Kurzemes Vārds

12:02 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Mūsu pilsētā ierodas militārie atašeji

Šodien Jūras spēku Mācību centrā, Karakuģu flotilē un Atbalsta bāzē vienas dienas vizītē ierodas Lielbritānijas vēstniecības Latvijā militārais atašejs pulkvežleitnants Endrjū Tagī un Francijas vēstniecības Latvijā militārais atašejs pulkvežleitnants Frederiks Kansirs. Viņi vēlas detalizētāk iepazīties ar situāciju Latvijas Jūras spēkos un Jūras spēku tālākās attīstības koncepciju.

Konkurss "Liepāja 2000" beidzas

Zviedru Institūts, EDSO misija Latvijā un Liepājas Nevalstisko organizāciju centrs janvārī rīkoja integrācijas projektu konkursu "Liepāja 2000". Kopumā iesniedza 11 projektus. Tos vērtēja EDSO misijas Latvijā, Zviedru institūta un Zviedrijas vēstniecības, arī Liepājas domes Sabiedrības integrācijas veicināšanas grupas pārstāvji. No šiem projektiem uz otro kārtu - mutisko prezentāciju izvirzīti tikai trīs pretendenti: Debašu centrs, Liepājas Vides izglītības centrs kopā ar Īrnieku biedrību, kā arī "Rietumu radio" sagatavotie nacionālo kultūras biedrību raidījumi. Prezentācija notiks 22.februārī Liepājas NVO centrā. Tās gaitā pieņems galīgo lēmumu un parakstīs līgumu par finansiālā atbalsta piešķiršanu uzvarētājam.

Tosmares iedzīvotāju sūdzība nosūtīta uz Rīgu

Pirms kāda laika Liepājas Pilsētas prokuratūra saņēma vairāku desmitu Tosmares mikrorajona iedzīvotāju parakstītu vēstuli, kurā viņi pauda sašutumu par SIA "Vācele" darbu. Rakstītāji uzskata, ka firma no īrniekiem pieprasa samaksu par praktiski nepiegādātu siltumenerģiju. Reāla siltuma dzīvokļos nav. Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Liepājas Pilsētas prokuratūras virsprokurors A.Mikuļskis, tosmariešu vēstule nosūtīta uz Rīgu Centrālajai dzīvojamo māju privatizācijas komisijai, kas noslēgusi līgumu ar SIA "Vācele" par valsts īpašumā esošo dzīvojamo māju apsaimniekošanu. Tagad no šīs komisijas likumā paredzētajā laikā jāgaida atbilde, kas jānosūta tosmariešu vēstulē norādītajai kontaktpersonai.

Projekta nedēļā - tikšanās un uzvedumi

7.vidusskolā rit Projektu nedēļa. Notiek vairāki interesanti pasākumi. Bija arī tikšanās ar apkārtnes bērnudārzu audzēkņiem, kuru laikā skolēni parādīja saviem iespējamajiem nākamajiem skolasbiedriem lugu "Zaķis lielībnieks". Piekto klašu bērni atceras savas tautas tradīcijas un svin Meteņus. Projekta nedēļas ietvaros skolā viesojas nacionālo biedrību pārstāvji un tiekas ar attiecīgo tautību bērniem - ar latviešiem, baltkrieviem, lietuviešiem. Skolēniem koncertē ansamblis "Voļņica". Pie 7.vidusskolas zēniem un meitenēm ciemojās arī Krievijas Federācijas ģenerālkonsuls Valerijs Poļakovs.

Naturalizācijas pārvaldes pieci gadi

LR Naturalizācijas pārvalde februāra sākumā atzīmēja savas pastāvēšanas piekto gadadienu. Tikpat ilgi darbojas arī šīs pārvaldes Liepājas nodaļa. Arī tās darbinieki jūtas šajos gados labi pastrādājuši un 25.martā šim notikumam par godu rīkos plašas svinības.

