Kurzemes Vārds

19:14 Pirmdiena, 21. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Frankofonijas dienā - valoda un vīns

Liepājas Pedagoģijas akadēmijas aktu zālē notika gadskārtējā Frankofonijas diena. Tā ir reize, kad kopā pulcējas cilvēki, kuriem tuva franču valoda, Francijas kultūra un viss pārējais, kas saistīts ar šo zemi. Tie studenti, kuri studē franču valodu, parādīja iestudējumu "Divi persieši Parīzē", kuru viņi jau bija demonstrējuši Rīgā, Frankofonijas dienu laikā. Dienā vēl piedalījās bijušie studenti, viesi no Skandināvijas, kuri arī runāja franciski, LPA lektore no Francijas Selīna Gantē, kā arī franču valodas pasniedzēji un viņu kolēģi. Pēc tam spēlēja spēles, kurās vajadzēja parādīt savas valodas zināšanas, baudīja vīnu, jo, kā teica S.Gantē, bez tā nav iedomājama Francija, un nelielu cienastu.

Varēs saņemt ātrākas iedarbības vakcīnas pret ērču encefalītu

Līdz ar to, ka dienas kļūst aizvien siltākas, arvien lielākas ir iespējas, ka no ziemas miega ir pamodušās ērces. Tie, kas nav vēl paspējuši potēties pret ērču encefalītu, var paspēt to izdarīt, jo tuvākajās dienās ārstniecības iestādes saņems jaunas Vācijā ražotas vakcīnas, kuru iedarbība ir ātrāka nekā tām, kuras izmantoja agrāk. Arī, potējoties ar šo vakcīnu, ir nepieciešamas trīs potes, taču tās var saņemt daudz īsākā laikā. Starp pirmo un otro poti ir nepieciešams tikai nedēļas intervāls, bet trešo var potēt jau pēc trīs nedēļām. Imunitāte iestājas nākamajā dienā pēc trešās potes. Šīs potes ir lētākas nekā agrāk izmantotās. Tās var potēt arī bērniem, sākot no divpadsmit gadu vecuma.

Topošie stūrmaņi un mehāniķi iepazīst Liepāju

Jūrniecības koledžā mācās ne tikai audzēkņi no mūsu pilsētas, bet arī no citām vietām. Mācību laikā viņu mājvieta ir Liepāja. Tāpēc koledžā notika konkurss "Pazīsti savu pilsētu". Tas bija veidots kā orientēšanās spēle, kuras laikā dalībniekiem vajadzēja atrast astoņus norādītos objektus. Vēl bija jāatbild uz jautājumiem, kuri skāra pilsētas vēsturi un kultūru, un, kā jau nākamajiem jūras lietu speciālistiem, bija jāparāda zināšanas par ostu un tās attīstību. Pirmo vietu ieguva divas komandas - 1.kursa mehāniķi un 2.kursa mehāniķi. Otrajā un trešajā vietā palika 1. kursa stūrmaņi un 1.kursa mehāniķi un stividori.

Svētku cenu atlaides zobārstniecības pakalpojumiem

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Zobārstniecības poliklīnikas galvenā ārste Irēna Grundīze, zinot to, ka daudzu liepājnieku materiālā rocība ir maza, poliklīnikas speciālisti, sagaidot Lieldienas, piedāvā 20% cenu atlaides visiem zobārstniecības pakalpojumiem. Tās sāksies jau ar pirmdienu, 17. aprīli, un ilgs veselas divas nedēļas. Kā sacīja I. Grundīze, kad ģimenes budžets ir ierobežots, visvairāk tiek grēkots tieši uz veselības rēķina, tāpēc, viņasprāt, šī ir laba iespēja, lai par savu zobu veselību parūpētos arī tie cilvēki, kam to ir nācies līdz šim atlikt. Viņa aicināja pievērst uzmanību arī nelieliem zobu bojājumiem, jo to ārstēšana ir lētāka nekā jau nopietnas slimības. I. Grundīze arī atgādināja, ka Zobārstniecības poliklīnikā bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam par ārstēšanu ir jāmaksā tikai 20 santīmi. Pārējo apmaksā Slimokase.

