Kurzemes Vārds

05:11 Otrdiena, 17. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aizvadītās nedēļas notikumi Liepājā Kurzemes Vārda skatījumā

12.februāris - 18.februāris

Patīkamākais

Esam modernākie valstī

Īstenojies ausu, kakla un deguna ārsta Ādolfa Svolaka septiņus gadus ilgais sapnis, un tagad metalurgu poliklīnikā darbojas modernākā diagnostikas aparatūra valstī, kas iegādāta Vācijā un ļauj ārstiem izmeklēt pacientus ātrāk un nesāpīgāk. Paredzams, ka aparatūra būs noslogota cauru dienu, jo pacientu skaits metalurgu poliklīnikas ausu, kakla un deguna ārstiem palielinās no gada gadā un nav šaubu, ka tagad to kļūs vēl vairāk.

Skaistākais

Raimonda Paula dziesmas baznīcas velvēs

Raimonda Paula garīgo dziesmu atskaņošanu Sv.Trīsvienības baznīcā varētu nosaukt arī citādi. Piemēram, par pārsteidzošāko, jo pārsteigums bija komponista debija pavisam citā žanrā, kas ir visai attāls no Paula ierastās popmūzikas. Vai arī par dvēseliskāko, jo ciklā bija dziesmas, kas aizskāra dvēseles stīgas un ļaudīm sariesa acīs asaras. Taču vienkāršāk to dēvēt par skaistāko notikumu, jo tā patiešām bija skaista pēcpusdiena, kuru Raimonds Pauls dāvāja Liepājai un veltīja Sv.Trīsvienības baznīcas sakopšanai.

Paliekošākais

Katrs savā vietā

Šonedēļ varēja mainīties līderi divām organizācijām, jo vadītājus vēlēja gan Liepājas pensionāru apvienība, gan arodbiedrību centrs. Taču iepriekšējie vadītāji Arnolds Upmalis un Jānis Neimanis palika savās vietās, jo acīmredzot viņu darbs apmierināja, kaut arī pārāk pateicīga nav šo pienākumu pildīšana, kad zini, kas jādara un kā jādara, taču bieži vien rokas par īsām, lai izdarītu.

Savdabīgākais

Zagļi iekāro mākslinieka darinājumu

Savdabīgākais nav tas, ka zog metālu, jo savulaik pie šādas rīcības bijām tā pieraduši, ka brīnījāmies, ka vēl nav nozagti baznīcu torņi. Savdabīgākais ir kas cits. Viens - ka metālu zog gaišā dienas laikā visu acu priekšā Pilsētas domes pagalmā. Otrs - ka zog Ģirta Burvja darinājumu, un māksliniekam ar to būtu jālepojas, jo zog taču tādus darbus, kam ir liela vērtība.

Taisnīgākais

127 cietušie

Diez vai deviņdesmito gadu vidū bija kāds liepājnieks, kurš nebūtu dzirdējis par naudas izspiešanu no maršruta taksometru šoferiem. Protams, nezināja ne izspiestās summas, ne cietušo skaitu, ne reketieru uzvārdus, tikai cilvēka cieņu pazemojošs šķita pats fakts, proti, ka šoferiem jāmaksā nauda bandītiem tikai par to vien, lai varētu strādāt savu darbu. Tagad četri reketieri sēdušies uz apsūdzēto sola, un pārsteidz to cilvēku lielais skaits, kuri viņiem pakļāvušies, - 127.