Kurzemes Vārds

05:03 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Atklāta jauna ekspozīcija "Liepājas novada senvēsture"

Vakar Vēstures un mākslas muzejā, klātesot Pilsētas domes pārstāvjiem un viesiem, svinīgi atklāja jaunu ekspozīciju "Liepājas novada senvēsture". Tās zinātnisko koncepciju izstrādājis muzeja direktora vietnieks zinātniskajā darbā Jānis Gintners, autori ir muzeja krājumu glabātāja Uļa Gintnere un Jānis Gintners, māksliniecisko noformējumu veidojusi Dace Lanka, senlietas restaurējuši Ģirts Kulbergs un Latvijas Vēstures muzeja restauratore Inita Smila, mēbeles pēc Visvalža Zemīša projekta izgatavojusi SIA "Cunfte", finansētāja ir Pilsētas dome. Ekspozīcija veidota gandrīz pusgadu un tajā izvietotas 385 arheoloģiskās senlietas no akmens un bronzas un no visu četru dzelzs periodu laikmetiem. Par to, ka šādas unikālas senlietas tagad ir mūsu muzeja rīcībā, jāpateicas vairākiem vēsturniekiem un arheologiem, kuri gadu gaitā devuši nenovērtējumu ieguldījumu, dažkārt pat sensacionālus atradumus. Kopš 19.gadsimta līdz mūsdienām viņu vidū jāmin Fridrihs Krūze, Pēteris Stepiņš, Valērijs Petrenko, Andrejs Vasks, Ingrida Ozere-Virse, Juris Urtāns, Jānis Asaris un citi.

Inese piedalās labdarības ziedojumu vākšanā Teksasā

Laikraksta "Kurzemes Vārds" redakcija saņēmusi vēstuli no bijušās liepājnieces Brigitas Grīnvudas, kas dzīvo Amerikas Savienotajās Valstīs, Teksasas štatā. Grīnvudas kundze raksta, ka pie viņas ciemojas radiniece Inese Baka no Liepājas. Inese esot mīlēta un cienīta Teksasas ezeru un kalnu apkārtnē. Raksts par viņu un fotogrāfija ievietota vietējā avīzē, jo liepājniece piedalās labdarības akcijā, kurā vāc naudu, lai ziedotu apkārtnes trūcīgajiem iedzīvotājiem.

2.vidusskola uzņem apmeklētājus

2.vidusskolā notika atvērto durvju diena. Tā bija iespēja iepazīsties ar šo mācību iestādi. Bija aicināti visi mikrorajona iedzīvotāji. Tie, kuriem aug nākamie skolēni, uzzināja par jaunajām mācību programmām, par nostādni priekšmetu mācīšanā un bērnu audzināšanā. Varēja aprunāties arī ar priekšmetu skolotājiem. Atvērto durvju dienā katrs skolas apmeklētājs varēja aplūkot skolēnu darbu izstādi, ko bija sagatavojušas priekšmetu skolotāju metodiskās apvienības. Bet ar to, kādas ir zēnu un meiteņu iespējas saturīgi pavadīt no stundām brīvo laiku, pārliecinājās koncerta skatītāji.

Kliņģeri ar 3, 7, 5 svecītēm

Bērnudārzā "Kriksītis" paši mazākie liepājnieki svinēja pilsētas dzimšanas dienu. Kā jau tādā reizē pieklājas, jubilejas kliņģeros aizdedzināja svecītes, kas simbolizēja gadu skaitli. Nē, nebija jau trīssimt septiņdesmit piecas liesmiņas, vienā gardumā dega 3, otrā 7, trešā 5, tātad kopā simboliski iznāk jubilejas datums. "Kriksīša" bērni bija sagatavojuši arī koncertu, viņi gāja rotaļās un dziedāja. Sarīkojumu kuplināja radošo darbu izstāde, veltījums pilsētai dzimšanas dienā.

Rīkos sabiedrisko apspriedi par bīstamo atkritumu sadedzināšanu

Akciju sabiedrība "BAO" (Bīstamo atkritumu organizācija) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju 23.martā rīkos sākotnējo sabiedrisko apspriedi par bīstamo atkritumu sadedzināšanas iekārtas potenciālo atrašanās vietu. Uz tiesībām izvietot savā teritorijā šādu iekārtu Kurzemē pieteikušās vairākas pašvaldības. Liepājā Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde izpētei piedāvājusi vietu Pulvera ielas rajonā. Rakstiskus priekšlikumus Ietekmes uz vidi novērtēšanas valsts birojam var iesniegt līdz 5.aprīlim. Sabiedriskā apspriede notiks Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldē.

