas krīzes. Produkcijas realizācijas apjoms pērn uz NVS valstīm palicis iepriekšējais, tas ir, 58 procenti no kopējā produkcijas apjoma. Par 5 procentiem palielinājies Austrumeiropas valstīs realizētās produkcijas apjoms. Arī Rietumos ir lielāks pieprasījums "Laumas" produkcijai. Ja 1998.gadā tas bija 10 procenti, tad 1999.gadā - jau 16. Realizācija Baltijas valstīs turējusies 18 procentu apjomā. Pērn audzis arī "Laumā" strādājošo cilvēku skaits: 1998.gadā tas bija 1097 strādājošie, 1999.gadā - 1111.

"Latvijas balzama" veikals arī Liepājā

Sestdien pusdienas laikā Graudu ielā durvis vēra jauns dzērienu veikals, kam dots nosaukums "Latvijas balzams". Tajā plašā izvēlē piedāvā dažādus alkoholiskos dzērienus, kas gatavoti un pildīti šāda paša nosaukuma uzņēmumā. Šā gada sākumā tas apvienojies ar firmu "Rīgas vīni". Uz veikala atklāšanu bija ieradies SIA "Bravo" ģenerāldirektors L.Skrebelis. "Bravo" ir "Latvijas balzama" meitas uzņēmums. L.Skrebelis pastāstīja, ka Liepājā tas ir pirmais "Latvijas balzama" veikals, bet visā Latvijā to jau ir 38. Veikals piedāvās tikai kvalitatīvu produkciju. Veikala vadītāja L.Opelte piebilda, ka varēs nopirkt ne tikai dažādus dzērienus, bet arī saldumus. Veikala telpas trīs nedēļu laikā rekonstruēja un remontēja firma "Remonts."

Turpinās dzīvokļu un zemes privatizācija

Pilsētas dome uzdevusi Dzīvojamo māju komisijai likumā noteiktajā kārtībā uzsākt dzīvojamo māju privatizāciju kopā ar funkcionāli nepieciešamo zemes gabalu mājām Krūmu ielā 27, Meža ielā 31b un Robežu ielā 10. Domes sēdē apstiprināja arī lēmumu dzīvojamās mājas (ap divsimt adresu), kurās dzīvokļi privatizēti un kuras pilnībā atrodas uz pašvaldības īpašumā esošās zemes, privatizēt kopā ar tām nepieciešamo zemes gabalu, iekļaujot privatizējamo objektu sastāvā arī zemes īpašumu.

Būs jālieto trafarets "Pārtraukums" un "Norīkojumā"

Deputāti pieņēma lēmumu, ka maršruta taksometriem, ja tie neveic komercdarbību, jālieto trafarets "Pārtraukums" vai "Norīkojumā". Maršruta taksometru īpašnieki maksu par nākamā mēneša atļauju pasažieru pārvadāšanai (50 latu mēnesī), ja netiek mainīts kustības saraksts, varēs maksāt ik mēnesi līdz 25.datumam.

"Pelnrušķītes ballē" pulcējas ģimenes

Bērnu estētiskās apmācības centrā "Varavīksne" ir tradīcija katra gada pirmajā pusē rīkot "Pelnrušķītes balli". Līdz šim sarīkojums noritēja kā konkurss, kurā žūrija no audzēkņu vidus noteica Pelnrušķītes titula ieguvēju un viņas Princi. Taču šogad, kā pastāstīja direktore I.Parfjonova, iecere mainīta un galvenā uzmanība veltīta ģimenei. Vecākiem kopā ar bērnu bija jāsagatavo sava uzstāšanās un savam mīlulim jāizveido interesants tērps. Ballē piedalījās "Varavīksnes" pirmsskolas un sākumskolas grupu bērni. Gatavojoties sarīkojumam, visi tika aicināti ar saviem darinājumiem piedalīties izstādē "Mani labie nedarbiņi", kurā brīvajos brīžos darinātos izšuvumus, adījumus, pinumus, veidojumus un zīmējumus rādīja ne tikai bērni, bet arī vecāki un "Varavīksnes" skolotājas.

Pasludināta "Spodras" maksātnespēja

Kurzemes Apgabaltiesa no 19.janvāra pasludinājusi "Spodru" par maksātnespējīgu. SIA nodarbojās ar apģērbu, spilvenu, segu tīrīšanu, veļas mazgāšanu un citiem pakalpojumiem. Līdz pagājušā gada novembrim uzņēmuma parādsaistības sasniedza 83 330 latu, bija arī izveidojušies nodokļu parādi, tādēļ uzņēmums pārtrauca saimniecisko darbību. Par galveno iemeslu neveiksmīgajai darbībai minēts straujais siltumenerģijas sadārdzinājums. Par uzņēmuma administratoru maksātnespējas procesā tiesa iecēlusi SIA "Auditoru birojs "Protectio Audits"". Uzņēmuma kreditori var pieteikties viena mēneša laikā pēc uzņēmuma maksātnespējas izsludināšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Par migrācijas jautājumiem

Krievijas Federācijas Ģenerālkonsulāts paziņo mūsu laikraksta lasītājiem, ka visiem iedzīvotājiem, kas vēlas saņemt informāciju jautājumos par pārcelšanos uz dzīvi Krievijā, ir iespēja tikties ar Krievijas vēstniecības Latvijā Federālā migrācijas dienesta pārstāvniecības vadītāja vietnieci Tatjanu Šličkovu. Viņa ieinteresētos liepājniekus pieņems konsulātā rīt no pulksten 11 līdz 13. Jautājumi var būt arī rakstveidā, taču tad tie konsulātā jāiesniedz iepriekš.

Gaļas cenas - stabilas

Pētertirgus skārņos pagājušās nedēļas nogalē tie stendi, kur pārdod gaļu, bija produkcijas pārpilni. Atkarībā no kvalitātes gaļas un pusfabrikātu cenas bija visai dažādas. Piemēram, liellopu fileju varēja nopirkt par 1,50 latiem, cūkas karbonādi par 2,30-2,50, cūkas gaļu par 1,50-1,70 kilogramā. Cūkas pusgalva maksā 50 santīmus kilogramā, ribiņas ar gaļas mīkstumu var nopirkt par 1,50 latiem, cūkas gulašs maksā 1,65, bet liellopu gulašs 1,70. Zupas kauli maksāja 40 santīmus, bet cepšanai sagatavots šašliks 2,30. Dažos stendos piedāvāja dažādus pusfabrikātus, piemēram, rolmopšus ar kūpinātu speķi par 2,60 latiem, eskalopu par 3,50, kotletes par 0,11. Varēja nopirkt arī jau sagatavotu cūkgaļas cepeti, ko atliek likt uz pannas.