Vērtspapīru dienai Liepājā - labi panākumi

Vakar Rīgas Fondu birža rīkoja Vērtspapīru dienu. Liepāja ir pirmā pilsēta Latvijā ārpus Rīgas robežām, kurā birža organizēja šādu vērienīgu sarīkojumu. Vakar pēcpusdienā viesnīcā "Amrita" notika preses konference, kurā piedalījās Rīgas Fondu biržas prezidents U.Cērps, "Liepājas metalurga" prezidents K.Lipmans un biržas sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja I.Nagla. U.Cērps informēja, ka Liepāja par Vērtspapīru dienas norises vietu izvēlēta tādēļ, ka ir viena no dinamiskākajām un ekonomiski attīstītākajām Latvijas pilsētām. Šeit ir arī samērā daudz biržas klientu. Vērtspapīru dienas mērķis bija popularizēt vērtspapīru tirgu, iespējas ieguldīt un nopelnīt. Uzņēmumiem birža piedāvā iespēju piesaistīt jaunu kapitālu. Dienas pirmajā pusē notika tikšanās ar akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" vadītājiem un pilsētas domes pārstāvjiem, Pedagoģijas akadēmijas studentiem bija iespēja noklausīties lekciju par vērtspapīriem un to sniegtajām priekšrocībām. Pēcpusdienā uz tikšanos bija uzaicināti Liepājas lielāko uzņēmumu vadītāji. Kā uzskata biržas pārstāvji, šī tikšanās uzņēmējiem deva iespēju uzzināt par kapitāla piesaisti uzņēmumu attīstībai, par firmas publicitātes un prestiža celšanu. Šobrīd, piemēram, Rīgas Fondu biržā tiek kotētas tādu mūspuses uzņēmumu akcijas kā "Liepājas metalurgs," akciju sabiedrība "Grobiņa," "Kurzemes atslēga 1," "Liepājas eļļas ekstrakcijas rūpnīca."

Jauns pakalpojums māmiņām

Dzimtsarakstu nodaļas vadītājai Dz.M.Reisai un viņas vietniecei I.Šumarai bija tikšanās ar Dzemdību nodaļas vadītāju I.Vēberi un Centrālās slimnīcas galveno ārstu E.Freidenfeldu. Runāja par jauno Dzimtsarakstu nodaļas piedāvājumu. Jau esam informējuši, ka Pilsētas dome pieņēma lēmumu par tāda maksas pakalpojuma ieviešanu kā bērna dzimšanas apliecības izsniegšana slimnīcā tūlīt pēc mazuļa dzimšanas. Dodoties mājās no slimnīcas, bērniņam jau būs gan dzimšanas apliecība, gan dzimšanas zīme, un tas arī atvieglos naudas pabalsta saņemšanu. Kā paskaidroja Dz.M.Reisa, izvēle, protams, ir vecāku ziņā - vai nu saņemt dzimšanas apliecību jau Dzemdību nodaļā, vai arī vēlāk pēc tās doties uz Dzimtsarakstu nodaļu.

Vēl var saņemt Ziemassvētku pabalstu

Vēl joprojām vairāk nekā 100 politiski represēto cilvēku nav izņēmuši pabalstu, kuru Pilsētas dome viņiem piešķīra Ziemassvētkos. Tas bija 10 latu apmērā un tika piešķirts arī tiem represētajiem, kas vēl nav sasnieguši pensijas vecumu. Visi tie, kuri šo pabalstu vēl nav saņēmuši, tiek gaidīti Latvijas Pirmās komercbankas Liepājas filiālē Radio ielā. Līdzi jāņem politiski represētās personas apliecība.

Mēru konference Jeruzālemē rīt noslēdzas

Domes priekšsēdētājs U.Sesks turpina savu vizīti Jeruzālemē. 20.starptautiskā mēru konference, kas sākās 9.aprīlī, noslēgsies rīt. Saskaņā ar konferences programmu pēc tikšanās ar Izraēlas prezidentu, premjerministru un citām oficiālajām valsts amatpersonām, sekoja dažādas diskusiju sesijas, svētvietu, piemiņas vietu un memoriālu apmeklējumi, mācību ekskursijas utt.

Šodien paredzēta koku stādīšana Pasaules mēru birzī Jeruzālemes augstienē, ekskursija pa pilsētu un sabata pusdienas. Rīt, konferences noslēguma dienā, plānots ceļojums uz Nāves jūru un Masadas cietoksni, vēsturisko vietu apmeklējums un atvadu pusdienas kopā ar Jeruzālemes mēru Ehudu Olmertu. Attēlā - visi konferences dalībnieki, viņu vidū arī vienīgais Latvijas pārstāvis Uldis Sesks.

Grāmatvežu ievērībai

No 1. maija iedzīvotāju ienākumu nodokļa sadales konti Latvijas Krājbankā un Baltijas tranzītu bankā tiks slēgti,jo tiks pārcelti uz Valsts kases vienoto kontu Latvijas bankā. Valsts ieņēmumu dienesta nodaļas Nodokļu inspekcija vēlas, lai par to laikus būtu informēti ne tikai grāmatveži, bet visas ieinteresētās personas, jo ienākuma nodokli maksā arī fiziskās personas, piemēram, kokmateriālu piegādātāji. Inspekcija nolēma informēt par to ar "Kurzemes Vārda" starpniecību.

Veicot iedzīvotāju ienākumu nodokļa maksājumus, no 1. maija maksājuma dokumentā norādāmi šādi saņēmēja rekvizīti:

saņēmējs - Valsts kase, reģ.nr. 90000050138;
banka - Latvijas banka, kods 310101170;
konts 000361101, subkonts - 10600001100