Kurzemes Vārds

08:47 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Kurp doties baltai lapai?

Kaspars Migla

Ceru, kas es kļūdos, bet pēdējā laikā man tā vien šķiet, ka nenomainīsies pat viena paaudze, un kristietība Liepājā būs jūtami zaudējusi savas pozīcijas. Iemesls šādai atziņai ir varen aktīva dažādu sektu darbība, kas cilvēkiem bez maksas piedāvā literatūru un aicina uz saviem sarīkojumiem.

Tā paaudze, kas kopš bērnības gājusi uz baznīcu un pieņēmusi kristīgās, vienalga - luterāņu vai katoļu, vērtības, savā pārliecībā nemainīsies, bet, ja mainīsies, tad ļoti minimāli un tikai daudzu apstākļu sakritības dēļ. Taču tagad, politiskās un reliģiskās brīvības laikā, aug paaudze, kas ir balta kā lapa. Paaudze, kas vēl tā īsti nezina vērtības - ne patiesās, ne nepatiesās. Tā, kas grib kaut ko uzzināt, izzināt un saprast. Kas tai piedāvā vērtību skalu? Kas to pārvilina savā pusē, parāda savu, kā parasti, vienīgo patiesību? Manuprāt, kristīgās baznīcas šajā ziņā sāk iekavēt.

Atzīšos, reizi pa reizei no Jehovas lieciniekiem, kas regulāri apstaigā manu mikrorajonu, paņemu viņu bez maksas izplatītos žurnālus "Sargtornis" un "Atmostieties!". Maldās tie, kas uzskata, ka šādā veidā vēlos kļūt par jehovieti. Žurnālus ņemu, jo tajos bez Jehovas liecinieku aģitācijas var uzzināt daudzas ļoti interesantas lietas. Mūsdienu vispārējās nabadzības apstākļos mājās pienesti bezmaksas žurnāli ir visai patīkama lieta. Vecākiem un zinātkāriem bērniem bieži vien iepatīkas žurnālu skaistās un interesantās ilustrācijas, raksti gan par dzīvniekiem, gan par vēsturiskiem atgadījumiem, gan par Bībeles personāžiem, gan par Dieva izveidoto jauno pasauli, kurā visi dzīvos mierā un saticībā. Kurš gan kaut ko tādu negrib? Pēc pirmā žurnāla izlasīšanas neviens par Jehovas liecinieku, protams, nekļūs, tomēr ar gadiem situācija var mainīties. Neslinko arī mormoņi, kuri baltos kreklos un melnās biksēs visai bieži redzami Liepājas ielās. Pagājušā gada augustā mormoņi kā Pēdējo dienu svēto Jēzus Kristus baznīcas draudze reģistrēti arī Liepājā. Arī viņi sola, aicina un pievērš.

Dievs, Jēzus, Bībele - šie no bērnība pazīstamie vārdi skan arī visu sektu sludinājumos. Kā lai nezinātājs orientējas un saprot, ar ko jehoviešu Dievs atšķiras no citiem Dieviem? Un vai atšķiras? Droši vien jau neatšķiras - nodomā nezinātājs un dodas garām Liepājai tradicionālo konfesiju baznīcām.

Ko piedāvā kristieši? Kā kristīgajai baznīcai un Dievam tiek piesaistīta jaunā paaudze? Tā paaudze, kas vēl nezina, kurp doties. Tā paaudze, kas ir stūrgalvīgi spītīga un tajā vecumā, kad speciāli darīs visu pretēji tam, ko iesaka darīt. Kurp dodas jaunieši, kas grib pamēģināt visu, kas tiek noliegts, pasludināts ārpus likuma?

Un noliegt kristīgā baznīca prot. Bet kā tā jauno paaudzi aizsargā no nevēlām sektām? Jau 1998.gadā aprīlī intervijā "Kurzemes Vārdā" luterāņu mācītājs Juris Uļģis atzīmēja, ka visādas kustības nāks un nāks Latvijā arvien vairāk iekšā. "Vienīgais, ko es varu darīt, lūgt cilvēkus: esiet, lūdzu, prātīgi un domājiet!" - toreiz teica Uļskis. Tie, kas ir prātīgi un kaut cik orientējas reliģijā, tie arī domā. Bet, tos, kas nezina, kurp doties, arvien biežāk savāc sektas un kustības. Un, manuprāt, kristieši uz to tikai noraugās.