Kurzemes Vārds

16:17 Ceturtdiena, 2. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas domes priekšsēdētājs protestē pret Kurzemes Attīstības aģentūras pretenzijām pārstāvēt visu novadu

Sarmīte Pujēna

Pilsētas domes Preses dienests izplatījis paziņojumu, kurā teikts, ka Liepājas dome kā Dienvidkurzemes plānošanas reģiona un Baltijas jūras piekrastes plānošanas reģiona dalībniece, Dienvidkurzemes un Baltijas jūras piekrastes attīstības aģentūru dibinātāja protestē pret Kurzemes Attīstības aģentūras uzurpētajām pilnvarām pārstāvēt visu Kurzemi.

Domes priekšsēdētājs bijis patiesi pārsteigts, presē izlasot, ka Kuldīgas Rajona padome, kas ir Kurzemes Attīstības aģentūras dibinātāja, gatavojas izstrādāt visas Kurzemes attīstības stratēģiju. U.Sesks apšauba, vai Kuldīgas rajons viens pats spēs noteikt vesela Latvijas novada attīstības virzienus. Viņš šādus paziņojumus vērtē kā lielīšanos un atgādina latviešu parunu: "Ko nevar celt, to nevar nest".

Liepājas domes priekšsēdētājs ir pārliecināts, ka Kurzemes attīstība ir cieši saistīta ar Liepājas un Ventspils, kā arī ar citu pilsētu un pagastu attīstību. Līdz šim Kurzemes lielāko pilsētu iesaistīšana kuldīdznieku projektā nav notikusi. Nav arī bijušas nekādas vienošanās starp Liepāju un Kuldīgu par plānošanas reģionu paplašināšanu.

Paziņojumā teikts: "Liepājas dome uzskata, ka pašreiz Kurzemes Attīstības aģentūrai nav nekāda ekonomiska vai politiska pamata pretendēt uz Kurzemes novada attīstības tendenču izstrādi. Liepājas dome aicina Kurzemes Attīstības aģentūru pēc iespējas ātrāk precizēt savas pilnvaras un līdz viedokļu saskaņošanai ar parējām Kurzemes pašvaldībām runāt un nodarboties ar Kuldīgas rajona attīstības jautājumiem, kā arī mainīt aģentūras nosaukumu."

U.Sesks arī aicinājis Kuldīgas Rajona padomi rīkoties pēc līdzīgiem principiem kā to dara Liepājas pašvaldība, respektīvi, izsvērt reģionālās reformas ekonomisko pamatojumu un tikai pēc tam runāt par reģionu veidošanas politiku. Pretējā gadījumā šādas runas var vērtēt tikai kā politiskas spekulācijas.