Kurzemes Vārds

14:39 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Rīt sākas marts

Mūsu laikraksta šodienas numura otrajā lappusē izlasot viegli rezignēto, izsmalcinātiem konstatējumiem bagāto un dziļi izsvērto pētījumu rubrikā "Skatiens", jums tūlīt kļūs skaidrs, kāds liepājniekiem bijis februāris, un jūs drošu prātu varēsit savas domas virzīt uz rītdienas pusi, kad gaisma ausīs par vienu stundu un 33 minūtēm agrāk un diena dzisīs par divām stundām un 9 minūtēm vēlāk nekā ap Ziemassvētku laiku, un būs sācies marts.

Šogad pa īstam neizjutuši ziemas bardzību, tikai tās maigu pieskārienu, mēs varbūt pat lāgā neapjautīsim, ka jau būsim iesoļojuši vasaras pirmajā mēnesī, kad 20.martā pulksten 9 un 35 minūtēs varēsim ar pilnām tiesībām teikt: pavasaris ir klāt!

Lai sinoptiķi uzņemas atbildību pareģot, vai marts mūs priecēs ar putnu balsīm un sniegpulkstenīšu balto klājumu, vai ziema mēģinās atgūt nokavēto ar aizkavējušos puteni, bet varbūt gadalaiku sadursmē jūrā plosīsies niknas aukas. Jā, tā ir sinoptiķu darīšana, taču mēs ieskatīsimies procesos, par kuriem nekādu šaubu nevar būt.

Mūzikas cienītājiem marts būs skanīgs mēnesis, jo Pianisma zvaigžņu festivālā viesosies virtuozi no Norvēģijas, Francijas, Ķīnas, ASV, Japānas. Sporta cienītājiem marts būs Liepājas sporta vēsturē uz laiku laikiem paliekošs mēnesis ar to, ka pirmo reizi uz mūsu pilsētas ledus notiks pasaules meistarsacīkšu spēles, ļaujot izjust lielā sporta gaisotni.

Bet visiem kopā mums martā būs divi notikumi, kad skumjais savīsies ar priecīgo, kā jau tas dzīvē mēdz būt.

25.martā mēs nolieksim galvas to priekšā, kuriem pirms 51 gada komunistiskais režīms atņēma pavasari un ne tikai to vien, jo sākās viņu sāpju ceļi uz Sibīriju, kas iecirta dziļu robu jau tā izšaustītajā un izretinātajā tautā.

Taču nedēļa marta vidū mums aizritēs līksmi, suminot savu pilsētu 375.gadadienā, kas šoreiz iecerēta vērienīgi. Nevis pompozi, nevis grezni, bet tieši vērienīgi, lai to varētu izbaudīt jebkurš šajā pilsētā dzimušais un ar to savu likteni saistījušais.