Kurzemes Vārds

23:39 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ministru prezidents un Liepājas metalurga vadītāji vienojas par savstarpējo atbalstu bibliotēkas celtniecībai

Sarmīte Pelcmane

Vakar Ministru prezidents Andris Šķēle apmeklēja akciju sabiedrību "Liepājas metalurgs". Ar uzņēmuma vadītājiem ir panākta vienošanās, ka rūpnīca, kas ir lielākā elektroenerģijas patērētāja valstī, atbalstīs Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecības finansējuma modeli, kas balstīts uz to, ka bibliotēkas celtniecībā ar savu artavu piedalās katrs elektroenerģijas patērētājs.

Vispirms A.Šķēle stundu garā sarunā ar akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" prezidentu Kirovu Lipmanu, padomes priekšsēdētāju Sergeju Zaharjinu, izpilddirektoru Valēriju Terentjevu un citiem uzņēmuma speciālistiem pārrunāja situāciju, kāda varētu izveidoties, ja tiks ieviests obligātais mērķmaksājums Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecībai. Kā jau ziņots, valdība piedāvā LNB būvi finansēt ar mērķmaksājumu, kad katrs elektroenerģijas patērētājs Latvijā no 2001.gada 1.janvāra maksātu šim mērķim 0,001 latu par katru patērēto elektroenerģijas kilovatstundu. Lielākais elektroenerģijas patērētājs Latvijā ir "Liepājas metalurgs" - pērn tas izlietojis 111,3 miljonus kilovatstundu elektroenerģijas. Tādējādi uzņēmumam LNB celtniecībai būtu jāmaksā 111 300 latu gadā, līdz ar to "Liepājas metalurgs" kļūtu par lielāko Nacionālās bibliotēkas sponsoru.

Kā "Kurzemes Vārdu" pēc Ministru prezidenta un uzņēmuma vadītāju tikšanās informēja premjera palīgs Jurģis Liepnieks, esot panākta savstarpēja vienošanās, ka "Liepājas metalurgs" atbalstīs LNB celtniecības finansēšanas modeli, savukārt valdība premjera personā solījusi panākt lielākā "Latvenergo" klienta - pirmā kvalificētā elektroenerģijas patērētāja statusu saņēmušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" tiesību ievērošanu. Runa pirmām kārtām varētu būt par nakts stundās un svētku dienās piegādātās elektroenerģijas pazeminātu tarifu, jo "Liepājas metalurgs" šajā periodā vienīgais valstī patērē tik daudz elektroenerģijas. "Jādod dažādas atlaides lielākajam klientam," norādīja J.Liepnieks, tomēr piebilstot: kamēr monopolists "Latvenergo" nav privatizēta un restrukturizēta, šā uzņēmuma darbību un attieksmi pret klientiem grūti ietekmēt. Bet atbildība par to jāuzņemas valdībai, ko arī A.Šķēle Liepājā solījis.

Pēc lietišķajām sarunām premjeram izrādīts uzņēmums, konkrēti tā galvenā ražotne - martencehs. Rūpnīcu premjeram izrādīja pats tā prezidents Kirovs Lipmans un pārējie vadītāji. Gan sarunās, gan uzņēmuma apskatē piedalījās arī Liepājas Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, jo elektroenerģijas sadārdzināšanās svarīga arī pilsētai, jo arī tā ir liela elektroenerģijas patērētāja.

Steidzīgās vizītes noslēgumā Ministru prezidents kopā ar uzņēmuma un pilsētas vadītājiem ieturēja pusdienas "Amritā", bet pēc tam devās atceļā uz galvaspilsētu.