Kurzemes Vārds

20:17 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ar LAT 2 zīmi

Daina Meistere

"LAT 2" nozīmē latviešu valodu kā otro valodu, un tās apgūšana un mācīšanas metodika ir viens no Latviešu valodas apguves valsts programmas uzdevumiem. Jau gadu Liepājā darbojas LVAVP reģionālais birojs. Tā svinīgajā atvēršanā piedalījās arī toreizējais Valsts prezidents Guntis Ulmanis.

Tagad, savā pirmajā dzimšanas dienā, birojs un reģionālā darba koordinatore Ināra Elste aicināja ciemiņus, lai pakavētos pie paveiktā. Prieks bija dzirdēt, ka liepājnieki gada laikā spējuši būt aktīvi, iekļauties kopējā darbā. Latviešu valodas kā otrās valodas stundu metodikas kursus apmeklē 44 skolotāji, kuri māca latviešu valodu cittautību bērniem, 30 sākumskolu skolotāji, arī augstskolu pasniedzēji, bērnudārzu darbinieki. Tie notiek arī mācību iestādēs, ir sarīkoti "LAT 2" kursi profesionālajām grupām. Kursus vada 36 "LAT-2" skolotāji, kursantu skaits - pāri par pieciem simtiem.

Uz Liepāju bija atbraukusi LVAVP vadības vienības direktore Aija Priedīte un Ēriks Rūsis, kurš nodarbojas ar programmas menedžmentu. Pirms gada A.Priedīte teica, ka "sadarbība ar Liepājas skolu skolotājiem veidojas patīkama un draudzīga", ka "skolotāji ir zaudējuši savu rūgtumu" un "tagad pedagogos jaušams gaišs skats uz nākotni". Arī vakar sarunā A.Priedītes kundze uzsvēra to pašu, ko pērn, proti, ka liepājniekiem ir raksturīga radoša pieeja un patiesa vēlēšanās palīdzēt cittautiešiem apgūt latviešu valodu un integrēties sabiedrībā. Kā pozitīvu A.Priedīte vērtēja to, ka izveidots birojs, kurā ir pieejami mācību materiāli un kurā regulāri notiek nodarbības.

- Es Liepājā esmu bijusi vairākkārt, - turpināja programmas vadības vienības direktore, - un braucu šurp ar prieku, jo te ir laba un radoša aura, Ināra Elste arī piedalās mācību materiālu izstrādē, sēdēs Rīgā.

Ar "LAT 2" zīmi iznākuši vairāki mācību materiāli skolēniem, skolotājiem, dažādu profesiju pārstāvjiem. To raksturīga iezīme, ka grāmatai līdzi nāk arī darba burtnīcas, audiokasetes. Viena no pirmajām bija latviešu valodas mācību grāmata 8. un 9. klasēm mazākumtautību skolās. Tā ieguva skolēnu un skolotāju augstu novērtējumu, un tās veidošanā piedalījās arī Liepājas skolotāja Īra Šēra. Ināra Elste un skolotāja Inese Ferstere tagad strādā pie 2. un 3. klašu skolēnu mācību materiāliem. Savukārt četri Liepājas skolu skolotāji iesaistījušies programmā, kurā sagatavo bilingvāli mācīt protošus skolotājus, lai savās zināšanās dalītos ar kolēģiem. Svarīgi, ka visus šos mācību materiālus var iegādāties arī reģionālajā birojā, kas atrodas Peldu ielā 4, 4.stāvā. Tur var nopirkt arī videofilmu "Palīgā", kurā, starp citu, vienā no galvenajām lomām ir mūsu aktieris Edgars Pujāts.