Kurzemes Vārds

12:44 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aizvadītās nedēļas notikumi Liepājā Kurzemes Vārda skatījumā

19.februāris - 25.februāris

Nozīmīgākais

Francija, Polija, Dānija ciemos pie mums

Liepājā ierodas Francijas vēstniece Latvijā Luīze Avona, Polijas Jūras spēku komandieris admirālis Rišards Lukasiks un Dānijas karaflotes kuģis "Moen". Katrai no šīm vizītēm ir savs mērķis: vēstniecei - iepazīties ar mūsu pilsētu, admirālim - apspriest sadarbības projektus, kuģim - piedalīties manevros, un katrs pats par sevi ir svarīgs notikums šās nedēļas ietvaros. Taču visi kopā tie veido nedēļas pašu nozīmīgāko notikumu, jo, kaut arī ārzemnieki pie mums brauc katru dienu, tomēr divi no šiem viesiem bija pietiekami augsta ranga.

Cerīgākais

Zilais karogs pludmalei un varbūt kādreiz arī ezeram?

daudzus gadus postā laistā daba vēl nav atkopusies, un tomēr cerības rada tas, ka esam sākuši domāt par atveseļošanu un labiekārtošanu. Cerīgi raugāmies uz pludmales vienu posmu, kas varētu atbilst starptautiskajām prasībām, un šonedēļ to vērtēja Nacionālā Zilo karogu žūrija. Ezeriem zilais karogs nav paredzēts, un, ja arī būtu, tad virs Liepājas ezera tik drīz tāds neplīvotu, un tomēr cerības rada ezera apsaimniekošanas plāna izstrādāšana, kas varētu šo jauko ūdenskrātuvi glābt.

Simboliskākais

Sagriež pēdējās zemūdenes pēdējo gabalu

Krievijas karaflotes zemūdenes sagriešana pats par sevi nav nekas neparasts, šādus darbus "Tosmares" dokos veic jau vairākus gadus, un iepriecinoši bija vērot, ka no Liepājas ūdeņiem pamazām pazuda pusnogrimušo zemūdeņu vraki. Taču šajā nedēļā notikusī griešana bija simboliska, kaut kas līdzīgs Skrundas lokatora uzspridzināšanai, tikai bez pompozitātes - sagrieza Krievijas karaflotes pēdējās zemūdenes pēdējo gabalu.

Satraucošākais

Kāds no trīs skursteņiem vairs nekūpēs?

"Liepājas metalurga" vadītājiem ir lielas ieceres un arī reālas iestrādes, lai šīs ieceres īstenotu, taču bažas rada Eiropas savienības prasības metālražotājiem, kas varētu nozīmēt ražošanas apjomu samazināšanos un tātad apdraudētu uzņēmuma dzīvotspēju, kas vispirms izteiktos strādājošo skaita samazināšanā un pēc tam visās no tā izrietošajās sekās. Taču mūsu valsts vadītāji par Liepāju saka: ja "Liepājas metalurga" visi trīs skursteņi kūp, tad Liepāja dzīvo. Bet, ja nu kāds no šiem skursteņiem pārstāj kūpēt?

Nejēdzīgākais

Nazis ribās

Var jau būt, ka tā bija tikai sagadīšanās, varbūt arī tas notika pilnmēness iespaidā, taču fakts paliek fakts - dažu dienu laikā Liepājā nazis vēderā, ribās vai citās ķermeņa daļās tika triekts pieciem cilvēkiem. Vienam tas gadījies nejauši, viens to izdarījis tīšuprāt pats sev, viens sadūris sievu, bet cits pamanījies sadurt divus cilvēkus reizē. Pats nejēdzīgākais, ka vairums gadījumu tas notika dzērumā, kad prāts bija tiktāl aptumšots, ka nespēja neko citu izdomāt, kā ķerties pie naža.