Kurzemes Vārds

21:41 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Ārzemnieki atbraukuši!

Pirms pāris dienām ar kādu mūzikas pazinēju runājām par marta sākumā Liepājā gaidāmo Pianisma zvaigžņu festivālu, un ieprasījos, kādas valstis šogad būs pārstāvētas. Viņa sāka saukt pianistu uzvārdus, stāstīja par jaunajām klavierēm, taču, vēlreiz jautāta par valstīm, saminstinājās un tad vienaldzīgi nosauca Norvēģiju, Franciju, Ķīnu, ASV, Japānu.

Pēc savas būtības līdzīga reakcija bija kādam ar hokeju cieši saistītam cilvēkam, kad telefonsarunā pajautāju par dalībnieku sastāvu martā un aprīlī Liepājā paredzētajās pasaules hokeja meistarsacīkstēs junioriem un sievietēm, un starpība bija tikai tā, ka viņš lūdza piezvanīt pēc minūtēm desmit, lai ieskatītos papīros, bet tad nosauca Čehiju, Austriju, Franciju, Šveici...

Ar to es nekādā gadījumā nedomāju attiecīgas nozares speciālistiem pārmest nezināšanu, tas tikai liek secināt, cik ātri esam pieraduši pie tā, kas vēl nemaz tik sen šķita neiespējami. Jo vēl pārāk tālā pagātnē nav aizgājuši tie laiki, kad kaut kas ārkārtējs šķita Bulgārijas futbolistu viesošanās mūsu pilsētā un ļaudis skrēja skatīties iebraukušos ārzemniekus, un kad poļu estrādes ansambļa koncerts vispār notika aiz slēgtām durvīm tikai īpaši izmeklētai publikai.

Negribu jūsmot, ka mēs jau esam iekšā Eiropā līdz matu galiem, ja tālu zemju māksliniekus vai sportistus uztveram tikpat ikdienišķi kā pirms pusotra gadu desmita viesus no Šauļiem, Pleskavas, Brjanskas vai Gomeļas. Tāpat nebūt nedomāju, ka tagad pa kaklu, pa galvu jāskrien uz koncertzālēm vai sporta arēnām tikai tāpēc, ka atbraukuši amerikāņi, franči vai japāņi.

Ar to tikai gribu atgādināt, cik mēs savulaik esam bijuši izolēti no pasaules. Un arī to, ka jau esam izpratuši - ne viss ir zelts, kas spoži spīd, bet jau protam vērtēt un izmantot mums radīto plašo iespēju izvēlēties pašiem, kam ir vērts un kam nav vērts pievērst uzmanību.

Andžils Remess