Kurzemes Vārds

18:40 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēc tiesas

Kad uz ceļa izskrien suns

Inga Liepiņa

Aizputes pagasta iedzīvotājs Igors Māters ne domāt nedomāja, ka viņam reiz nāksies stāties tiesas priekšā. Vēl jo vairāk tādēļ, ka viņš pats strādā policijā un ir kārtībnieks. Tomēr tā notika. Viņam uzrādīja apsūdzības rakstu par satiksmes noteikumu pārkāpumu, kurā cietušajam nodarīti smagi miesas bojājumi.

Pērn 19.jūlija vakarā uz Aizputes pagasta Briežu mājām, kur dzīvo I.Māters, ciemos atbrauca viņa darbabiedrs M. kopā ar savu četrus gadus veco dēliņu. Igors piedāvāja viņus aizvest mājās ar savu motociklu. Kad braucēji no sānceļa bija izbraukuši uz šosejas Aizpute - Liepāja un devās Liepājas virzienā, motociklam priekšā izskrēja suns. Lai izvairītos no sadursmes, I.Māters strauji bremzēja, un motocikls ietriecās kokā. Kā liecināja tiesājamais, kad viņš atjēdzies pēc notikušā, tuvumā neviena cilvēka vairs nav bijis. Savācis bojāto motociklu un devies mājās.

Darbabiedru, kas bija viegli ievainots, nogādāja Aizputes slimnīcā, bet puisēnu aizveda uz Liepājas slimnīcu. Ārsti viņam konstatēja smagus un dzīvībai bīstamus miesas bojājumus. Pēc ilgstošas ārstēšanās bērna dzīvībai briesmas vairs nedraudēja. Kā tiesā liecināja zēna māte, I.Māters labprātīgi sedza visus izdevumus, kas bija saistīti ar cietušo ārstēšanu.

Nosakot sodu, par atbildību mīkstinošu apstākli tiesa uzskatīja atlīdzinātos zaudējumus, taču par tādu neatzina to, ka tiesājamais vaļsirdīgi atzinies un nožēlojis izdarīto. Saskaņā ar Krimināllikuma 47.panta 1.punktu, vaļsirdīga vainas atzīšana un izdarītā nožēlošana atbildību mīkstina tādā gadījumā, ja tiesājamais pats pieteicies par vainīgu. I.Māters pēc notikušā negriezās policijā, nepastāstīja par notikušo un no notikuma vietas aizveda avarējušo transportlīdzekli, kam nebija valsts numura zīmes.

No sprieduma: "Tiesājamais agrāk nav sodīts, bet ceļu satiksmes noteikumus pārkāpa, pats būdams policijas amatpersona. Izlemjot jautājumu par papildsoda piemērošanu, tiesa ņem vērā apstākli, ka bez apsūdzībā norādītajiem pārkāpumiem, būdama policijas amatpersona, tiesājamais apzināti pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus attiecībā uz transportlīdzekļa reģistrēšanu, tehnisko apskati, obligāto civiltiesisko apdrošināšanu, līdz ar to uz laiku ierobežojamas I.Mātera tiesības vadīt transportlīdzekli."

Igoru Māteru sodīja ar brīvības atņemšanu uz trīs gadiem. Spriedumu neizpildīs, ja trīs gadu laikā netiks izdarīts jauns noziegums. Ar tiesas spriedumu I.Māteram transportlīdzekļa vadīšanas tiesības atņemtas uz vienu gadu.