Kurzemes Vārds

22:15 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Piešķirs Atzinības rakstu

Pilsētas dome nolēmusi piešķirt Atzinības rakstu. Šoreiz to saņems tautas lietišķās studijas "Kursa" vadītāja Ilma Rubene, Latviešu biedrības nama Bērnu teātra režisore Vita Pētersone, Liepājas teātra aktieri Jānis Dreiblats un Zigurds Akmentiņš, 2.bērnu mūzikas skolas direktore Alvīne Kiriļenko, bijušais Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas direktors Tālivaldis Deklaus, Fizkultūras metodiskās apvienības vadītājs Guntis Jēkabsons, Fizikas metodiskās apvienības vadītāja Valentīna Martiņuka un Centra sākumskolas direktore Vera Špāka.

Izmaiņas komisiju sastāvā

Deputāti akceptēja dažas izmaiņas domes komisiju sastāvā. No Sabiedriskās transporta komisijas izslēgts mikroautobusa šoferis Aleksandrs Rjabkovs, bet viņa vietā iekļauti SIA "Dantes" direktors Gunārs Francis un domes Uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja Sanite Linde. Līdz ar to komisijas sastāvs no desmit palielinājies līdz vienpadsmit cilvēkiem. Izmainīts arī Tūrisma komisijas sastāvs - viesnīcas "Līva" iepriekšējā direktora Guntara Lagūna vietā komisijā turpmāk darbosies pašreizējā direktore Inta Marnauza. Savukārt no Izglītības komisijas sastāva izslēgta bijusī domes Izglītības nodaļas vadītāja Irēna Krūma.

Pagarina darba līgumu

Deputāti akceptēja lēmumu no 17.marta uz nenoteiktu laiku pagarināt 1997.gadā ar pilsētas Izglītības pārvaldes priekšnieci Ludmilu Molčanovu noslēgto darba līgumu. Deputāts A.Leinis ierosināja turpmāk šādos gadījumos rīkoties citādāk: tā, kā to "dara vairākās Eiropas valstīs" - pēc terminēta darba līguma izbeigšanās izsludināt konkursu uz vakanto vietu.

Pieņemts lēmums par dzīvojamo māju izslēgšanu no domes bilances

Pilsētas domes deputāti ceturtdien nolēma vairākas dzīvojamās mājas izslēgt no domes bilances, jo uz tām atzītas īpašuma tiesības. Tie ir nami Zirņu ielā 48 - Zāļu ielā 45, Ganību ielā 43, Ludviķa ielā 7 - Katoļu ielā 1, Cenkones ielā 9, K.Ūliha ielā 72, Toma ielā 40, Ludviķa ielā 4 - F.Brīvzemnieka ielā 55, Kaktu ielā 14, Republikas ielā 16 - Tiesu ielā 6, Kuršu ielā 4 - Rakstvežu ielā 16/18.

Perinatālās aprūpes centrs atzīmēs jubileju

Šomēnes aprit pieci gadi kopš Centrālajā slimnīcā darbojas Kurzemes Perinatālās aprūpes centrs. Šajā laikā veselību tajā ir atguvuši ļoti daudz jaundzimušo gan no mūsu pilsētas un rajona, gan citiem Kurzemes rajoniem un pat Ogres. Kā pastāstīja centra vadītāja Inese Medvecka, šajos svētkos mediķi iecerējuši tikšanos ar saviem bijušajiem pacientiem. 14.martā viņus gaidīs slimnīcas konferenču zālē uz koncertu un svētku brīdi. Jau pieteikušies ap 50 bijušo pacientu. Bet nākamajā dienā notiks Latvijas Perinatologu asociācijas 45.izbraukuma sēde, kurā gaida šos speciālistus no visiem Latvijā esošajiem šādiem centriem.

Krievijas Federācijas Ģenerālkonsulāts pauž apmierinātību par tiesas lēmumu

KF Ģenerālkonsulāts Liepājā masu informācijas līdzekļiem izplatījis ziņu, kurā izteikta apmierinātība par Kurzemes Apgabaltiesas lēmumu mainīt drošības līdzekli genocīdā un noziegumos pret cilvēci apsūdzētajam Krievijas pilsonim J.Savenko. Jau informējām, ka tiesa šonedēļ viņam mainīja drošības līdzekli no apcietinājuma uz mājas arestu. Tas darīts tādēļ, ka tiesājamajam pēdējās dienās pasliktinājās veselība. Tagad tiesa gaida mediķu komisijas atzinumu, lai lemtu par tālāko krimināllietas izskatīšanas gaitu.

