Kurzemes Vārds

16:05 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mans vismīļākais cilvēks

Mārtiņš un Princesīte

Sarmīte Pujēna

Viņi patiešām mīl viens otru. Tas taču skaidri redzams, kaut vai paskatoties uz šo fotoattēlu.

Kad skolotājs, aktieris un "Tumsas" solists Mārtiņš Freimanis, frakā tērpies, premjera cienīgas svītas pavadīts, pēc izrādes "Kaupēn, mans mīļais!" ieradās ledushallē, lai saņemtu aptaujas "Post scriptum" balvu kā labākais aktieris 1999.gadā, viņam līdzās bija meitene - gariem matiem, taču augumā pasīka. Viens otrs no klātesošajiem atcerējās dzirdējis baumas, ka Mārtiņam esot meita. Mārtiņš pats par to tikai smejas. Vienu gadu esot pastrādājis ar pirmklasniekiem, un dabūjis tādu traumu, ka vēl vismaz gadus piecus bērnus negribēšot...

Bet kas tad ir noslēpumainā meitene, ko Mārtiņš sauc par Princesīti? Vispār Princesīte ir viena no tiem pirmklasniekiem, kas Mārtiņam atņēmuši (vismaz uz kādu laiku) vēlēšanos domāt pašam par saviem bērniem. No otras puses, tieši Princesīte ir Mārtiņa vismīļākais cilvēks. Princesītei, protams, ir arī vārds. Viņu sauc Ilze, viņai ir desmit gadi, un pašlaik viņa mācās 8.vidusskolas 4.klasē. Jā, un arī Bērnu mākslas skolā. Ilze ir Mārtiņa mazā māsiņa. Jeb Mārtiņš ir Ilzes lielais brālis. Ilze dzīvo pie mammas, Mārtiņš pats savās mājās. Kopš Mārtiņš dzīvo Liepājā - nu jau gadus piecus - viņš mazo māsu satiek daudz biežāk. Taču katru vasaru braucis pie viņas ciemos arī tad, kad dzīvojis pie vecmāmiņas Aizputē. Biežāk abus kopā varēja pamanīt kopš grupas "Tumsa" veiksmīgās debijas "Liepājas dzintarā". Mazā māsa dzīvojusi pa festivāla aizkulisēm kopā ar brāli. Tas viņai paticis tikpat labi kā ballītes un tusiņi pie brāļa mājās, kad tur sanāk Mārtiņa draugi. Un kā nepatiks, ja, staigājot kopā ar brāli pa "Liepājas dzintara" takām, bez problēmām var iepazīties ar Olgu un citām populārās mūzikas un rokmūzikas slavenībām, bet pēc ballītes piezvanīt draudzenēm un pastāstīt, ka vakar bijusi pie brāļa kopā ar lielajiem džekiem.

Taču Ilze nebūt nav vieglprātīgs skuķēns, kam tikai džeki un izklaides prātā. Ilzei dzīvē esot divi mērķi: vai nu kļūt par bankas direktori, vai lielu mākslinieci. Reiz viņa brāli pamatīgi iztaujājusi, cik daudz jāmācās, lai kļūtu par bankas īpašnieci. Mārtiņš atbildējis:

- Ļoti daudz.

- Un cik jāmācās, lai kļūtu par bankas direktoru?

- Daudz.

Pēc šīs sarunas māsiņa izlēmusi, ka tomēr būs bankas direktore. Kaut gan - kas zina, varbūt tomēr no Ilzes Freimanes iznāks liela māksliniece, jo zīmē viņa katru dienu. Sirsniņām un citiem zīmējumiem pilna māja ir gan Mārtiņam, gan mammai. Ilze arī ļoti labi mācās. Kaut gan skolu viņa drīzāk uztverot nevis kā mācību iestādi, bet kā vietu, kur var pabūt sabiedrībā. Māsa labi zinot angļu valodu. Ja lielais brālis runā angliski, tad arī Ilzei to vajag. Dažreiz, saka Mārtiņš, mēs papļāpājam angliski, un es brīnos, kā ceturtās klases skolniece var tik labi runāt svešvalodā. Mārtiņš atzīst, ka neko īpašu māsai iemācījis nav. Drīzāk jau Ilze viņam kaut ko iemācot. Piemēram, spēlēt datorspēles.

Mārtiņš neuztraucas, ka reizēm Ilzi kāds notur par viņa meitu. Lai gan gadu starpība - 13 - ir drusku tā kā par mazu, lai viņus varētu uzskatīt par tēvu un meitu. Viņš domā, ka tas ir jautri. Māšele arī neesot uz mutes kritusi, un tā viņi reizēm izspēlē kādu joku. Reiz māšeli esot vedis pie ārsta. Tas prasījis, kāds ir meitenes personas kods. Kad Mārtiņš atzinies, ka to nezina, dakteris bijis pagalam sašutis: kā gan miesīgs tēvs var nezināt savas meitas personas kodu!

Gan Mārtiņš, gan Ilze ir dzimuši Čūskas gadā, un varbūt tieši tāpēc abiem tik labi saskan? Starp citu, Pūķa gada horoskopā, kas nesen sācies, par Čūskām ir teikts: "Nebūs iemesla satraukties. Gudrais prāts atturēs viņas no visas šīs burzmas un pačukstēs, ka ieteicams uzvesties klusi un mierīgi."