Kurzemes Vārds

10:30 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

No sestdienas līdz sestdienai

Ja realizē vienu projektu

Aizvadītās nedēļas notikumus komentē pašvaldības uzņēmuma "Liepājas tramvajs " direktors Aigars Puks

- Droši vien man nebūtu jāstāsta par savu tiešo darbu - tajā vienmēr ir problēmas un grūtības. Šajā ziņā aizvadītā nedēļa bija līdzīga iepriekšējām. Tramvajniekiem galvenais - līdzekļi sliežu ceļu, kontakttīklu, vagonu remontam un citām vajadzībām. Pēc nesen saņemtajiem 45 000 latu un mūsu uzņemšanas pasažieru autopārvadātāju asociācijā radās dažas cerības. Iespējams, mums kā asociācijas locekļiem izdosies saņemt atlaides elektroenerģijai.

Taču jāsāk būtu ar kaut ko patīkamu. Jau rit gatavošanās Liepājas 375.dzimšanas dienas svinībām. Tādēļ gribu izteikt visiem liepājniekiem vislabākos novēlējumus. Svētku pasākumiem būs veltīta vesela nedēļa. Tajos piedalīsies arī uzņēmums "Liepājas tramvajs" sadarbībā ar "Latvijas Mobilo telefonu", tādēļ jubilejas dienā par braukšanu tramvajā nebūs jāmaksā. Es negribētu minēt izmaksu summas, jo tā tomēr ir dāvana. Šodien diezgan daudz kas atkarīgs no sponsoriem, un ne jau vienmēr runa ir par naudu. Atcerēsimies kaut vai Raimonda paula koncertu Sv.Trīsvienības baznīcā iepriekšējās nedēļas beigās - lieliska dāvana, mēs esam noilgojušies pēc tādām. Garīgām vērtībām būtu jāvalda pār materiālajām. Lai mūsu dzīvē būtu vairāk dāvanu un lai tās sniegtu cilvēkiem patiesu prieku!

Šajā nedēļā bija arī nepatīkami notikumi. Piemēram varētu minēt tiesas procesu pret izspiedējiem. Vārds rekets droši vien vēl ilgi neizzudīs no mūsu leksikas. Taču pēdējais piemērs rāda, ka šādus noziegumus tomēr sāk biežāk atklāt, un vainīgie saņem pelnīto sodu. Arī tas vairo optimismu. Vēl masu informācijas līdzekļos daudz sprieda par jaunās reģionālās izgāztuves projektu. Tam ir liela nozīme pilsētas un rajona attīstībā, vides sakārtošanā. Jebkuras investīcijas jāvērtē tikai pozitīvi. Vēl lielāka nozīme, manuprāt, ir pašam procesam. Ja šo projektu realizēs, to varēs uzskatīt par labu ķīlu turpmākai līdzekļu ieguldīšanai citos mums svarīgos objektos. Tādēļ tagad ir ļoti svarīgi rast kompromisu ar protestējošajiem vietējiem iedzīvotājiem.

Ja palūkojas uz notikumiem plašākā mērogā, es gribētu minēt Eiropas savienības oficiālo paziņojumu par pārrunu uzsākšanu ar jaunajām kandidātvalstīm, arī ar Latviju. Tātad sākas jauns un svarīgs posms Eiropas apvienošanas un attīstības ceļā. Manuprāt, šim notikumam būs liela nozīme arī mūsu valstij gan politiskā, gan ekonomiskā ziņā.

Taču par galveno šās nedēļas notikumu, protams, jāuzskata jaunais pavērsiens skandalozajā un pietiekami skaļajā pedofilijas lietā. Saeimas deputātu komisijas priekšsēdētājs Jānis Ādamsons beidzot nosauca šajā lietā iesaistīto augsti stāvošo personu vārdus. kaut gan sacītais nav komisijas oficiālais secinājums, tas tomēr ir nopietns apvainojums smaga nozieguma izdarīšanā. Taču šajā ziņā es pievienojos nopietnu politiķu un juristu viedoklim, kuri uzskata, ka tiesiskā valstī šādus apvainojumus drīkst izvirzīt vienīgi tiesībsargājošās institūcijas. Starp citu, tieši tāpat uzskata arī mūsu Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks. Vainu noteikt drīkst tikai tiesa. Taču notikušais, bez šaubām, ietekmēs valsts iekšpolitisko situāciju. Kaut gan runāt par valdības krišanu, manuprāt, ir pāragri. Un tas viss, kā jau sacījuši daudzi politiķi, negatīvi ietekmēs Latvijas tēlu pasaulē.

No pasaules notikumiem gribētu minēt Krievijas bijušā prezidenta Borisa Jeļcina apbalvošanu ar pirmās pakāpes Triju Zvaigžņu ordeni. Es atbalstu šādu lēmumu tādēļ, ka Jeļcins devis lielu ieguldījumu Latvijas neatkarības atjaunošanā un nostiprināšanā. Nevajadzētu aizmirst arī to, ka politisko domstarpību laikā starp mūsu valstīm tieši Krievijas pirmais prezidents atturēja Valsts domi no ekonomisko sankciju vēršanas pret latviju. Manuprāt, arī viņam pašam šis apbalvojums sagādāja patīkamu pārsteigumu.