Liepājas galva startēs kopā ar "Latvenergo" prezidentu

Liepājas domē valda priecīga gaisotne - par privatizējamās valsts akciju sabiedrības "Latvenergo" prezidentu tikko apstiprināts SIA "Statoil Latvija" direktors Kārlis Miķelsons, kas ir Liepājas pilsētas galvas Ulda Seska cīņubiedrs vistiešākajā veidā. Respektīvi, abi kopā līdz šim startēja un, kā dzird runājam, arī turpmāk startēs rallijā vienā ekipāžā - Miķelsons ir Seska stūrmanis. Visā drīzumā rallija cienītāji Talsos varēs just līdzi šai ekipāžai, kurā startēs Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un "Latvenergo" prezidents Kārlis Miķelsons.

Auklītes apgūst sadzīves tehnikas noslēpumus

Beigām tuvojas firmas "Bīrons" rīkoto "Auklīšu kursu" pirmās grupas nodarbības. Viena no pēdējām bija uzņēmēja J.Gulbja sadzīves tehnikas veikalā un remontdarbnīcā, kur auklītes varēja iepazīt dažādu sadzīves tehniku un uzzināt par ierīču izmantošanas iespējām. Paredzēts, ka pirmās grupas visas sešpadsmit dalībnieces saņems sertifikātu, kas apliecinās iegūtās zināšanas. Tās, kuras vēlēsies, atstās par sevi ziņas firmas "Bīrons" topošajā datu bāzē, ko varēs izmantot potenciālie darba devēji. Bet šosestdien Biznesa inkubatora zālē pulcēsies jaunas, jau "Auklīšu kursu" otrās grupas dalībnieces. Kā pastāstīja "Bīrona" vadītāja I.Barena, par lekcijām interesējušās arī vairākas pilsētas bērnudārzu auklītes.

Liepājā iespējama Baltkrievijas automašīnu sagatavošana Skandināvijas tirgum

Mūsu pilsētā, iespējams, veidos uzņēmumu, kas sagatavos Baltkrievijas kravas automobiļus un traktorus, lai tie atbilstu Skandināvijas valstu tirgus prasībām, nupat preses konferencē paziņoja Baltkrievijas vēstnieks Latvijā Mihails Mariničs. Baltkrievijas automobiļu uzņēmums MAZ jau esot Latvijā veiksmīgi izkonkurējis Zviedrijas "Volvo", un, izmantojot vietējo speciālistu pieredzi, MAZ mašīnas varētu sagatavot arī Skandināvijas tirgum, uzskata vēstnieks. Viņš arī teica, ka Latviju uzskatot par starpposmu Baltkrievijas un Skandināvijas valstu ekonomiskajās attiecībās, tāpēc Baltkrievija ar Latvijas palīdzību plāno pakāpeniski virzīties uz Skandināviju.

Veiksmīgākie zvirbuļi runā Rīgā

Notikušas izteiksmīgās runas konkursa "Zvirbulis" valsts mēroga tikšanās. Pirms tam bija konkursi pilsētas un Kurzemes reģiona mērogā, kuros noteica izteiksmīgākos runātājus. Latviešu grupā uz Rīgu, kur notika atlases kārta un pusfināls, devās divas Liepājas skolnieces - Madara Lāma no 1.vidusskolas un Kristīne Šņore no 48.arodvidusskolas. Abas izvirzīja uz pusfinālu, no kura Kristīne Šņore uzaicināta piedalīties "Zvirbuļa" finālā, kas risināsies maijā Rīgā. Mazākumtautību skolēniem jau notika "Zvirbuļa" fināls, kurā piedalījās 12.vidusskolas skolniece Elvīra Vološina un Sergejs Jefimovs no 7.vidusskolas.

Pirms plānu reprezentācijas

Pilsētas domes Preses dienests paziņoja, ka 16.martā pilsētas galva Uldis Sesks ticies ar ASV firmu "CME International" un "Caterpillar Power Ventures Company" pārstāvjiem, kas gatavojas ieguldīt līdzekļus "Liepājas siltuma" attīstībā. Apspriesta biznesa plāna sagatavošana. Domes pārstāvis pievērsis viesu uzmanību tam, ka "Liepājas siltums" izvirzījis prasību pašvaldībai tādēļ, ka deputāti neapstiprināja ieteiktos tarifus. Investori it kā pauduši gatavību pārskatīt savu attieksmi pret agrāk paredzētajām darbībām. Reizē paziņots, ka 23.martā Pilsētas domē iepazīstinās ar "Liepājas siltuma" rekonstrukcijas plānu, bet 22.martā turpat savus plānus prezentēs Dānijas kompānijas, kas sadarbojas ar amerikāņiem.