Kurzemes Vārds

18:15 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēl viena datu bāze

Kirils Bobrovs

Šajās dienās notika vēl viena pilsētas Nodarbinātības komisijas sēde. Visus jautājumus apsprieda lietišķi, diskusija ievirzījās par to, lai saņemtā informācija būtu precīza, objektīva un praktiski izmantojama pat tajos gadījumos, kad tā šķiet otršķirīga un uz bezdarba vai nodarbinātības līmeni it kā tieši neattiecas.

Par veidojamo datu bāzi, kurā būs iekļauta informācija par pilsētas uzņēmumos un iestādēs strādājošajiem speciālistiem, sēdes dalībniekiem pastāstīja Uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāja Anita mežinska. Šo darbu uzsāka apmēram pirms gada, taču pārtrauca, un informācijas vākšanas turpināšanai būtu vēlams Pilsētas domes atbalsts. Tieši tādēļ klātesošajiem radās vairāki jautājumi. Piemēram, vai ir lietderīgi dublēt citas struktūras - Nodarbinātības valsts dienesta centra darbu? Pēc A.Mežinskas apgalvojuma tas nenotikšot, jo šī datu bāze attiecas tikai uz speciālistiem, kas kaut kādu apstākļu dēļ būtu ar mieru mainīt savu darbu.

Bija arī jautājumi par šādai savdabīgai kartotēkai vajadzīgo datu vākšanas veidiem. Atbilde: šā mērķa īstenošanā iecerēts iesaistīt vietējo presi. Sēdē apsprieda arī veidlapas saturu, kura būs jāizpilda interesentiem, vai tajā viss pareizi no juridiskā viedokļa, un runāja par cilvēktiesību jautājumiem. Jāpiebilst, ka šīs bankas pakalpojumi tiks sniegti par maksu - katram, kas tajā gribēs ievietot ziņas par sevi, būs jāiemaksā divi lati, taču darba devēji informāciju varēs ievietot bez maksas. Sēdes dalībnieki nolēma izpētīt šo jautājumu daudz sīkāk. Bet principā šādas datu bāzes esamība par ļaunu nenāks. Tādu viedokli pauda arī izpilddirektora vietnieks Edvīns Drigins. Lai jau tas paliek savdabīgs centra bizness, un nevajadzētu tam piekārt domes birku.

Par otru jautājumu komisijas locekļus informēja Jaunatnes centra vadītāja Ingūna Romāne. Viņas nosauktie fakti un vērojumi attiecās galvenokārt uz dažādiem psiholoģiskiem faktoriem, kas varētu ietekmēt dzimumdzīves sākumu, veicināt smēķēšanu, alkohola lietošanu, pievēršanos narkotikām. Viņa pastāstīja arī par dažādiem centra rīkotajiem pasākumiem - kā kolektīviem, tā arī individuālajiem. Izrādās, problēmu ir diezgan daudz, bet līdzekļu trūkst. Taču galvenie jautājumi bija par centra darbu: vai tiek kaut kas darīts, lai jaunatni sagatavotu iziešanai darba tirgū, nākotnē noderīgu iemaņu apgūšanai? Tas ir ļoti būtiski, jo pretējā gadījumā par centra problēmām būtu jārunā nevis Nodarbinātības komisijas sēdē, bet gan citā vietā. Pilnīgi skaidrs bija arī kas cits - centra darbības sfēra jāpaplašina, jāplāno ar darbā iekārtošanu saistītie pasākumi, jāielūkojas nākotnē, lai nepalielinātos darba tirgus izstumto cilvēku skaits turpmākajos desmit gados. Bet - vai ir kāda nozīme pārskatam par padarīto?