Kurzemes Vārds

18:54 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mazāk ir individuālā darba veicēju

Sarmīte Pelcmane

Janvārī Pilsētas domes Licencēšanas komisijas sēdē visvairāk izskatīti jautājumi par individuālā darba reģistrēšanu, par uzskaites karšu un atļauju alkoholisko dzērienu tirdzniecībai izsniegšanu uzņēmumiem un uzņēmējsabiedrībām, par licences kartīšu un licenču izsniegšanu, par spēļu automātu uzstādīšanu.

Šā gada janvārī Licencēšanas komisija reģistrējusi 158 individuālā darba veicējus, kas ir krietni mazāk nekā 1999.gada janvārī, kad reģistrēti 228 individuālā darba veicēji. Šogad visvairāk reģistrēti individuālā darba veicēji, kas izgatavo un remontē dzintara un metāla rotaslietas, - 28, kā arī 16, kuri šuj produkciju realizācijai, un 16, kas ada produkciju realizācijai. Tad vēl reģistrēti 8 individuālie transporta pakalpojumu sniedzēji, 7 klūgu pinēji, 6 apavu labotāji, 5 keramikas izstrādājumu ražotāji, 4 pārtikas produktu izgatavotāji, kā arī ārsti, frizieri, rokdarbu veicēji. Salīdzinājumam: pērnā gada janvārī lielākoties reģistrēti individuālie transporta pakalpojumu sniedzēji - 88.

Šomēnes jau reģistrēti tādi individuālā darba veicēji kā bilžu rāmīšu izgatavotāji, svara vērotāju grupas vadītājs, masieris, gleznotājs, tekstilizstrādājumu apgleznotājs, automašīnu eksperts, grīdas seguma tīrītājs, sēņu audzētājs, neatkarīgie producenti un citi.

Janvārī komisija arī izsniegusi 165 uzskaites kartes uzņēmējsabiedrībām un uzņēmumiem, arī sešām akciju sabiedrībām, 75 - sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, 82 - individuālajiem uzņēmumiem un 2 - zemnieku saimniecībām. Savukārt pagājušā gada janvārī izsniegtas 118 uzskaites kartes, lielākoties nepārtikas preču mazumtirdzniecībai, kopumā uzskaites kartes izsniegtas 7 akciju sabiedrībām, 44 sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, 66 individuāliem uzņēmumiem, vienai kooperatīvai sabiedrībai.