Konkursā uzvar 12.vidusskola

Kārtējais Zinātkāro kluba konkurss risinājās Vēstures un mākslas muzejā. Temats skāra pilsētas izveidošanos un izaugsmi, tāpēc skolēni jau iepriekš bija gatavojušies atbildēt uz jautājumiem par Līvas ciemata izveidošanos, par pirmo baznīcu, kas uzcelta Liepājā, par veco pilsētas centru, par to, kā veidojušies ielu vēsturiskie nosaukumi. Konkursu vadīja muzeja speciāliste Velga Lāce, tajā piedalījās 2., 7. un 12. vidusskolas, arī 3.pamatskolas komandas, kuras pārstāvēja 6.-9. klašu skolēni. Konkursa laikā skolēni iepazinās arī ar muzeja ekspozīcijām. Visām komandām bija labas zināšanas, bet visvairāk punktu, aktīvi nopelnot žetonus par papildu zināšanām, ieguva 12.vidusskolas komanda.

Liepājnieki seminārā "Integrācija novados"

Šodien un rīt Skaļupes rehabilitācijas centrā Līgatnē notiek Naturalizācijas pārvaldes un EDSO misijas Latvijā rīkotais seminārs "Integrācija novados". To finansiāli atbalsta arī Dānijas vēstniecība Latvijā. Seminārā piedalās domes priekšsēdētāja palīgs A.Petermanis, Pedagoģijas akadēmijas mācībspēks Ā.Orlovskis, Naturalizācijas pārvaldes Liepājas reģionālās nodaļas vadītājs J.Āboliņš un Nevalstisko organizāciju centra pārstāve G.Lanka. Semināra pirmajā daļā pārrunās pieredzi, kas gūta, veidojot valsts programmu "Sabiedrības integrācija Latvijā". Otrajā daļā semināra dalībnieki pievērsīsies konkrētai pieredzei, kas uzkrāta Liepājā, Aizkrauklē un Ventspilī. Trešajā daļā semināra darbs ritēs grupās.

Jūtu pasaule un papīrs

Ziedu salona "Flora" apmeklētāji var iepazīties ar Bērnu un jauniešu centra papīra plastikas pulciņa dalībnieku darbu izstādi "Papīrs - jūtu pasaulē". Pie sienas izlikti piecpadsmit bērnu darbi, katram klāt nosaukums ar nelielu literāru sacerējumu, kurā filozofiski raksturota mazā autora iecere. Pulciņa vadītāja māksliniece Andra Pelna pastāstīja, ka šos tagad tik populārajā un modernajā tehnikā darinātos dekorus varēs apskatīt tikai nedēļu, pēc tam tie ceļos uz Rīgu, lai piedalītos Latvijas Universitātes Darbmācības un psiholoģijas fakultātes rīkotajā konkursā. Andras Pelnas vadībā bērni izveidojuši krāsās košus un noskaņā dažādus darbus - ir gan konkrētāki, uzreiz ar aci atpazīstami, kā, piemēram, zirga figūra un jūras skats, un ir filozofiskāki veidojumi, kuriem autori devuši tādus nosaukumus kā "Sāpe", "Ziedošais spēks".

Mūsu meitenes priecājas Īrijā

Dublinā (Īrijā) plaša konference bijusi veltīta Svētā Patrika dienai. Tajā, "Kurzemes Vārdu" informē turienes žurnāliste, bijusī Latvijas iedzīvotāja Helēna Tompsone, piedalījušās arī augstas Īrijas amatpersonas. Liels bijis žurnālistes pārsteigums un prieks, ka viesu vidū bijušas meitenes no Latvijas, kas pārstāvējušas kādu šejienes modeļu aģentūru. Vēlāk sarunā izrādījies, ka meitenes - Irēne Harlejeva un Svetlana Sigova ir no Liepājas. Attēls, kur viņas redzamas kopā ar Blekrokas koledžas audzēkņiem, ievietots arī vietējā laikrakstā "The Irish Times".

Būs bērnu invalīdu vasaras nometne

Lai arī līdz vasarai vēl patālu, par bērnu iespējām atpūsties tiek domāts jau tagad. Šovasar nometne iecerēta arī bērniem invalīdiem. Tāpēc Sociālās palīdzības centra Sociālo pakalpojumu daļas darbinieki aicina atsaukties bērnu invalīdu vecākus, kuri vēlētos, lai viņu bērni piedalītos vasaras dienas nometnē. Tā notiks no 2. līdz 6. jūnijam un atradīsies Kristīgajā bērnudārzā sākumskolā, Celmu ielā 4. Bērni šajā laikā audzinātāju un mediķu uzraudzībā varēs atrasties no pulksten 9 līdz 17, viņi tiks ēdināti trīs reizes dienā. Vecāki lūgti pieteikties Sociālās palīdzības centra 13.kabinetā pie Selgas Plūmes, tālrunis 3420400.

