Kurzemes Vārds

14:14 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Metalurgu poliklīnikā modernākā aparatūra valstī

Kristīne Pastore

Kopš vakardienas metalurgu poliklīnikā darbojas modernākā ausu, kakla un deguna izmeklēšanas un diagnostikas aparatūra visā valstī. Tā kā šajā medicīnas iestādē praktizē visi mūsu pilsētas ausu, kakla un deguna speciālisti, jaunā aparatūra būs noslogota augu dienu. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja ārsti Ingrīda Gardovska un Ādolfs Svolaks, ar šīs iekārtas iegādāšanos pilnībā ir nokomplektēts otorinolaringoloģijas dienests. Jau agrāk iegādāta iekārta dzirdes pārbaudei, arī moderna aparatūra operācijām, bet nu arī diagnostikas aparatūra. Tā ir vācu firmas "Otopront" ražojums un maksā padārgi - aptuveni 44 tūkstošus latu, bet, tā kā tā ir pirmā šāda aparatūra Latvijā, tad firma reklāmas nolūkos to pārdeva ar 50 procentu atlaidi. Iekārta iegādāta par akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" naudu.

Līdztekus šim jaunumam kabinetā ir arī moderna iekārta dzirdes pārbaudei, kā arī iekārta vidusauss veselības stāvokļa noteikšanai un turpat uz vietas varēs iegādāties arī jaunus un modernus dzirdes aparātus. Kā atzina piegādātājfirmas pārstāvis, šobrīd tas ir vismodernāk iekārtotais otorinolaringoloģijas kabinets visā valstī. Tas ir viens no šīs firmas jaunākās paaudzes piedāvājumiem.

To, ka vajag iegādāties modernu aparatūru, lai vēl kvalitatīvāk izmeklētu liepājniekus, rāda apmeklējumu statistika. Pēdējo piecu gadu laikā ik gadus pacientu skaits kabinetā palielinājies aptuveni par tūkstoti. Turklāt, kā uzsvēra ārsti, izmeklēšana un ārstēšana pēdējos gados notiek, izmantojot narkozi, kas ir gan mazāk sāpīgi un nepatīkami pacientam, gan mazāk traumatiski, gan arī brūces ātrāk dzīst.