Māku rāda tautisko deju dejotāji

Sadancojās skolēnu un jauniešu tautisko deju kolektīvi. Tās mērķis, kā pastāstīja skolēnu deju kolektīvu virsvadītāja Inga Papirte, bija redzēt, kā apgūts gaidāmo Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuārs, kas vēl jāiemācās. Šajā skatē piedalījās divi pirmsskolas vecuma bērnu kolektīvi, 1.-9. klašu skolēnu grupā bija nedaudz skolu kolektīvu, arī ārpusskolas iestāžu - "Vaduguns", Bērnu un jauniešu centra, bērnu estētiskās apmācības centra "Varavīksne" dejotāji un deju kolektīvs "Krustiņi". Vidusskolēnu grupā savu prasmi dejot rādīja tikai trīs kolektīvi - Bērnu un jauniešu centra, "Vaduguns" un 31.arodvidusskolas. Lielā skate paredzēta 8.martā.

Lai pavasaris nenāktu ar nogurumu

Vakar ikviens, kas iegriezās Baltajā aptiekā, varēja degustēt žeņšeņa toniku "Gerimax". Kā interesentiem pastāstīja ražotājfirmas "Dansk Groge" pārstāve Latvijā Mārīte Vilkaitiene, firma piedāvā divu veidu šos preparātus - zilā un sarkanā iesaiņojumā. Zilai "Gerimax" ir žeņšeņa kombinācija ar dažādiem vitamīniem un minerālvielām un to iesaka lietot ikdienā nepieciešamajam vitamīnu balansam, savukārt sarkano "Gerimax" iesaka cilvēkiem, kam ikdienā jāpārvar dažādas stresa situācijas un jākoncentrē uzmanība. Firma piedāvā arī vitamīnus un dabīgus organismu stiprinošus preparātus. Kā vienu no labākajiem lietošanai bērniem speciāliste ieteica bišu māšu peru pienu.

Žurnālā "Dziesmusvētki" arī par jubilāriem - liepājniekiem

Šajās dienās klajā nācis Valsts tautas mākslas centra žunāla "Dziesmusvētki" pirmais numurs. Ar šo gadu tas pie lasītājiem nonāks vairs tikai reizi divos mēnešos. Ņemot vērā šī kā vienīgā latviešu tradicionālajai kultūrai un tautas mākslai veltītā izdevuma unikalitāti, tas top sadarbībā ar Rīgas domes Kultūras pārvaldi un ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Pie žurnāla tagad strādā arī jauns menedžeris Kaspars Milaševičs. Pirmo numuru ievada intervija ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu par latviskumu un starptautisko folkloras festivālu "Baltica", kura patronese ir prezidente, un svētku nozīmi tautas dzīvē vispār. Lappusēs, kas veltītas jubilejām un jubilāriem, stāstīts arī par notikumiem Liepājā. Proti, sadarbībā ar valsts kultūras inspektori Baibu Kļavu šajā žurnāla "Dziesmusvētki" numurā Liepājas Mūzikas koledžas pasniedzēja Aija Engelmane uzrakstījusi materiālus par izcilā kordiriģenta Jāņa Dreimaņa 90.jubilejas piemiņas koncertiem un maestro Valda Vikmaņa 85.dzimšanas dienas koncertiem ar pašu jubilāru pie simfoniskā orķestra diriģenta pults.

Iepazīstinās ar patērētāju aizsardzības likumdošanu

Šodien Liepājas Biznesa inkubatorā notiek programmas PHARE finansētā projekta "Standarti" ietvaros rīkots seminārs par patērētāju, ražotāju, pārdevēju un pakalpojumu sniedzēju un citu ieinteresēto personu, kas piedāvā preces vai pakalpojumus patērētājiem, informēšanu par Eiropas savienības patērētāju aizsardzības likumdošanas ieviešanu Latvijā. Paredzēts sniegt informāciju par Ministru kabineta 1999.gada 18.maija noteikumiem "Kārtība, kādā norādāmas preču un pakalpojumu cenas" prasībām.