Vajag iegaumēt numuru

"Lattelekoms", piedāvājot jaunos pakalpojumus, jau ne vienreiz vien ir atgādinājis abonentiem tālruni, pa kuru var uzzināt sīkāku informāciju: 8008040. Uzņēmumā turpina centralizēt daudzas funkcijas, tādēļ sāk darboties arī vienota klientu apkalpošanas struktūra. Minēto tālruni (tas ir bez maksas) vajag iegaumēt, lai varētu kontaktēties ar šo dienestu. Zvanīt var darbdienās no pulksten 7 līdz 23, bet brīvdienās - no 8 līdz 20. Jaunajā Klientu apkalpošanas centrā var saņemt informāciju par visiem "Lattelekoma" pakalpojumiem, attiecīgajām cenām un tarifiem, par abonentu izsaukšanas kārtību, tur arī pieņem pasūtījumus, pretenzijas, sniedz izziņas par maksājumiem utt. Centrs darbojas kopš 1.marta.

Kristīne Blaua - Studentu apvienības valdē

Lauksaimniecības universitātes aulā notika Latvijas Studentu apvienības 5.kongress. Tajā piedalījās arī Liepājas Pedagoģijas akadēmijas pārstāvji no studentu pašpārvaldes. Kongresa laikā ievēlēja jaunu valdi sešu cilvēku sastāvā, un pirmo reizi tās darbā piedalīsies arī liepājniece - akadēmijas tūrisma menedžmenta un gida specialitātes 2.kursa studente Kristīne Blaua. Kā viņa pastāstīja, regulāri reizi nedēļā būšot jābrauc uz valdes sēdēm un jāpiedalās līdzprojektu veidošanā. Līdz ar to būšot iespējama plašāka sadarbība ar citu Latvijas augstskolu studentiem, varēšot pārstāvēt un paust reģionālo augstskolu studentu viedokli.

Pieci procenti tūristu apmeklējuši arī Liepāju

Centrālā statistikas pārvalde apkopojusi datus par tūristu plūsmu pērn. Kā informē LETA, 33 procenti ārzemnieku Latvijā ieradušies caurbraucot, bet 26 procenti ceļotāju pērn ieradušies pirmo reizi. 20 procenti apciemojuši draugus, bet 19 procenti ieradušies kārtot darījumus. 48 procenti no visiem ārzemju ciemiņiem nakšņojuši viesnīcās, 37 procenti - pie radiem vai draugiem. Vidēji katrs ārzemnieks Latvijā uzturējies divas dienas. 61 procents no ceļotājiem apmeklējuma laikā bijuši Rīgā, astoņi procenti Jūrmalā un pieci procenti - Liepājā.

Ziedojumi baznīcai

Laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" publicēts oficiāls pārskats par ziedojumiem pareizticīgo Sv.Nikolaja katedrāles atjaunošanai Karostā un citām draudzes vajadzībām pērn. Ziedojumu kopsumma - 14 673 lati. Ziedotāju vidū ir tādi uzņēmumi kā akciju sabiedrība "Filmaris", SIA "Dīzelis", individuālais uzņēmums "V.O.V.A.", sabiedrības "Rūķis", "Elektrons", "Ceptuve 2" un citi. Uzskaitīti arī draudzes locekļu ziedojumi. Visvairāk ziedoto līdzekļu izlietots labdarības ēdnīcas uzturēšanai apkārtnes teritorijas maznodrošinātajiem iedzīvotājiem - 5315 lati.

"Liepājas siltums" tiesāsies ar Pilsētas domi

Vakar LETA, atsaucoties uz Liepājas domes izpilddirektoru N.Niedolu, paziņoja, ka "Liepājas siltums" iesniedzis tiesā prasību pret pašvaldību. Tas saistīts ar 13.janvārī neapstiprinātajiem tarifiem siltumenerģijai. Tad apstiprinātā darba grupa, kurai bija jānoskaidro neskaidrības aprēķinos un metodikā, pagaidām nekādus savus secinājumus nav publicējusi, bet uzņēmums, kas ir sanācijas posma beigās, kā apgalvo administratore D.Grinberga, ciešot lielus zaudējumus un tādēļ norēķinu grafiku ar kreditoriem tagad nevarot izpildīt. Tas draudot ar krahu. Kā jau rakstījām, "Liepājas siltums" lūdza atbalstu Energoapgādes regulēšanas padomei. Tās atbilde vēl nav saņemta.