Onkoloģiskā slimnīca iesaistīties starptautiskā pētniecības projektā

Onkoloģiskās slimnīcas galvenā ārste Anna Krilova atgriezusies no Ženēvas, kur notika starptautiska konference Eiropas valstu ārstiem par krūts dziedzera ārstēšanas taktiku. To rīkoja Internacionālais krūts dziedzera vēža pētniecības centrs, kam ir biroji visos pasaules kontinentos un kas nodarbojas ar jaunākās paaudzes medikamentu aprobēšanu vietējos apstākļos. Konferences galvenā tēma bija medikamentozā ārstēšana, kas daudzos krūts vēža gadījumos jālieto līdz mūža beigām. Tagad arī mūsu pilsētas Onkoloģiskā slimnīca iesaistīsies pētniecības centra darbā un saņems visus jaunākās paaudzes preparātus. Kā sacīja A. Krilova, lai tajā varētu iesaistīties, bija jāiegādājas dažas jaunas aparatūras un laboratorijas iekārtas. Atliek vēl noslēgt līgumu ar pētniecības centru, un, iespējams, jau pēc mēneša darbs varēs sākties. Tas nozīmē, ka Liepājā būs pasaules līmeņa izmeklēšana un ārstēšana, bet slimnieki, kas piekritīs piedalīties pētniecības projektā, bez maksas saņems visus jaunākās paaudzes medikamentus.

Pirmo reizi - "Auklīšu kursi"

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja firmas "Bīrons" vadītāja Iveta Barena, plānots, ka nākamnedēļ Liepājas Biznesa inkubatora telpās sāksies "Auklīšu kursi". Pirmo reizi topošajām auklītēm vai sievietēm, kuras jau ģimenēs pieskata bērnus, tiek piedāvāta iespēja apgūt visas vajadzīgās zināšanas, lai savu darbu darītu prasmīgi un zinoši, ne tikai vāktu mazuļus. Nodarbības notiks trīsreiz nedēļā trīs nedēļas pēc kārtas. Mācības domātas arī jaunām meitenēm, kas vēlas strādāt par auklītēm ārzemēs, arī ikvienai sievietei, kura grib pelnīt, strādājot auklītes darbu. Mācību laikā zinošu lektoru vadībā, kuru vidū būs arī bērnu ārsts G.Jaunzems, varēs apgūt tādas tēmas kā bērna higiēna, ēdināšana, palīdzība nelaimes gadījumos, saskarsmes psiholoģija, bērna attīstības posmi, spēļu un brīvā laika organizēšana, sadzīves tehnikas izmantošana un citas. Pēc kursiem varēs saņemt sertifikātu, kas dos pārliecinošāku iespēju konkurēt darba tirgū.

Kas ir telemārketings

"Lattelekoms" sācis reklamēt jaunu pakalpojumu. Arī "Kurzemes Vārda" redakcija saņēma firmas Ārējo attiecību nodaļas paziņojumu. Sakarnieki informē, ka viņi piedāvā neparastu jaunumu - telemārketingu. Tā kā daudzi uzņēmēji un firmu darbinieki izjūt informatīvo pārslodzi, viņiem tagad piedāvā telemārketinga palīdzību, lai vajadzīgās ziņas varētu sameklēt bez speciālistu skaita palielināšanas. Šo informāciju klienti var saņemt, izmantojot operatoru starpniecību, tādējādi, piemēram, var studēt tirgu, pārdot preces un piedāvāt pakalpojumus, uzlabot klientu apkalpošanu. Telekomieši apgalvo, ka viņu operatīvais centrs jau guvis atzinību Eiropā, un tas ir jauno pakalpojumu efektivitātes garants. Bet sīkākas konsultācijas telekomieši aicina pieprasīt pa savu informatīvo tālruni 8008008.

"Pelnrušķītes ballē" pulcējas ģimenes

Bērnu estētiskās apmācības centrā "Varavīksne" ir tradīcija katra gada pirmajā pusē rīkot "Pelnrušķītes balli". Līdz šim sarīkojums noritēja kā konkurss, kurā žūrija no audzēkņu vidus noteica Pelnrušķītes titula ieguvēju un viņas Princi. Taču šogad, kā pastāstīja direktore I.Parfjonova, iecere mainīta un galvenā uzmanība veltīta ģimenei. Vecākiem kopā ar bērnu bija jāsagatavo sava uzstāšanās un savam mīlulim jāizveido interesants tērps. Ballē piedalījās "Varavīksnes" pirmsskolas un sākumskolas grupu bērni. Gatavojoties sarīkojumam, visi tika aicināti ar saviem darinājumiem piedalīties izstādē "Mani labie nedarbiņi", kurā brīvajos brīžos darinātos izšuvumus, adījumus, pinumus, veidojumus un zīmējumus rādīja ne tikai bērni, bet arī vecāki un "Varavīksnes" skolotājas.